Jump to content


HI-FI Sistem By Naum


naum011fm

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima!

S' obzirom da sam novo-peceni forumas, odlucio sam da i ja dam svoj doprinos, i prikazem moj HI-FI sistem koji posedujem.

Tuner: Sony ST-S730ES

Pojacalo: Akai AM-95

DAT-1: Sony DTC-1000ES

DAT-2: Sony DTC-55ES

Kaset-Dek-1: Aiwa Excelia XK-009

Kaset-Dek-2: Akai GX-75

CD: Akai CD-73

Audio CD-R: Yamaha CDR-S 1000

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DobrodoÅ¡ao na forum. Vidim da si "tape man" i to poÅ¡tujem. Dopada mi se Yamaha CDR-S 1000. OdliÄna je kao digitalni transport, analogni izlazi su dosta slabiji. Upari je sa nekim dobrim D/A konverterom (može i neki od gorepomenutih DAT-ova) i eto solidnog zvuka. I Akai CD-73 je solidna maÅ¡ina (zahvalna za tweak-ovanje). OÄekujemo fotografije :wave2

Link to comment
Share on other sites

DobrodoÅ¡ao na forum. Vidim da si "tape man" i to poÅ¡tujem. Dopada mi se Yamaha CDR-S 1000. OdliÄna je kao digitalni transport, analogni izlazi su dosta slabiji. Upari je sa nekim dobrim D/A konverterom (može i neki od gorepomenutih DAT-ova) i eto solidnog zvuka. I Akai CD-73 je solidna maÅ¡ina (zahvalna za tweak-ovanje). OÄekujemo fotografije :wave2

Hvala, pozdrav i tebi!

Da u pravu si, Yamaha CDR-S1000 je zaista dobar snjimac! Ja sam zadovoljan sa njim, mada kada sebi nesto rezem na njemu, uvek idem preko digitalije, i tako sebi pravim master snjimak.

Inace, Akai AM-95 je pojacalo sa DAC konvertorima, tako da mi nije problem da preko njega konvertujem sve analogne signale u digitaliju!

Slika ce uskoro biti, foto-aparat mi nije trenutno tu, ali obecavam da cu ih uskoro postaviti.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒip (konverter) ko Äip, bitnija je izvedba. Po miÅ¡ljenju mnogiih Äip u Akai CD-73 je bolji od TDA1541 ali mislim da je izvedba u DAT-ovima bolje uraÄ‘ena. Zato sam i napisao da je Akai CD-73 dobra osnova za modifikacije. Iako možda najzastupljeniji Äip TDA1541, joÅ¡ uvek nisu otkrivene sve njegove mogućnosti.

Nego, imaÅ¡ li mogućnosti da iz Yamaha CDR-S 1000 poÅ¡aljeÅ¡ digitalni signal (optiÄki ili coax) na neki od DAT-ova? Na ovaj naÄin bi Yamaha CDR-S 1000 služio kao transport a DAT kao DAC. Izlaz iz DAT-a povežeÅ¡ na pojaÄalo.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒip (konverter) ko Äip, bitnija je izvedba. Po miÅ¡ljenju mnogiih Äip u Akai CD-73 je bolji od TDA1541 ali mislim da je izvedba u DAT-ovima bolje uraÄ‘ena. Zato sam i napisao da je Akai CD-73 dobra osnova za modifikacije. Iako možda najzastupljeniji Äip TDA1541, joÅ¡ uvek nisu otkrivene sve njegove mogućnosti.

Nego, imaÅ¡ li mogućnosti da iz Yamaha CDR-S 1000 poÅ¡aljeÅ¡ digitalni signal (optiÄki ili coax) na neki od DAT-ova? Na ovaj naÄin bi Yamaha CDR-S 1000 služio kao transport a DAT kao DAC. Izlaz iz DAT-a povežeÅ¡ na pojaÄalo.

Koliko ja znam u Akai CD-73 se nalazi Burr-Brown DAC, koji je takodje jako dobar!

Da imam, ali Sony DTC-1000ES ima fabricku zastitu, tako da iz njega mogu da saljem coaxialnim kablom digitaliju u bilo koji uredja, a u sam DAT ne mogu da udjem digitalijom, zbog pomenute zastite, koja nemoze da se premosti, ili zaobidje! Jedina varijanta ulaska digitalnog signala u Sony DTC-1000ES je preko coaxialnog kabla, u varijanti kada se Sony DTC-1000ES povze sa nekim drugim DAT-om. Samo u to slucaju se moze ostvariti slanje digitalnog signala u Sony DTC-1000ES!

Sto se tice Sony DTC-55ES, on za razliku od 1000ES moze i da prima i da salje digitaliju bez problema, i optikom, kao i coaxialno. A moze da radi i kao DAC.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Uskoro stizu i zvucnici, pa da najzad pustim sistem u rad! Za koji dan stizu JBL L96, a iz Nemacke stize drugi Tjuner Sony ST-S730ES, posto mi je prvi nazalost crkao i nema mu popravke. Ima jos novina u sistemu! Nabavljen je jos jedan Sony DTC-60ES (DAT), i Sony MDJ-503 (MD). Tako da cu nadam se za vikend, postaviti slike kompletnog mog sistema, koje sam obecao!

Link to comment
Share on other sites

I od prilike ovako to sve izgleda!

Tuner: Sony ST-S730ES

MD: Sony MDS-503

CD: Akai CD-73

CD Audio Recorder: Yamaha CDR-S1000

Amplifier: Akai AM-95 Digital

DAT-1: Sony DTC-1000ES

DAT-2: Sony DTC-77ES

Tape Deck-1: Aiwa Excelia XK-009

Tape Deck-2: Akai GX-75

Headphones: AKG K-240 Studio

Speakers: JBL L96

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...