Jump to content


stevin sistem


stevan.zemun

Recommended Posts

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zanimljivo pitanje :) pa valjda kad predje tih 70rms u A u klasi sto msm da to se nikad nece desiti ,jel

Занимљиво! Јел имаш можда Ñлику отвореног појачавача?

Otvara se horizont dogadjaja i prenosi materiju sa mesta A na mesto B preko ogromnih razdaljina u roku od nekoliko sekundi.

A > AB > B ponovo si ceo ali daleko odavde...

Kasnije su se setili i napravili serijal Stargate. :D

Е то :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice kupovine sedre bas me briga da li ces da kupis ili neces.Niti si prvi niti poslednji koji je to uradio.To me apsolutno ne dotice.Davao sam ti je 2X na slusanje i bilo je price i o davanju na rate ali si ti rekao da neces tako nego kad skupis celu cifru platices.Seti se da smo cak pricali pre nekoliko dana da se napravi samo kutija pa da idemo dalje.Kad vidim mlade momke koji su zaljubljenici u muziku a ne trgovci spreman sam da nadjemo najbolje resenje.Tako sam uradio i sa Jimmy_018.Momak je zadovoljan,platice u 2 rate i svi zadovoljni.Medjutim ovde se radi o necem drugom cega sam se nagledao u svom zivotu.Kada ajkule osete krv

kao u ovom slucaju onda pocne da se radi lobotomija od strane tih ajkula.Dakle jos jednom se pokazalo da neki uredjaj ne prodaje njegov kvalitet nego prica,a price sa moje strane nije bilo.

KOMSIJA NEMA LJUTNJE :) kad smo pricali o kupovini same kutije lepo sam ti reko da nemam kesa,onaj preamp

od klimo audia sto sam video kosta puuuuuno vise od sedre

delovi koji su unutra ubaceni placeni su 1.800dem 2ooo god..drvo od koje ce biti napravljena kutija je stiglo

iz kenije.... samo je ima mali problem sto preamp nije skolopljen PA NEMOGU DA OCENIM NJEGOV ZVUK

elem lepo sam napiso u mom postu...MRTVA TRKA STO SE TICE PREAMPA....POZ

Link to comment
Share on other sites

KOMSIJA NEMA LJUTNJE :) kad smo pricali o kupovini same kutije lepo sam ti reko da nemam kesa,onaj preamp

od klimo audia sto sam video kosta puuuuuno vise od sedre

delovi koji su unutra ubaceni placeni su 1.800dem 2ooo god..drvo od koje ce biti napravljena kutija je stiglo

iz kenije.... samo je ima mali problem sto preamp nije skolopljen PA NEMOGU DA OCENIM NJEGOV ZVUK

elem lepo sam napiso u mom postu...MRTVA TRKA STO SE TICE PREAMPA....POZ

Ma ne ljutim se ja uopste,svako ima pravo da kupi sta hoce i tu se svaka dalja prica za mene zavrsava.Uzivaj u slusanju zasluzio si.

Link to comment
Share on other sites

KOMSIJA NEMA LJUTNJE :) kad smo pricali o kupovini same kutije lepo sam ti reko da nemam kesa,onaj preamp

od klimo audia sto sam video kosta puuuuuno vise od sedre

delovi koji su unutra ubaceni placeni su 1.800dem 2ooo god..drvo od koje ce biti napravljena kutija je stiglo

iz kenije.... samo je ima mali problem sto preamp nije skolopljen PA NEMOGU DA OCENIM NJEGOV ZVUK

elem lepo sam napiso u mom postu...MRTVA TRKA STO SE TICE PREAMPA....POZ

Dragi komÅ¡ija pozdrav, drago mi je da vidim da se neÅ¡to kreće kod tebe.Ovo Å¡to ću sada da napiÅ¡em ne odnosi se na Tebe i Å olaju niti na bilo koga pojedinaÄno, već kao opÅ¡te pravilo koje se na žalost sve reÄ‘e primenjuje.Svaki ureÄ‘aj treba Äuti pre kupovine i proba jednom bez obaveze se podrazumeva.Tada posle probe imaÅ¡ pravo da ga vratiÅ¡ vlasniku bez ikakvog objaÅ¡njenja.Ako ti neko na tvoj zahtev da ureÄ‘aj drugi put i to na viÅ¡ednevno sluÅ¡anje zato Å¡to se ti deklariÅ¡eÅ¡ kao ozbiljan kupac onda ti itekako imaÅ¡ obavezu prema tom Äoveku, unajmanju ruku moralnu pa i materijalnu.S tim Å¡to je za moralnog Äoveka moralna obaveza i data reÄ svetinja.A ne da sada spinujeÅ¡ celu priÄu i priÄaÅ¡ o tamo neÄemu Å¡to je neko zapoÄeo ne znaÅ¡ ni Å¡ta je ni kakvo je ni kako svira ni da li će se kompletirati ni kada, ali ti je neko napunio glavu kako je to vrh.Ti si znao da nemaÅ¡ keÅ¡ i pre prve probe, a takoÄ‘e i uslove kupovine pa nisi trebao da vozaÅ¡ Äoveka bez veze, ima on Å¡ta da radi i bez toga.Uostalom znaÅ¡ pravilo u HI-FI-ju: ko nema keÅ¡, sluÅ¡a dreÅ¡!Mislim da u ovom sluÄaju jedino pravo da kaže KOMÅ IJA NEMA LJUTNJE ima Å olaja jer cela ta ujdurma ide o njegovom troÅ¡ku

Možda sam malo viÅ¡e pametovao i bio strog ali toje moj stav, ili bolje reÄeno KOMÅ IJA NEMA LJUTNJE!

Link to comment
Share on other sites

Dragi komÅ¡ija pozdrav, drago mi je da vidim da se neÅ¡to kreće kod tebe.Ovo Å¡to ću sada da napiÅ¡em ne odnosi se na Tebe i Å olaju niti na bilo koga pojedinaÄno, već kao opÅ¡te pravilo koje se na žalost sve reÄ‘e primenjuje.Svaki ureÄ‘aj treba Äuti pre kupovine i proba jednom bez obaveze se podrazumeva.Tada posle probe imaÅ¡ pravo da ga vratiÅ¡ vlasniku bez ikakvog objaÅ¡njenja.Ako ti neko na tvoj zahtev da ureÄ‘aj drugi put i to na viÅ¡ednevno sluÅ¡anje zato Å¡to se ti deklariÅ¡eÅ¡ kao ozbiljan kupac onda ti itekako imaÅ¡ obavezu prema tom Äoveku, unajmanju ruku moralnu pa i materijalnu.S tim Å¡to je za moralnog Äoveka moralna obaveza i data reÄ svetinja.A ne da sada spinujeÅ¡ celu priÄu i priÄaÅ¡ o tamo neÄemu Å¡to je neko zapoÄeo ne znaÅ¡ ni Å¡ta je ni kakvo je ni kako svira ni da li će se kompletirati ni kada, ali ti je neko napunio glavu kako je to vrh.Ti si znao da nemaÅ¡ keÅ¡ i pre prve probe, a takoÄ‘e i uslove kupovine pa nisi trebao da vozaÅ¡ Äoveka bez veze, ima on Å¡ta da radi i bez toga.Uostalom znaÅ¡ pravilo u HI-FI-ju: ko nema keÅ¡, sluÅ¡a dreÅ¡!Mislim da u ovom sluÄaju jedino pravo da kaže KOMÅ IJA NEMA LJUTNJE ima Å olaja jer cela ta ujdurma ide o njegovom troÅ¡ku

Možda sam malo viÅ¡e pametovao i bio strog ali toje moj stav, ili bolje reÄeno KOMÅ IJA NEMA LJUTNJE!

Aj ovako nisam ja vozo solaju....stanujemo jedno od drugog 5min tako da nije imo nikakve TROSKOVE sto se tice

slanja itd..

sve iduca licna misljenja itd salji mi na pp.....poz................. i naravno da se neljutim jel ko se ljuti upadne mu ....... :) exexxexexexexe

Link to comment
Share on other sites

Sistem super izgleda, al ja sad imam pitanje koje se ne tiÄe njega (dobro, bar ne direktno): koje su dimenzije ploÄa od kojih si napravio policu? PoÅ¡to mi se sve viÅ¡e sviÄ‘a ideja da se "Å¡irim" u Å¡irinu pre nego u visinu, a ova tvoja polica deluje kao odgovarajuća...

Pozz i hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Sistem super izgleda, al ja sad imam pitanje koje se ne tiÄe njega (dobro, bar ne direktno): koje su dimenzije ploÄa od kojih si napravio policu? PoÅ¡to mi se sve viÅ¡e sviÄ‘a ideja da se "Å¡irim" u Å¡irinu pre nego u visinu, a ova tvoja polica deluje kao odgovarajuća...

Pozz i hvala unapred!

polica je vrxunska a mnogo jeftina da se napravi samo sto je jos nisam zavrsio..treba jos da zavrsim

1.da stavim medijapan sa nekim silikonskim nogicama ispod svakog uredjaja osim mono blokova

2.da odnesem kod strugara navojne sipke da im napravi siljke dole ..

3.na sve tri police onaj deo sto je vise oborena ivica ,taj deo treba da farbam u crno

dimenzije police su. sirina 1.15, dubina 40 ,a debljina 3..a drvo je camovina .....poz :)

Link to comment
Share on other sites

Mene nesto iskreno zanima, posto sam mozda i sam razmisljao o nekom lampaskom preamp-u, a posle ovih komentara:

kako sam obeco sledi mali zvucni test preampa SEDRE THREE u mom sistemu

cim sam upalio sistem sa sedrom, ostavio sam sistem da malo radi sa tjunerom da postigne radnu temperaturu

kvalitet izrade, sam estetika preampa je vrxunska ,ja sam velika i picajzla i zakeralo sto se tice izgleda uredjaja.......ali ovom malom preampu nisam naso manu sto se tice izgleda i kvaliteta izrade

dok su se mono blokovi i preamp zagrevali,muzika sa radia sve je zvucala bolje i bolje

posle 2 sata zagrevanja,utopljavanja,razmrdavanja........

pustam.. 1. cd plocu Armik romantic dreams...odma se osetila razlika u zvucnoj slici,zvuk gitare bio je puno izrazeniji,kastanjete,trube njihov zvuk je bio prirodniji,direktniji ....dok sam drzo zatvorene oci imo sam osecaj da su mi muzicari u sobi i da sviraju.

2.cd..pustam IL DIVO , 8sma pesma the man you love ,zvucala je tako zivo,osecajno,da nisam mogo da verujem kako su moji maganaplanari zvucali drugcije ko da mi je neko promenio manaplanare za neki drugi skuplji model

3.cd. pustam ANDREA BOCELLI best of.... 9eta pesma ...time to say goodbye ,ova je pesma je duet sa sarah brightman otsluso sam je desetak puta koliko je zvucala vrhunski.. . glasovi,dinamika, totalno visi nivo.........

4.cd.. pustam FERENC VIZI voyage......ovo je cd gde samo ima jedan muzicki instrument a to je klavir, neznam kako da vam opisem recima zvuk koji je dolazio iz mojih magnaplanara

toliko za sad od mene, sutra pocinje nova runda SEDRE THREE .....danasnju borbu je dobila tehnickim nokautom :boxing

Danas je pocela 2 runda SEDRE THREE preampa u mom sistemu

1.cd .ploca koja je pustena je MARIZA transparente....odma po pustanju cd a,osetio sam dublju i siru muzicku pozornicu, tonski balans je bio neverovatno ujednjacen i nije ni u jednom momentu strcao....

2.cd. ploca koju pustam je SADE best of.... xmmm sam glas sade adu od prve pesme pa do zadnje bio je magican,zavodljiv,sexy....tokom slusanja imo sam osecaj ko da sam u nekom malom klubu a ne u svom sobicku od 15kv m......njezin jedan od najpoznatijix hitova smooth operator dobio je sasvim novu dimenziju zvuka na Magnaplanarima...........

3.cd. ploca koju pustam je....STING best of... zvuk magican,topao ,cvrst , stingov glas totalno druga prica na malenoj sedri....pesme englishman in new york, fragile, moon over bourbon street i sve ostale druge zvucale su mocno,poletno, uverljivije...sa vecom i sirom zvucnom slikom, smirenijim visokim tonovima,

4..cd ploca koju pustam je DIANA KRALL .when i look in your eyes.....od pocetka prve pesme imam osecaj ko da imam ekvilajzer u sistemu........zvuk muzickih instrumenata klavira,cinela,kontra basa i sam glas diane je zvucao izrazenije,poziciranije,detaljnije,mekse........u par pesama cuo sam bas na magnaplanarima sto me je iznenadilo jel sam bio ubedjen da sama koncepcija planarnih zvucnika nema B od bas

5..cd plocu koju pustam je SACD disk od linna.. notes from a hebridean island .na celom disku je etno skotska ,ovo mi je jedan od omiljnjeni ih cd ploca........neznam kako da opisem zvuk koji sam cuo iz magnaplanara..........totalni mrak u sobi .... cd sam otsluso od prve do zadnje pesme ....samo cu reci zvuk koji sam cuo je brz..precizan..vokali..muzicki intrumenti rasporedjeni...

otsluso sam 50tak diskova tokom mog testa.....zvucna razlika izmedju mog preampa ROTELa RC 971 i male SEDRE THREE je ogromna NEBO I ZEMLJA.... . .. svaki cd sto sam pustio je zvucao drugcije,zvucna slika je bila sira i dublja,vokali prirodniji izrazeniji, muzicki instrumenti rasporedjeni, zvuk je bio topliji,barsunast, zavodljiviji, meksi....

samo cu vam reci da sam nasao partnera mojim mono blokovima sa kojim ce se druziti :cheers ...... :wave2

bih definitivno i Sedru uvrstio u neki uzi izbor. E sad, sta je tebi tacno zasmetalo posle svega ovog, pa si ti odustao od tog preamp-a? Mislim, po ovim komentarima, sta covek vise moze da pozeli od uredjaja iz tog cenovnog ranga? Ili je ovo mozda bilo neko neobjektivno misljenje, ili samo trenutni zanos? Tj, stojis li i dalje pri svemu izrecenom, ili si mozda promenio neko misljenje u medjuvremenu? Cenim da bi komentar dosta znacio svima koji mozda planiraju kupovinu doticnog preamp-a.. Ja licno, kada bih doneo uredjaj na slusanje i cuo TOLIKO velike razlike, kupio bih ga odma'!

Link to comment
Share on other sites

Mene nesto iskreno zanima, posto sam mozda i sam razmisljao o nekom lampaskom preamp-u, a posle ovih komentara:

bih definitivno i Sedru uvrstio u neki uzi izbor. E sad, sta je tebi tacno zasmetalo posle svega ovog, pa si ti odustao od tog preamp-a? Mislim, po ovim komentarima, sta covek vise moze da pozeli od uredjaja iz tog cenovnog ranga? Ili je ovo mozda bilo neko neobjektivno misljenje, ili samo trenutni zanos? Tj, stojis li i dalje pri svemu izrecenom, ili si mozda promenio neko misljenje u medjuvremenu? Cenim da bi komentar dosta znacio svima koji mozda planiraju kupovinu doticnog preamp-a.. Ja licno, kada bih doneo uredjaj na slusanje i cuo TOLIKO velike razlike, kupio bih ga odma'!

i dalje stoim iza svega sto sam reko za sedru..preamp je odlican....ALI PROBLEM SU SAMO PARE KOJE NEMAM :)

Link to comment
Share on other sites

Off: Armik romantic dreams, Il Divo, Bocelli, Ferenz Vizi, Mariza, Sade, Sting, Diana Krall, Notes from a hebridean island... ovako zamišljam plejlistu u paklu.

Kako ti ne pozli od toliko ušećerene muzike?

molim te posalji mi spisak muzike sto ti volis da slusas

a ja cu ove moje cd eove pobacati kroz prozor jel su u pitanju losi muzicari itd..ma nemaju pojma usecereni su ...poz

Link to comment
Share on other sites

druze aj mi pojasni i objasni sto sam neozbiljan :)

Razumem da se neko nehotice ili iz neznanja ogreÅ¡i o neka pravila. Ali ne razumem da onako mangupski ismejeÅ¡ Äoveka koji ti obrati pažnju na greÅ¡ku.

Ili da ti procenjujeÅ¡ koliko vredi tuÄ‘ih pet minuta (nikad nije pet, uvek je mnogo viÅ¡e), da li je to njemu troÅ¡ak, ili inaÄe nema pametnija posla, nego da se zamajava sa neozbiljnim kupcima?

Link to comment
Share on other sites

Razumem da se neko nehotice ili iz neznanja ogreÅ¡i o neka pravila. Ali ne razumem da onako mangupski ismejeÅ¡ Äoveka koji ti obrati pažnju na greÅ¡ku.

Ili da ti procenjujeÅ¡ koliko vredi tuÄ‘ih pet minuta (nikad nije pet, uvek je mnogo viÅ¡e), da li je to njemu troÅ¡ak, ili inaÄe nema pametnija posla, nego da se zamajava sa neozbiljnim kupcima?

1.Ja nikad solaju nebi ismevo itd...solaja je odlican,dobar,korektan gospodin ukratko cenim ga

2.on nista nije izgubio sto mi je dao preamp na test,jel tad preamp niko nije trazio na slusanje..kad mu je

zatrebo ja sam mu ga vratio

3.da sam neozbiljan to ti ili vi sigurno nemozes da procenis ,jel nemas na osnovu cega

4.trenutno nemam posao ni bilo kakav priliv novca pa nemogu sebi da priustim preamp od solaje...a u medju vremenu naleteo sam na preamp koji nov kosta 8.000e a lik mi ga prodaje za mnogo manje para i xoce da mi izadje u susret da mi da na odlozeno placanje preamp

5. JEL SAM JA KRIV STO HOCU ZA SVOJ SISTEM ,STO BOLJI UREDJAJ PO STO NIZOJ CENI..

6. ove mono blokove sto posedujem bili su u njegovom vlasnistvu pre 11god i 2000god je sastavio preamp koji je planiro da upari zvucno sa mono blokovima .....i zato sam mislio da bi mi to bio najpametniji izbor.....kad se budem domogo eurica

poz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...