Jump to content


stevin sistem


stevan.zemun

Recommended Posts

Meni je tu, k'o Å¡to sam rekao, Korato sumnjiv...O Soniju da ne troÅ¡im reÄi, kad ga je ubogi kinez sa'ranio, džaba mu svi prefiksi: QS, SACD,...

Mozda ste trazili previse od dvd masine koja je kostala oko 600 e pre desetak godina i uporedjujuci ga sa CAL-om...da ste kojim slucajem probali neki sacd disk( Sony je vec tada prestao da ulaze u standardne plejere i uveliko se "bacio" na SACD standard) verujem da biste bili iznenadjeni.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozda ste trazili previse od dvd masine koja je kostala oko 600 e pre desetak godina i uporedjujuci ga sa CAL-om...da ste kojim slucajem probali neki sacd disk( Sony je vec tada prestao da ulaze u standardne plejere i uveliko se "bacio" na SACD standard) verujem da biste bili iznenadjeni.  :wave2

Da, ali kineski dac košta 200e a Sony ima fun club na forumu :)

Link to comment
Share on other sites

Meni se iz ovoga Å¡to ste napisali Äini da je Stevan prvu greÅ¡ku napravio Å¡to je prodao CAL i bespovratno izgubio izuzetan izvor - dobro bi bilo probati neki dobar izvor (može da se proba i moj Denon ako postoji zainteresovanost za to).

Drugo, izgleda da Korato jeste problem, ne toliko što je preamp loš (jer nije), već što je u pitanju loš match sa Soltanus hibridima - možda probati neki drugi preamp (ja sam još uvek fasciniran kako radi DIY Aleph Pass P1.7 koji sam slušao kod nikstev-a).

Treće, eventualno probati neku drugu kablažu, možda bude od koristi, meni je FTA znatno unapredio zvuk.

 

Ipak, s obzirom da je vlasnik odluÄio da razbuca sistem, ne znam koliko je svrsishodna bilo kakva intervencija. Kad odu Korato i Soltanusi, a na njihovo mesto doÄ‘e neÅ¡to drugo eventualno probati ovo Å¡to sam napisao.

 

cal sam prodo jel sam hteo da kupim full hd projektor  po smesnoj ceni,al kad sam otiso kod prodavca naleteo sam na izgrban projektor ....

 

kad budes free navrati kod mene

Link to comment
Share on other sites

korato opasno radi posao...al zvucnici su mnogo ozbiljni i mnogo se oseti  zvuk drugog izvora kad se stavi..

 

a sto se tice KABLOVA ja ih nemam imam ..imam neke krs kablove..jedino sto valjaju su strujni kablovi od lappa  :)

 

ko god oce da cuje sistem i nije mu tesko da ponese svoj cd plejer ima poziv kod mene  :wave2    

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan predlog kojim možda možeÅ¡ ubiti dve-tri muve jednim potezom kad dodje bolje vreme.linn unidisk SC dvd/cd plejer koji je ujedno i preamp kako za stereo tako i za suraund sisteme.Može biti praktiÄan za nekog ko voli imati masinu i za filmove i za muziku u istoj spravi.Dvd ide u penziju kao format i zbog toga mu je cena dosta jeftina u sh varijanti naspram dosta velike nekadaÅ¡nje (3800Usd).ÄŒitao sam da mu hvale preamp deo i da nije niÅ¡ta loÅ¡iji od nekih starijih njihovih preampa.Ako jednog dana dvd otkaze ostaje preamp.Mislim da Äak ima i digitalni ulaz, Å¡to dobro dodjeza internet radio i sl.

P.s.Ovaj nagovestaj za masinu sa bb1704 takodje zvuÄi sjajno,koristim i sam sliÄan dac( sa 1702) i prezadovoljan sam.SaÄuvaj te soltanuse od zle banke. Cheers

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan predlog kojim možda možeÅ¡ ubiti dve-tri muve jednim potezom kad dodje bolje vreme.linn unidisk SC dvd/cd plejer koji je ujedno i preamp kako za stereo tako i za suraund sisteme.Može biti praktiÄan za nekog ko voli imati masinu i za filmove i za muziku u istoj spravi.Dvd ide u penziju kao format i zbog toga mu je cena dosta jeftina u sh varijanti naspram dosta velike nekadaÅ¡nje (3800Usd).ÄŒitao sam da mu hvale preamp deo i da nije niÅ¡ta loÅ¡iji od nekih starijih njihovih preampa.Ako jednog dana dvd otkaze ostaje preamp.Mislim da Äak ima i digitalni ulaz, Å¡to dobro dodjeza internet radio i sl.

P.s.Ovaj nagovestaj za masinu sa bb1704 takodje zvuÄi sjajno,koristim i sam sliÄan dac( sa 1702) i prezadovoljan sam.SaÄuvaj te soltanuse od zle banke. Cheer

 

 

razmisljo sam o njemu ,al ima boljih za manje para :wave2   al polako ova postavka trenutno mi radi mnogo opasno 

 

a sto se tice soltanusa videcemo ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...