Jump to content


Monitor Audio rx6 vs Vienna Acoustics, ProAc


RadeZeka

Recommended Posts

Zadovoljan sam korisnik MA rx6 zvucnika u kombinaciji sa primare i21 pojacalom. To sve zvuci zaista ok, sigurno da moze i bolje... Ono o cemu razmisljam jeste da u neko dogledno vreme mozda podignem lestvicu za malo vise, tj, oprobam neki Vienna Acoustics model, pre svega Mozart Grand (posto bi Bethoven bio i skuplji a i prevelik za moju dnevnu sobu), ili ProAc response D Two (za njega sam inace cuo samo reci hvale).

Naravno to bi bila i dodatna investicija od najmanje 500 evra pa na gore sto svakako za mene nije mali novac, ali zbog muzike sam se vec odricao drugih stvari..ne bi bilo prvi put :)

Pitanje je, za vas koji imate mozda neki savet ili iskustvo, da li bi za tu investiciju dobio unapredjenje koje vredi taj novac, naravno u kombinaciji i dalje sa Primareom (to ne bih menjao )?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ako zadrzavas Primare, Vienna Mozzart je na granici sa i21, bolji match je i30... Beethoven je za mnogo zesce pojacalo i od i30..

Inace ja sam misljenja (provereno iz iskustva a sto se tice mog ukusa) da je Mozzart Grand mnogo bolje izbalansirana kutija od Beethovena.

Sve stoji sem zadnje recenice.

Jesi ti slusao jos negde Baby Grand sem kod mene?

Link to comment
Share on other sites

Ako zadrzavas Primare, Vienna Mozzart je na granici sa i21, bolji match je i30... Beethoven je za mnogo zesce pojacalo i od i30..

Inace ja sam misljenja (provereno iz iskustva a sto se tice mog ukusa) da je Mozzart Grand mnogo bolje izbalansirana kutija od Beethovena.

Pa bila bi moguca promena ka i30, ali to tek otom potom... Beethoven klasa dve iznad, sto onda povlaci promenu malte ne svega...Zato i rasmiljam o Mozartu, samo jos da imam prilike i da ga cujem negde. U BM audio-u, kod Slobe mozda, kad bude prilike.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvo slusao i21 i Mozzart ali sa i30 je tek bass prosvirao.... i30 sam takodje slusao sa Neat Motive 1 i B&W 801.. u svakoj kombinaciji je bilo fenomenalno, osim sa Beethovenom.

Treba cuti i ProAc-a, pa polako izvagati..

Upravo tako, a to ce biti moguce u One hi fi -u. Koliko vidim vase iskustvo sa VA je pozitivno i u kombinaciji sa Primare-om, sto ih onda ostavlja u igri. Jos samo da vidim kako bi se ProAc i Primare ,,gadjali,,.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, a to ce biti moguce u One hi fi -u. Koliko vidim vase iskustvo sa VA je pozitivno i u kombinaciji sa Primare-om, sto ih onda ostavlja u igri. Jos samo da vidim kako bi se ProAc i Primare ,,gadjali,,.

Proac sam uvek dozivljavao kai idealan match za lampaska pojacala. Slusao sa AirTight, Leben, Audiomat i uvek bio opcinjen zvukom. Ne kazem da nece ici uz Primare, treba cuti svakako ali bi mene gledjuci ih svaki dan uvek "cackalo" kako bi bilo sa lampama...

Inace pomenuti model Proac response D Two sam konkretno cuo sa Leben cs600 i to je bio nezaboravno iskustvo.

Malo mi samo upada u oci cinjenica da se paralelno gledaju i bookshelf i floorstand modeli. Obzirom da je u pitanju odredjena prostorija (takva kakva je) u njoj tesko da i podostojeci i "monitorski" zvucnik mogu jednako dobro da se ponasaju. Jedan ce po mom misljenju da bude superiorniji u odnosu na drugi u skladu sa velicinom prostorije i na taj (tj takav tip kutije) "superiorniji" treba ici a onaj drugi zaobici :) .

Link to comment
Share on other sites

Proac sam uvek dozivljavao kai idealan match za lampaska pojacala. Slusao sa AirTight, Leben, Audiomat i uvek bio opcinjen zvukom. Ne kazem da nece ici uz Primare, treba cuti svakako ali bi mene gledjuci ih svaki dan uvek "cackalo" kako bi bilo sa lampama...

Inace pomenuti model Proac response D Two sam konkretno cuo sa Leben cs600 i to je bio nezaboravno iskustvo.

Malo mi samo upada u oci cinjenica da se paralelno gledaju i bookshelf i floorstand modeli. Obzirom da je u pitanju odredjena prostorija (takva kakva je) u njoj tesko da i podostojeci i "monitorski" zvucnik mogu jednako dobro da se ponasaju. Jedan ce po mom misljenju da bude superiorniji u odnosu na drugi u skladu sa velicinom prostorije i na taj (tj takav tip kutije) "superiorniji" treba ici a onaj drugi zaobici :) .

Pa da i to je otvoreno pitanje...Prostorija je dosta specificna, prostor ka kojem je zvuk usmeren nema vise od 20m2, moja pozicija za slusanje je na 3 metra od zvucnika...Ali bocno se prostorija siri, ka trpezariji, sto takodje guta zvuk...i tako... Inace samo mi jos lampasi fale u vidu dilema u glavi :))) Najveci ogranicavajuci faktor su finansije naravno i vece zelje i ambicije nego mogucnosti...zato polako. ProAc sigurno da ne moze biti pogresna investicija, a moguce je taj model cak i za 1200 dobiti, ako ne cak i nize.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...