Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

Momci hvala   :cheers dobro dosli ste na pivo

 

Zvucnici su se usvirali i sad su spremni za rastezanje :1038: Trebalo im je par dana da se malo dozovu  tako da je sad sve okey. Dynaudio sad  samo strika i cvrkuce  u svom neobojenom karakteristicnom maniru uz dublje basove i bogatstvo u gornjem spektru  koje je doneo Esotar2. Guitar Man kaze da su od 3.3 bolji za dve klase mada mislim da je malo preterao , ipak je jedna klasa u pitanju . Ocigledan je napredak u razvoju izmedju bivse i sadsnje kutije  - to je i vise nego ocigledno. Jako mi se dopada sto vise ne morram da odvrcem volume jer Focus i na tihom radi odlicno. Babylon misli da sad mogu lagano i da se poigram sa lampama jer kutije nisu zatevne kao prosli Contour 3.3 . Cuo ih je veceras i rekao mi  da je bio  jako sumnjicav da li je to bolje od starih kutija ali sad nema dilemu

 

Ostaje zal za  Confidence C 4 ali doci ce i on na red,  kad - tad  ;-) za sad jako uzivam u novom Focusu i ostvarenom zvucnom napretku

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ostaje zal za  Confidence C 4

 

Shteta.Mogli smo kupiti popola.Levi zvuchnjak u Pozegu,desni u Bg.Centar(fantomski) kod Strika na Rudniku.Okrenemo ka Makedoniji pojacholavach na max i oduvamo Kajzera u Sickjatos.Grci mu obiju od 86eura prevoz i svi srecni :D:P:D .

Shalu na stranu,zao mi je shto nisi kupio Confidence,ali bi mozda sa njegovom kupovinom ostao bez snova.Sho bi reko Perhan kaki bi mi to cigani bili kad ne bi sanjali.

Link to comment
Share on other sites

Strpljen - spasen bice i C 4 ili eventualno C 2 jednog dana . Drago mi je samo sto nisam pukao 1.500e vise za vec matori  Contour 5.4 za koji mislim da mozda i nije bolji od Focusa 360 ili ako je vec bolji onda je to za nijansu.  Cela Contour serija je jako zajebana i izbirljiva prema pojacalima za razlikuy od Focus serije koja je moderno  setovana i ne trazi ogromna ulaganja u amplifikacije

 

Slusao sam skoro sve modele Dy kod Mladje OSIM Confidence  C4 i na vise . Od onog sto sam slusao najvise mi se dopao maleni Confidence C 1 koji je verovali8 ili ne u poredjenju sa ogromnim  5.4 bolje radio u salonu kod Mladje koji je nekih 40 ak m2. Opasna je to mala kutija :order   . Tada sam cuo i shvatio da jednostavno i najeftiniji model iz Confidence serije ima taj karakteristican zvucni pecat iz vise klase iako je u pitanju dosta manja kutija . Sad zamislite tek kako radi ogromni  C 4  :1038: od 1. 8 m visine sa po 2 komada Esotara 2 po jednoj kutuji , 

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi nisam mogao da odolim   :facehearts . Stigao danas Marantz 2250B od kolege Koko Bil - a iz N. Sada .  Receiver je u Top stanju i sve savrseno sljaka ,  a zvuk  :loveface neodoljiv pravi vintage  - Marantz - ov . Jbte ovo nije uopste sala - unutra je pun ko oko za razliku od 2252b na kojem se vec debelo stedelo .  Pojacalo je na odvojenim plocama a ne kao kod slabijih modela , tuner je iz 4 sekcije i sve je u nezavisnim modulima , posebno odvojen fm i am radio , ogroman transformator od 750w - strasno kako se to nekad radilo i nije se stedelo    , Mazda  ima snage na izvoz jer su ovih njegovih 50 wati kao sadasnjih 100 , gura Dynaudio bez ikakvih problema.  

 

Pre kolege Koko Bil - a  receiver je bio takodje  kod kolege sa foruma  Bimbe koji je uradio kompletan servis ciscenja i sasvim slucajno je to komad koji je bio kod mog majstora na detaljnom servisu koji je meni radio Accuphace - e , a to podrazumeva  :  promena  svih  trimer potenciometara , zamenjena sva rasveta i stavljena led , detaljno ociscen i   podesen od pocetka do kraja  sa zamenom svih sitnih elektrolita,  osim onih napajackih koji su okey. Extremno sam zadovoljan i ovom prilikom se zahvaljujem kolegi na fantasticnoj kupovini  :wave2

post-11928-0-25123600-1399305850_thumb.j

post-11928-0-32230000-1399305882_thumb.j

post-11928-0-42426200-1399305903_thumb.j

post-11928-0-77698100-1399305919_thumb.j

post-11928-0-23676000-1399305956_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A ona Striko ko puca visoko,ne gine mu kredit.

Ta beše legendarna, samo je u skladu sa najnovijim dogadžanjima trebalo dodati "kod MMF-a" :)

Zez se mua malo, vrlo divan primerak risiverske mancarovÅ¡tine nabavi Å uca, krasnota za videti a i za Äuti piÅ¡u i Koko i Å uca.

Link to comment
Share on other sites

promena  svih  trimer potenciometara

 

Свака чаÑÑ‚ на куповини али ми Ñе чини да тримери ниÑу замењени или да Ñу неки ÐОС.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pre kolege Koko Bil - a  receiver je bio takodje  kod kolege sa foruma  Bimbe koji je uradio kompletan servis ciscenja i sasvim slucajno je to komad koji je bio kod mog majstora na detaljnom servisu koji je meni radio Accuphace - e , a to podrazumeva  :  promena  svih  trimer potenciometara , zamenjena sva rasveta i stavljena led , detaljno ociscen i   podesen od pocetka do kraja  sa zamenom svih sitnih elektrolita,  osim onih napajackih koji su okey. Extremno sam zadovoljan i ovom prilikom se zahvaljujem kolegi na fantasticnoj kupovini  :wave2

 

To je ispala srećna okolnost da poznajeÅ¡ Äoveka koji ga je sredio - inaÄe na tvoja pitanja nisam umeo da odgovorim  :oops:

 

Majstor koji ga je pogledao kad je stigao kod mene rekao je da je u ekstra stanju. Da imam viÅ¡e kinte, stavio bih ga u neku vitrinu, pa ga puÅ¡tao u pogon kad se zaželim. No, kad je već morao da ide, dobro je da je kod nekog od nas ko će ga voleti... Želim ti puno uživanja u muzici sa njim  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ma gde nas je mrzelo - sa zadovoljstvom smo se namucili. Zamalo da ostanu zauvek kod mene  , nije mi bilo svejedno kad sam ih danas  video da odlaze . Lepo su mi Djangosi  isprasili po  turu Dynaudio. Na prve taktove se videlo da se radi o ozbiljnijem zvucniku iz vise cenovne klase. Za neverovati kako se nasilnicki ponasaju u velikoj prostoriji i kao da kazu  - pa tesno mi je ovde  stavite me i u vecu sobu  - bicu jos bolji. Zvucnik je neverovatno dobar - odusevljen sam kako je radio . Dinamican , detaljan , brz, ugladjen . Bas je je jezivo dobar , zvucna slika i duboka i siroka sa puno prozracnosti. Jedino mi se cini da je malkice nasminkan zvuk a mozda i gresim jer sam prvi put kod sebe cuo tako dobar zvucnik iz te cenovne klase koji je bogat na svim stranama

 

Uhh bas sam pod utiskom, jako dobro svira Django XL  - svaka cast Shvedjanima - respect

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

E pa drustvo, bio sam pre neki dan kod Shuce da malo popricamo i slusamo muziku.

 

Wow faktor vec od ulaska, na oko lepoj polici accuphase (kasnije saznadoh da je to samo "shell" i da iznutra kuca srce neke sasvim druge zveri), burmester i uzivo mnogo lepsi neko na slikama ptt pink triangle. Cuje se lagana muzika (neka klasika, ne secam se tacno izvodjaca) , ma kompletna audio - vizuelna uzivancija.

 

Zvuk...pa nemam audiofilski recnik da vam to vernije opisem (mada sam siguran da bi vas suca drage volje ugostio pa da i sami cujete) ali cu samo reci da sam pao na dupe - fenomenalni visoki, dubok i cvrst bas potpuno definisan i vise nego dobro kontrolisan i magicni srednji (mada mi se srednji spendora i dalje vise svidjaju, tj. po memoriji, mada je ovo njima nesto najblize sto sam cuo).

Vrteli smo razne zanrove i mogu reci da su se focusi jako fino snasli u svakom - klasika je zvucala kao da sam u nekoj koncertnoj dvorani sa vrlo fino izdvojenim redovima muzicara i scenom koja prosto dominira svojom sirinom (nije bas najbolje receno, ali shvatate poentu, zar ne?).  Suca, naravno kao i svaki ambiciozni audiofil, gricka nokte i prica kako ce to tek dobro zvucati kad legnu C4ke, a ja kao i svaki drugi zajebant podbadam da kupi Temptation, nije velika razlika u ceni, svega 5k e :P

 

Sve u svemu vrlo pozitivno iskustvo koje ce mi svakako pomoci da se pronadjem u nekom brendu (ili ne).

Eto, nadam se da sam bar malo doprineo ovoj temi, suco pozdrav do sledeceg vidjenja ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...