Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Ja nisam ni rekao da moj ukus bilo sta diktira. Temu nisam pokrenuo, pa je samim tim nisam nigde ni smestio. Upravo si ti krenuo sa licnim afinitetima i shodno tome sta je High End a sta nije.

Da se razumemo, za mene je Dynaudio najbolji primer High Enda, a Tannoy, na primer, ne bih uzeo ni na poklon. Ali to se tebe, niti bilo koga drugog, ne tice mnogo, pa nisam ni potencirao.

Ti si potencirao, sta imas kod kuce i sta je za tebe High End, pa sam na to reagovao, da ne spominjem nebuloze o Kusturici . . . :wave2

Nebuloza je generalisati, Dynaudio mozda ima neki model koji bi mogao biti u toj klasi iako ja nisam zadovoljan ni sa jednim. Da je za tebe to najbolji primjer HiEnda mogu isto tako da razumjem, zato sam i napisao da definicije HiEnda valjda nije povezana za geografsko podrucije.

A o Kusti nema svrhe raspravljati, nije to bio ni cilj tako da ne razumjem zasto potenciras ... iako je covjek rekao nesto sto sam ja odmah povezao sa relacijom Dyaudio-HiEnd, ... "da je Juga kao i svoj prdäz, svima smrdi a meni nekako i mirise." Razumjemo li se sada ili i ovo treba da se prevodi?

Edit: Nisam napisao sta jeste, nego sta nije HiEnd!

Link to comment
Share on other sites

Pre nove godine uzeli smo par Dynaudio Focus 340 za potrebe testiranja snaznijih PP pojacavaca, ali se najvece iznenadjenje desilo kada smo, eksperimenta radi, zakacili 300B SE sa svima znanih 8W. Nesto za sta smo unapred mislili da nece da prosvira uopste i ocekivali samo pokusaj zvuka, zapravo je prosviralo neverovatno dobro.

Link to comment
Share on other sites

Pre nove godine uzeli smo par Dynaudio Focus 340 za potrebe testiranja snaznijih PP pojacavaca, ali se najvece iznenadjenje desilo kada smo, eksperimenta radi, zakacili 300B SE sa svima znanih 8W. Nesto za sta smo unapred mislili da nece da prosvira uopste i ocekivali samo pokusaj zvuka, zapravo je prosviralo neverovatno dobro.

Upravo sam to cuo iz "prve ruke", tokom prekjucerasnjeg laganog poslepodnevnog druzenja u prostorijama firme u Milentija Popovica ulici u Novom Beogradu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nebuloza je generalisati, Dynaudio mozda ima neki model koji bi mogao biti u toj klasi iako ja nisam zadovoljan ni sa jednim. Da je za tebe to najbolji primjer HiEnda mogu isto tako da razumjem, zato sam i napisao da definicije HiEnda valjda nije povezana za geografsko podrucije.

A o Kusti nema svrhe raspravljati, nije to bio ni cilj tako da ne razumjem zasto potenciras ... iako je covjek rekao nesto sto sam ja odmah povezao sa relacijom Dyaudio-HiEnd, ... "da je Juga kao i svoj prdäz, svima smrdi a meni nekako i mirise." Razumjemo li se sada ili i ovo treba da se prevodi?

Edit: Nisam napisao sta jeste, nego sta nije HiEnd!

Nemoj samo da prevodis nista, molim te. Upravo se spremam da veceram. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Za firmu koja tolike godine postoji kao jedna od vodecih u svetu po kvalitetu zvucnika. Za firmu za koju se medju prvima sazna kad se udje u ove vode...reci da nije High End...je vrlo neozbiljno. Firma i ime je High End. Ja nemam Dynaudio i ne znam hocu li ih ikad imati, ali ovo tvrdim.

Svaki njihov zvucnik u svojoj klasi je iznad onih ostalih u istoj klasi.

End & over.

Zivi bili Dynaudio republika-nci. Ne obracajte paznju na ove provokatore, ako hoce da ucestvuju dobro dosli, ako ne , nikom nista.

Link to comment
Share on other sites

Za firmu koja tolike godine postoji kao jedna od vodecih u svetu po kvalitetu zvucnika. Za firmu za koju se medju prvima sazna kad se udje u ove vode...reci da nije High End...je vrlo neozbiljno. Firma i ime je High End. Ja nemam Dynaudio i ne znam hocu li ih ikad imati, ali ovo tvrdim.

Svaki njihov zvucnik u svojoj klasi je iznad onih ostalih u istoj klasi.

End & over.

Zivi bili Dynaudio republika-nci. Ne obracajte paznju na ove provokatore, ako hoce da ucestvuju dobro dosli, ako ne , nikom nista.

Ako ucestvovanje podrazumeva padanje u trans kad se spomene "Dynaudio" te glorifikacija svega sto nosi to ime na sebi onda bojim se da nismo na istim talasnim duzinama. :) Ipak mislim da cu ucestvovti bez obzira na razliku u misljenjima. :)

Btw Denon recimo postoji duze od Dyna, ipak mislim da generalno nije HighEnd... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako ucestvovanje podrazumeva padanje u trans kad se spomene "Dynaudio" te glorifikacija svega sto nosi to ime na sebi onda bojim se da nismo na istim talasnim duzinama. :) Ipak mislim da cu ucestvovti bez obzira na razliku u misljenjima. :)

Btw Denon recimo postoji duze od Dyna, ipak mislim da generalno nije HighEnd... ;)

Razumem te sta hoces da kazes, ne mislim na duzinu u smislu ko duze traje, nego sta je napravio za to vreme dok postoji.

Nikako im nije svaki proizvod high end, ali ono sto je dynaudio kao brend postao za vreme koje postoji, svakako zasluzuje da bude u ovom delu foruma.

I ne samo on nego i mnogi drugi. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako ucestvovanje podrazumeva padanje u trans kad se spomene "Dynaudio" te glorifikacija svega sto nosi to ime na sebi onda bojim se da nismo na istim talasnim duzinama. :) Ipak mislim da cu ucestvovti bez obzira na razliku u misljenjima. :)

Btw Denon recimo postoji duze od Dyna, ipak mislim da generalno nije HighEnd... ;)

Pa sta su S1 komponente, nego High End?

A sa druge strane, ako Evidence (master&temp.), Consequence . . . nisu Ultra High End, onda ne znam sta jeste (ovo pitanje svakako nije tebi upuceno)?

Sta je Dynaudio amplifikacija, tipa Arbiter (preamp, mono blokovi - opet nije pitanje za tebe)?

MIslim da je krajnje glupo ovako pricati, kao da smo mala deca. Tema je lepo pocela, pa tako treba i da traje. Pokretac je ekstra pozitivan lik i molim da se to ima na umu. :order

Link to comment
Share on other sites

Bose je poznatiji novoplivajucima, a cak i stariji ali ga to ne kvalifikuje :wave2

Edit:

... moram da se kaznim, zaboravio sam da je Dynaudio uz extra doplatak dostupan u Volvu, onda je Supeduper Ultra High End, izvinjavam se clanu koji je sarao po morima :1038:

A suci obecavam da se u ovoj temi vise necu javljati, povukli me ovi srcani branioci :wave2

Link to comment
Share on other sites

I ne samo on nego i mnogi drugi. :wave2

Izgleda da je ona rasprava ostala nedoreÄena... Ako "i mnogi drugi", onda sam pojam gubi smisao. Ekskluzivnost je jedna od najvažnijih odrednica HighEnd-a. No, nema sumnje da su najbolji Dynaudio zvuÄnici u toj klasi.

To rekoh, mada nikada nisam Äuo ni neki najobiÄniji model. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Podrzavam ligu,zvuci odlicno,ekstremno,jos ludje od Republike.Vise "fan" klubova,"sekti" bolji forum. :cheers

Imao sam Dyn i sam,davno doduse,slusao u vise navrata uvek je bilo dobro,nikad nisam pao u nesvest kao majmun koji digne kamen i vidi zmiju,to sam odradio tek jednom dosad na jedan dobar gram i na jedne zvucnike,ali mogu da kazem da je uvek kad je Dyn bio u pitanju "odlican zvuk za te pare,uvek i malo vise".Ocekujem da to padanje u nesves' izvedem bas kod Suce kad Dyn cujem sa Burke-tom na izvoru u toj velikoj sobetini,nadam se da ce dotad biti tamo i novi Dyn,podrzavam upgrade,konacno da u ovoj letargiji neko skroz poludi za hifom! :thumbsup2

P.S.Ako ipak zveknem u nesves' i kanta ladne vode ne pomogne,ponecu ampulu Linn black oil-a za gram,malo me namazete i evo mene nazad,ima da pomislim da je poceo sastanak sekte,obicaj je da se time ritualno namazemo pred pocetak,morate i vi ligasi tako nesto "religijski" da uvedete,s magnetima recimo nesto... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Podrzavam ligu,zvuci odlicno,ekstremno,jos ludje od Republike.Vise "fan" klubova,"sekti" bolji forum. :cheers

Imao sam Dyn i sam,davno doduse,slusao u vise navrata uvek je bilo dobro,nikad nisam pao u nesvest kao majmun koji digne kamen i vidi zmiju,to sam odradio tek jednom dosad na jedan dobar gram i na jedne zvucnike,ali mogu da kazem da je uvek kad je Dyn bio u pitanju "odlican zvuk za te pare,uvek i malo vise".Ocekujem da to padanje u nesves' izvedem bas kod Suce kad Dyn cujem sa Burke-tom na izvoru u toj velikoj sobetini,nadam se da ce dotad biti tamo i novi Dyn,podrzavam upgrade,konacno da u ovoj letargiji neko skroz poludi za hifom! :thumbsup2

P.S.Ako ipak zveknem u nesves' i kanta ladne vode ne pomogne,ponecu ampulu Linn black oil-a za gram,malo me namazete i evo mene nazad,ima da pomislim da je poceo sastanak sekte,obicaj je da se time ritualno namazemo pred pocetak,morate i vi ligasi tako nesto "religijski" da uvedete,s magnetima recimo nesto... :roll:

E bas o ovakvom lozenju sam pricao... :)

Ja 7 dana da sedim i razmisljam ovo ne bih smislio... treba ovo znati. :)

Link to comment
Share on other sites

Bose je poznatiji novoplivajucima, a cak i stariji ali ga to ne kvalifikuje :wave2

Edit:

... moram da se kaznim, zaboravio sam da je Dynaudio uz extra doplatak dostupan u Volvu, onda je Supeduper Ultra High End, izvinjavam se clanu koji je sarao po morima :1038:

A suci obecavam da se u ovoj temi vise necu javljati, povukli me ovi srcani branioci :wave2

Evo i mene sad dodjoh sa jednog decijeg rodjendana i imam sta da vidim i to me bas raduje da ima jako velikih suprotnosti i postova sa razlicitim misljenjima. Pa to je totalno normalno a meni ninja nemoj takve stvari da obecavas jer si stvarno od srca dobro dosao na temi bez obzira na stavove o Dyna....i slobodno se kidaj braneci neka svoja misljenja i porucujem ti da se vratis na temu

Izmedju ostalog ja nisam ostrascen Ligash, imao sam puno vise JBL -a, Kef - ova, Bowersa, Naim - a u svom zivotu nego Dyna... - samo 1.8mk2 i sadasnje Contour 3.3 za koje bez ikakvog svrstavanja i simpatija mogu da kazem da mi je najbolja kutija koju sam imao u zivotu i zasto ne bih po default - u nastavio dalje sa necim sa cime sam veoma zadovoljan. Ne kazem da nema bolje, sigurno da Acapella i i jos puno firmi ima mozda i verovatno bolje zv... kutije ali su za mene one preskupe i mogu samo da ih sanjam, npr prva veca Acap...kutija mislim da je Heraclin koja mi se jako dopada i koju sam cuo , kosta 9000e i jednostavno izlazi iz budzeta i tu je kraj

I jos jedna stvar - nikad ne bih pravio zvucne kutije , sve ostalo dolazi u obzir

Ovde svi dobro znaju da ne robujem Brand - ovima vec iskljucivo samo kvalitetu i poznato je kako sam raznim doradama kasapio skupe i renomirane fabricke uredjaje da bih dosao do ovoga sto sad imam, cak sam od Krgovica dobio i nadimak Sucaphase sto me uopste ne vredja jer kao covek imam sirinu i smatram normalnim ako neko misli drugacije , naravno samo dok se ne uveri svojim usima u suprotno

To je moj put ka hi - end - u kojim sam ja izabrao da hodam i ukazem poverenje mladim Inzinjerima iz Ces - a i ustedim sebi neverovatne sume novca za zvuk koji sad imam. Rizik jeste postojao ali ja to otkad znam za sebe i radim - RIZIKUJEM - EEEEE ali sad me je konacno usralo. Siguran sam da bi kod M.Levinsona, Klasse - a, Naim - a, Linn - a, Accup..Burmestera, Moon - a, itd, itd Brandova ovaj zvuk koji sad imam kostao mnogo, mnogo hiljada eura

BTW ...Jel fali nesto nasem Bracincu, Karan - u, Koratu, Vukusicu , Petorvicu, pokojnom Nestorovicu, i ostalim velikanima , znaju oni da naprave itekako dobre pojacala :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ti se baÅ¡ namerio na Acapella-u. Visoko pucaÅ¡, ima boljih zvuÄnika od Dynaudio i za manje para - pogotovo u samogradnji. Isto važi i za pojaÄavaÄe Å¡to se kvaliteta zvuka tiÄe. Svejedno, za visokoosetljive zvuÄnike bi morao da menjaÅ¡ amplifikaciju, tako da je tebi najjeftinija varijanta promena samih zvuÄnika za veće. ÄŒovek ti je lepo ugodio pojaÄavaÄ i pre za zvuÄnike i greota je to rasparivati. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Drugo... Posedujem Contoure 3.3 i zanima me sta bi po vama dobio prelaskom na 5.4 koji mi je najblizi budzetu ili eventualno na Confidence 2 za koji smatram da je mozda mali za mojih 80 m2 ili Confid... 4 za koji iskreno ne postoji trenutno mogucnost kupovine zbog cene .

Da li sam ja dobro proÄitao 80 kvadrata? :loveface

C2 bi trebalo da je znatno lakši za pogon od 5.4 (zapravo cela Confidence serija od Contour). Ali za takvu dvoranu prava stvar bi bila C4. Samo polako, naići će prilika...

Link to comment
Share on other sites

Bravo druze Suco, svaka cast za pokretanje ovakve teme. Da pozdravim ovom prilikom sve ljubitelje i postovaoce Dynaudio proizvoda, kao i "goste" na ovoj temi... :wave2

Sto se samog brenda tice, Dynaudio ga je izgradio pazljivim pozicioniranjem svojih proizvoda u razlicite cenovne razrede i pazljivim odrzavanjem kvaliteta u svim cenovnim razredima. Neko pomenu kako dynaudio nije high-end zato sto ima daleko vecu ponudu u nizem cenovnom razredu nego u visokom. Pa, to je tacno, do 2000eur ima koliko modela, verovatno 8-9-10, iznad 50000 ima koliko modela, nisam siguran, mislim 2. Ipak, vecina proizvodjaca ne nudi kutije iznad 15000eur pa ih pojedinci opet svrstavaju u high-end. Kad malo bolje pogledamo, koliko kupaca ima za kutije u cenovnim razredima do 2000eur, a koliko za kutije od preko 50000? Dakle, to je samo pametna poslovna politika, a Dynaudio pokazuje da sa lakocom moze i jedno i drugo i mnogima mrsi racune na taj nacin. Doduse, u odnosu na konkurenciju povlasceni su time sto sami proizvode sve, od kabineta do drajvera i skretnica, ali ta povlastica se preliva na kupce visokim kvalitetom proizvoda.

E sad, sta je ono sto je mene licno privuklo Dynaudio kutijama. Rekao bih pre svega, neutralnost i autoritet. Naravno, svugde gde postoji odredjeni autoritet to nece biti po svacijem ukusu, ali se eto pogodilo sa mojim. Secam se hi-files show-a od pre nekoliko godina, gde su soba pored sobe bili prezentovani Dynaudio Sapphire (kovcezi) i Proac Response, obe kutije gotovo identicne cene od 12000eur. Recimo da je bilo ponizavajuce za Proac (koji inace vrlo postujem), koji je u tom poredjenju zvucao kao najmanje duplo jeftinija kutija. Sto se neutralnosti tice, kao propali muzicar, uvek mi je zvuk zivih instrumenata reper. Ovde je naravno od kljucne vaznosti pazljivo biranje izvora i amplifikacije jer Dyno precizno oslikava sve sto se desava pre njega. Ali kad se to ugodi, Dyno nepogresivo daje savrsen timbar. Dalje, ono sto neki smatraju manom, a ja vrlinom, jeste sto dyno trazi veoma kvalitetnu amplifikaciju. Nisu retke situacije gde je amplifikacija duplo skuplja od dyno kutija. Ipak, ono sto mene tu raduje i sto smatram vrlinom, je sto Dynaudio kutije zaista znaju da zahvale kad se nagrade kvalitetnom amplifikacijom i da zasviraju znatno iznad svog cenovnog razreda. Tako mi je cesto smesno kad bacim pogled na cenovnike nekih konkurentskih firmi, znajuci sta njihovi modeli nude za te pare. Kriticari ce reci da to Dynaudio "naplati" kroz cenu pojacala. Pa neka je tako, to se moze onda smatrati i kao usteda na kutijama. U svakom slucaju, sve za uzitak u muzici... :listen

Na kraju, treca stvar koja se meni dopada kod Dyno-a, je sto su njihove kutije all-rounderi po pitanju muzickih stilova. Posto i sam slusam razne zanrove, od bluza i roka preko jazz-a do klasike i razne etno muzike, trazio sam kutije koje ce biti u stanju da kvalitetno izbace sve te zanrove. Odgovor je dao Dynaudio.

Eto, toliko od mene (za pocetak) i nadam se da ce ovaj topic doziveti uspeh bar koliko i "republicki"... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, ovo je pravo mesto da malo prodiskutujemo o novom proizvodu Dynaudia - Xeo:

http://www.dynaudio.com/int/home_loudspeaker_systems/xeo/xeo.php

U pitanju je sistem aktivnih kutija koje u sebi imaju ugradjen wireless. Kupuju se zajedno sa malim transmiterom koji u sebi ima par ulaza za npr. cd plejer, dac, itd... Interesatno je da je moguce rasporediti vise kutija po raznim sobama koje ce dobijati zvuk od jednog transmitera. Meni je prvo palo na pamet da bih jedan par stavio u wc... :crno-na-belo

Druga stvar koja je interesantna je da ovim proizvodom Dynaudio ubija deo posla proizvodjacima kablova posto nema vise potrebe za zvucnickim kablovima. :banana

Elem, bice interesantno videti kako ce trziste reagovati na ovakav proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Da li sam ja dobro proÄitao 80 kvadrata? :loveface

C2 bi trebalo da je znatno lakši za pogon od 5.4 (zapravo cela Confidence serija od Contour). Ali za takvu dvoranu prava stvar bi bila C4. Samo polako, naići će prilika...

Upravo obrnuto, 5.4 je znatno laksi za "pogon" od C2, a i od C1 svakako. Kod Dynaudia je situacija mozda obrnuta nekoj logici - veci i skuplji modeli se lakse "gone".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...