Jump to content


Lo-Fi početak


Vladeta

Recommended Posts

Oprano, oribano i usisano, konaÄno viÅ¡e ne smrdi na duvanski dim... Gde je trebalo naprskan je contact sprej meÄ‘utim na loudness-u se i dalje javlja Å¡uÅ¡kanje, nije niÅ¡ta straÅ¡no samo me zanima kako to da se reÅ¡i?

post-29205-0-51634300-1330209429_thumb.j post-29205-0-75247100-1330209431_thumb.j post-29205-0-88557300-1330209433_thumb.j

Voila, sijalice proradile:

post-29205-0-59332500-1330209435_thumb.j

Od 4 komada samo su dve bile neispravne tako da je nakon zamene proradilo celo osvetljenje.

Ostaje problem sa volume/balance potenciometrom koji sam opisao ranije. Oba toÄkića su skoro slepljena i u nekim položajima se dodiruju i onda se deÅ¡ava da se vrte zajedno iako se okreće samo jedan od njih.

post-29205-0-50602000-1330209437_thumb.j

Ne znam kako se skida toÄkić od toga, nema imbusa kao kod tuning toÄkića?

Edit: ÄŒitam na audiokarma forumu da volume/balance mora da se izvuÄe, ima jedan Å¡raf ili maticu nisam dobro razumeo ali se skida na izvlaÄenje. Bojim se da može doći do oÅ¡tećenja, mora da postoji joÅ¡ neki naÄin za bezbedno skidanje?

Mirnu struju nisam podeÅ¡avao ali se iz ne znam kog razloga pucanje iz zvuÄnika prilikom iskljuÄenja viÅ¡e ne deÅ¡ava. :-)

Merio sam napon na izlazu i tu bih voleo da se posavetujem sa vama, totalni sam laik oko toga, na prvom merenju levi kanal 1mV desni 10mV, na drugom levi 9-10mV desni 4-5mV. Koliko uopÅ¡te treba da bude taj napon i da li je dobro Å¡to je razliÄito i Å¡to nije isti na oba kanala?

post-29205-0-51634300-1330209429_thumb.j

post-29205-0-75247100-1330209431_thumb.j

post-29205-0-88557300-1330209433_thumb.j

post-29205-0-59332500-1330209435_thumb.j

post-29205-0-50602000-1330209437_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ЈедноÑмерни напон на излазним конекторима треба да је што мањи, ако је могуће подеÑити.

Ма донеÑи то твоје Ñокоћало код мене да заједно вучемо дугмиће.

"Сок :beer " на твој рачун!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ПодÑети ме да имам такав један раÑкупуÑан риÑивер иÑто Јамаха. Ево како изгледају дугмад за јачину и Ð±Ð°Ð»Ð°Ð½Ñ ÐºÐ°Ð¾ и Ñам потенциометар.

IMG_3883.jpg

IMG_3884.jpg

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hehe, hvala stoN_Cold. Sutra pravimo rođendan ćerkici pa sam od ponedeljka slobodan. Da li bi mogao da navratim u ponedeljak i kada?

Samo da prokomentariÅ¡em sliku koju si postavio, kod tebe se izmeÄ‘u prstena za balance i toÄkića za volume vidi da postoji razmak od 1-2 mm, kod mene taj razmak je minimalan i zbog toga se dodiruju.

Link to comment
Share on other sites

Дешава Ñе да Ñе временом плаÑтика унутар дугмета помери и тада дугме дубље уђе.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Naleteo sam na par jako interesantnih bookshelf zvuÄnih kutija, u pitanju su TSM Puris 200 kutije.

IznenaÄ‘en sam kako lepÅ¡e zvuÄe od Körting B-100 kutija, mekÅ¡i i dublji bas, Äistiji visoki i srednji tonovi.

Interesuje me Å¡ta vi mislite o Puris 200 kutijama i da li ste imali prilike da ih Äujete? Po internetu nema neÅ¡to mnogo informacija ali ono Å¡to sam naÅ¡ao ljudi su davali pozitivne komentare.

 

post-29205-0-19530000-1378657104_thumb.j
-----------------------------------
post-29205-0-41273500-1378657114_thumb.j

 

post-29205-0-19530000-1378657104_thumb.j

post-29205-0-41273500-1378657114_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Stigao novi/stari CD plejer, u pitanju je Grundig CD 8100 sa ugraÄ‘enim 1541A DAC-om i CDM 4/25 transportom. Imam joÅ¡ i Sony CDP-750 u koji je ugraÄ‘en takoÄ‘e 1541A DAC i KSS-151A transport. Sony nisam joÅ¡ uvek sluÅ¡ao jer neće da uÄita disk a laser ne mogu da naÄ‘em. Znam da može zamena da bude KSS-210A ali ni njega ne mogu da naÄ‘em.

Za sad mi to nije prioritet, ono Å¡to sam u stvari hteo da pitam je vezano za Grundig CD plejer a to je lampizacija. Da li može neki savet Å¡ta i kako oko toga. Da li može neko da mi kaže koliko novca treba za tako neÅ¡to i da li ima delova da se naÄ‘u, naroÄito mislim na lampe koje su najbitnije. Grundig mi zvuÄi sasvim solidno ali koliko sam Äitao po netu tek posle lampizacije on postaje ozbiljna zverka.

I joÅ¡ jedno pitanje je vezano za muziku, Å¡ta mi preporuÄujete da probam na njemu? Na Å¡ta da obratim pažnju itd. Imam par originala a sve ostalo su nekadaÅ¡nje bugarske kopije i par rezanih. Ako ne može da se naÄ‘e CD preporuÄite neki dobar FLAC album sa savetom na Å¡ta obratiti pažnju.

Pozdrav i svako dobro.

 

 

post-29205-0-34098100-1379205003_thumb.j

post-29205-0-28972000-1379205020_thumb.j

post-29205-0-26337700-1379205022_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Cestitam!  :thumbsup2

 

Bas juce sam kod druga slusao manjeg brata Grundig box 600, ako se ne varam, sa nekim starijim Harman-om, to svira za sve pare! Vise nego korektan zvuk, bez raznih koloracija i nepotrebnih primesa, da se napravi utisak boljeg ili neceg slicnog.. Mozda ce me sada kamenovati razni HiFi cistunci, ali i pored svih mana i toliko godina, to svira stvarno posteno! Najtoplija preporuka za Grundig zvucnike u rangu do 100-200E.  :thumbsup2 Pro serija je sigurno jos i bolja, nadam se da ce se otvoriti neka prilika da poslusam i takav neki model.. Cisto da zadovoljim znatizelju, ako nista drugo.  :)

 

Uzivaj!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Odoše cne Grundiga u nebesa!

 

 

 

Offtopic: Oh, nisam znao da vazim za toliki autoritet na Forum-u, pa da jedan moj post na temu Grundig zvucnika napravi takav efekat.  :roll: Lepo pise da je preporuka u rangu do 100-200E. Koliko to, u nebesa, uopste mogu da odu cene?

 

Covek je pazario dobre zvucnike, nije na odmet da mu se cestita i napise koja rec tome u prilog.  :cheers

 

P.S. Vidoh drugi post. O Grunding-u se pisalo i na drugim temama, u slicnom tonu. Pa, kao sto je MH vec pomenuo, to nije dovelo do nekog Nus-Efekt-a. Ne pise se ni o kakvom cudu, vec o jednostavno korektnim i postenim zvucnicima. Kao sto su i pojedini Canton-i, T&A, AE, itd, itd.. Uostalom, kao da su oni predmet tvog interesovanja, pa te je stvarno briga?

Link to comment
Share on other sites

    Ja nisam bio kritiÄki(tj negativno) nastrojen prema tvom pisanju, izneo si jednu vrlo iskrenu ocenu, plus toga nije samo tvoj post u pitanju, već na ovom forumu se u zadnje vreme dosta pisalo o Grundigu, Äak mogu reći nesrazmerno mestu i uticaju koji je ova firma imala kod nas i uopÅ¡te u audio istoriji.No to je vrlo subjektivna ocena i ovo samo može da služi na Äast  ljubiteljima Grundiga, to su pravi zaljubljenici.Plus pozitivan stav i korektan odnos prema ljubiteljima neÄeg drugog, pravi nesektaÅ¡ki tolerantan pristup.Tako da svakako treba Äestitati, Å¡to sam ja u prvi mah izostavio, pa sada ispravljam greÅ¡ku.

    Možda i neće doći do onoga Å¡to sam napisao(tiÅ¡e da nas ne Äuju preprodavci), ali do sada se deÅ¡avalo vrlo Äesto u sliÄnim situacijama!Å ta je to u nebesa, to je relativno, na ureÄ‘aj koji koÅ¡ta do 100E skok cene od naprimer 20E je u nebesa!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: ^ :thumbsup2 

A sto se tice preprodavaca, pa i da nas cuju, nek' zarade tih 10-20E vise, oni od toga zive.. Dok mi svakako ne zivimo od ovog hobija, tako da, niti ce se oni obogatiti, niti cemo mi propasti za tih 10-20E razlike. Ako do toga uopste i dodje, kao sto i sam kazes.. Skoro sve sto se hvali ce u jednom trenutku osvanuti na oglasima, pa ako treba da se plasimo preprodavaca, najbolje da samo kudimo i pljujemo. Ja volim da verujem da ce od ovog naseg pisanija ovde vecu korist izvuci pocetnici, clanovi Forum-a, itd, nego sami prodavci.

P.S. Srecan ti 'iljaditi post!  :type

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

Uplašio sam se da će ovo krenuti da bukti bez ikakve potrebe. Bravo za posednja 2 posta.

 

Surokvl, slažem se da je cena Grundig komponenti otišla malo naviše u odnosu na recimo period od pre godinu dana. Ali još uvek to nije otišlo u nebesa. I dalje smatram, price wise, da je to najbolja kupovina za taj novac, pa i dosta više.

 

Pisalo se dosta pozitivnog, ne bez razloga. Å to kaže Alexandar, ako neko odavde izvuÄe neku pouku i pronaÄ‘e se u tome, onda smo postigli cilj.

20-30e u ovom našem hobiju stvarno ne bi trebalo ni spominjati...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...