Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Uhhh...sta bi ti rekao Deki , jos su neke stvari previse sveze, ponekad mrzim sebe sto sam takav i sto se vezujem za uredjaje

Ubi me ono potkrovlje za sina ,  gledam samo sto pre one  majstore da isteram iz kuce

Malo sam se smorio od digitalije pa sad u zadnje vreme vise slusam gramofon i Deck  - uzivancija -:)

ps

Javi se ..pozzz

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, suca77 said:

Uhhh...sta bi ti rekao Deki , jos su neke stvari previse sveze, ponekad mrzim sebe sto sam takav i sto se vezujem za uredjaje

Ubi me ono potkrovlje za sina ,  gledam samo sto pre one  majstore da isteram iz kuce

Malo sam se smorio od digitalije pa sad u zadnje vreme vise slusam gramofon i Deck  - uzivancija -:)

ps

Javi se ..pozzz

Sad znaš kako je meni bilo kad je otišla Embla.... :(

Ma samo sredi, jedno po jedno. Videćeš da će, čim završiš potkrovlje, nestati i u(s)mor od digitalije, te da će se i Teac savršeno uklopiti u sistem :listen...

Link to comment
Share on other sites

Osobama pod stresom zvanim majstoritis treba najstroze zabraniti upotrebu digitalije kao vid dodatnog stresa iz zdravstvenih razloga.Osobama koje u isto vreme konzumiraju majstore u kući i digitaliju preporuka je da dan ne počinju bez 2g bensedina,eventualno po neko zidarsko pivo može da pomogne... daleko im lepa kuća majstorska,a kad odu biće i sa toske high and! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

UP !!!!!

Sistem dobio  razdelni trafo od 2 kw - 28 kg tezine. Sad je struja cista :) bez grama DC prljavstine iz mreze. U pitanju je trafo sa pecenim jezgrom  sa  izolacionim trafom . Koriscen je bio za medicinske aparate a kolega Bokoo7  ga je  malo doterao da posluzi i za hi - fi potrebe

Ima fabricki ugradjen  noc filter lepo  koji skida visoke frekfencije tako da sistem zvuci  analognije. 

Dinamika je poboljsana a pojavilo se malo i vise vazduha u sistemu . Sve u svemu jako sam zadovoljan sa ovom spravom 

P1100726.JPG

P1100718.JPG

Link to comment
Share on other sites

UP !!!!!
Sistem dobio  razdelni trafo od 2 kw - 28 kg tezine. Sad je struja cista  bez grama DC prljavstine iz mreze. U pitanju je trafo sa pecenim jezgrom  sa  izolacionim trafom . Koriscen je bio za medicinske aparate a kolega Bokoo7  ga je  malo doterao da posluzi i za hi - fi potrebe
Ima fabricki ugradjen  noc filter lepo  koji skida visoke frekfencije tako da sistem zvuci  analognije. 
Dinamika je poboljsana a pojavilo se malo i vise vazduha u sistemu .

Jel to Ei trafo?
Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, vdzele said:

Iz mog iskustva sa razdvojnim: kabal koji ulazi u njega kao i oni koji ulaze u pojačalo najviše utiču od strujnih. Kabal iz trafoa koji mi ulazi u DAC ne toliko.

Inače svaka čast.

U trafo je ukljucena alu letva sa Dabicevim  - Terasonic  strujnim kablom , pun presek 3 x 2.5mm ,  a od trafoa do zida neki no name debeo kabal  - vrlo korektan . Inace trafo ne zuji ni malo i nije balansiran. I nije Ei :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 years later...

Pozdrav svima posle silnih operacija , borbe za život i malkice  dočepanog zdravlja

Na kratko

Update sistema sa tektonskim promenama 

JBL TI 250 Jubilee

Teac UD 701 ( R2R Dac )

Pass XA.8 mono blokovi A Klass 2 x 150w , 60 kg komad ( timski  rad kolege  Bokioo7 i  Bajlaga )

 

 

Screenshot_20231109_014517.jpg

Screenshot_20231109_014840.jpg

Screenshot_20231109_015138.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...