Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

Granit svojom sveopÅ¡tom bezliÄnošću i sklonošću da potpuno prazni zvuk može prividno *umiriti* neke stvari sa kojima se sistem u izvesnoj prostoriji rve. Time se samo bespovratno uniÅ¡tava bitan muziÄki sadržaj (posebno izražen u punoći srednjih, ali ne samo tu) ...

 

Ma pusti Shucu malo da uziva, sada jos treba da se preznojava i zbog pogubnog uticaja granita!  :D

 

Ako su u B&W izabrali granit za postolje njihovih najskupljih kutija - Nautilusa, mozda ce biti OK i Shuci?  :thumbsup2

 

 

http://archimago.blogspot.com/2014/02/musings-saturday-am-b-nautilus-listening.html

- The shell of the speaker is made of a composite material.

Each complete speaker package is about 200lbs based on the specification sheet - evenly split ~100lb for the speaker itself and the granite base it's "standing"/bolted on. They stand (only) about 4 feet tall.

 

 

 

bw_nautilus_6.jpg

Nautilus+Side.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala - to je odluceno , za sad se ne dira nista .

 

Judge imam ponudu da kupim Revox- ov deck b 215 s u mint stanju   a vec imam u sistemu obican b 215  sa kojim sam preeeezadovoljan, pitanie  ;-) ima li poente da uzmem ovaj b 215s i da li je i sta bolji od obicnog. Vidim da je  bio malo skuplji u ritejlu

 

Znaci  moj Revox b 215 vs b 215 s koji bi me izasao 100 e vise . Willi sta ti mislis , ti si Car za te Revoxe

post-11928-0-51965200-1411471537_thumb.j

post-11928-0-80067300-1411471668_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Hvala - to je odluceno , za sad se ne dira nista .

 

Шуцо, јел може неки контакт Ñа Ñтоларом који ти је правио ту наткаÑну за уређаје. Пожељно би било да због пројекта може да дође код мене    :klanjanje

 

Хвала унапред!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Opaa . .. .osh i ti jedan shimizet . Ja sam je kupio u salonu namestaja kod mene u Mirijevu a Art invest je bio uvoznik i to su prodavali u svojim salonima namestaja, cena je  bila 35.000 din... i ne znam da li ih jos imaju , pogledaj na netu

 

Хвала али мени треба Custom made.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

To je probao i rekao da se tresu namjestaj i prozori uz spljeskane srednje..

Ali nije probao u novoj postavci ,bez stare police (metal staklo) i sa novim poloozajem zvucnika ;)

Vrlo sam dobro upoznat sa sistemom g.dina Suce...njemu nisam pomagao u postavci samo kao konzumentu hi-fi-ja vec kao velikom prijatelju sto i jeste ... 

Link to comment
Share on other sites

Има на КП-у Зоран из ÐС-а који прави полице, интереÑантне Ñу за видети а и коштају   :heat

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kad budeÅ¡ raspoložen kaži,pa da doÄ‘emo Milan Dragojlov i ja sa njegovim zvuÄnicima i kablovima,pa da uporedimo karakteristike,naravno poželjno bi bilo i prisustvo joÅ¡ nekih eminentnih struÄnjaka iz ove oblasti da bi slika bila Å¡to realnija.

 

Tajsone kad god hocete , samo se najavite . Vrlo rado sam za akciju  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Има на КП-у Зоран из ÐС-а који прави полице, интереÑантне Ñу за видети а и коштају   :heat

 

:wave2

 

Sad mi je jasno , pa svo vreme me covek gura u pricu da treba da pravim policu a police on pravi . Vrlo smisleno . Shimizet ovo - ono i t d . . . Pa dobro covek se mozda  bavi time  i to je okey, ali jbga :roll: ,  ne radi se to tako 

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je jasno , pa svo vreme me covek gura u pricu da treba da pravim policu a police on pravi . Vrlo smisleno . Shimizet ovo - ono i t d . . . Pa dobro covek se bavi time , ali jbga :roll: ,  ne radi se to tako 

 

МиÑлим да није, или Ñу ту двојца у питању:  http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27107-hifi-polica/ а иÑта полица као на КП-у.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@TurboMaximus

 

Jel vi pravite police  <_< 

 

Napisao sam pedeset puta da pravim. U Äemu je iznenaÄ‘enje?

Pominjem ih stalno, ne svoje, već u principu, jer znam od kolikog su uticaja na zvuk i svi moji komentari su refleksija toga.

 

МиÑлим да није, или Ñу ту двојца у питању:  http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27107-hifi-polica/ а иÑта полица као на КП-у.

 

:wave2

 

Taj nisam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...