Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Å uco, isti utisak sam stekao kada sam kod poznanika sluÅ¡ao sistem koji je sve, samo ne loÅ¡ (Linn Sondek LP12, mislim da je bio namontiran Supex, Bladelius, Marten ne znam model, neki bolji strimer, i kablovi od nekoliko stotina $), i naravno isti materijal naizmeniÄno vinil- flac, i razlika u korist gramofona je bila samo na 20% materijala, ostatak je prolazio sa minornim prednostima  jednog ili drugog izvora.

Link to comment
Share on other sites

Å uco, isti utisak sam stekao kada sam kod poznanika sluÅ¡ao sistem koji je sve, samo ne loÅ¡ (Linn Sondek LP12, mislim da je bio namontiran Supex, Bladelius, Marten ne znam model, neki bolji strimer, i kablovi od nekoliko stotina $), i naravno isti materijal naizmeniÄno vinil- flac, i razlika u korist gramofona je bila samo na 20% materijala, ostatak je prolazio sa minornim prednostima  jednog ili drugog izvora.

 

 Eto - znaci ne pricam ja bajke - budimo  samo realni i sve je okey. Sve je to lepo sto kaze Sondek - odslusas plocu 20 ak min - prosetas malo  . . .okrenes , ocistis  - stavis itd ali ako cemo na direktne  A - B testove tu su stvari sasvim drugacije  ;-) sve religije u hi  - fi - ju padaju u vodu

 

Zaboravio sam da napomenem da sad klasika svira dosta bolje na ovom novom gram .. .setup - u i tu su lepe razlike . Pre je bilo dosta problema kad krene guzvanjac u orkestru 

Link to comment
Share on other sites

 Eto - znaci ne pricam ja bajke - budimo  samo realni i sve je okey. Sve je to lepo sto kaze Sondek - odslusas plocu 20 ak min - prosetas malo  . . .okrenes , ocistis  - stavis itd ali ako cemo na direktne  A - B testove tu su stvari sasvim drugacije  ;-) sve religije u hi  - fi - ju padaju u vodu

 

Zaboravio sam da napomenem da sad klasika svira dosta bolje na ovom novom gram .. .setup - u i tu su lepe razlike . Pre je bilo dosta problema kad krene guzvanjac u orkestru 

suco, ukoliko nisi, stvarno bi se trebao cuti sa impulsom u vezi phono-a...imao sam to zadovoljstvo da sa par forumaskih kolega pre par dana  cujem njegov uradak-modif. Salas mm phono preamp,pre par dana u drustvu jednog moon preamp-a koji izgleda kao neka kockica oko 15x15 cm, nemam pojma koji model...uglavnom, taj moon je u direktnom poredjenju zvucao kao obicno sr..e u poredjenju sa Salasom, cak i kad mu je dodato posebno odvojeno napajanje bio je toliko losiji da je to bilo zalosno slusati u poredjenju sa navedenim...inace, jedan od tada prisutnih kolega, da ga ne imenujem, je veoma, veoma vrsan gramofondzija, dovoljno je reci da ima VPI gram. Jednostavno, covek odmah primeti sve ono za sta vecini nas treba malo vise vremena...i da, to je mm preamp, za mc nemam inf., ali nije zgoreg pitati, naravno taj mm je daleko, daleko, od cifri koje pominjes, barem po mom saznanju...

Link to comment
Share on other sites

Jedan od onih pobrojanih bivsih ultra skupih gramofondzija se vratio na CD player  Linn Sondek i cd ploce i enoga cvrkuce a za svoju kolekciju ploca uzeo ni manje ni vise nego 10.000 - ak kiljada  eura jer su otpr . . .sve bile master  - flaster - remaster 

 

Onda Suki daj Burmu i doplatu za neki ozbiljan Weiss DAC i veselje! :);)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle duge potrage malecka ali meni jako bitna i mom srcu :facehearts  draga  prinova u sistemu  . Remote control B 201 za mog ljubimca Revoxa B 215. Jos samo da nadjem onu zastitnu plastiku za vratanca 

 

Ako se kockice spoje  uskoro stize   Dynaudio Confidence C 4 , C 2  ili Contour S 5.4  :wave2

post-11928-0-86158200-1391892392_thumb.j

post-11928-0-88859700-1391892418_thumb.j

post-11928-0-64895900-1391892433_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Posle 2 meseca iscekivanja konacno stigao Dynaudio  Focus 360  :) 

 

Utisci 

 

Paaaa...

Na prvom mestu ono sto sam i ocekivao dolaskom Esotara2 u sistem , Detaljnija, jasnija  i rasclanjenija  zvucna slika , bas dublji, veci dinamicki rasponi,   Jos uvek se usvirava jer nije radila par meseci pa ocekujem da ce biti jos malo bolje. Slike uskoro  :wave2 

 

ps

 

Ipak sam spustio loptu i u skladu sa realnim mogucnostima kupio onom sto sam realno u ovom trenutku mogao da dobacim. Hvala svim dobronamernim kolegama cije sam savete uvazio i sacuvao auto i gace

Link to comment
Share on other sites

Focus360 bolji od 3.3?

 

 

Da a a a  . .nema dileme i to najvise u ovom sto sam opisao . Znao sam da je Dy napredovao sa Focus serijomi  i sa njom definitivno sahranio stare Conture a novima se priblizio na nokat , veruj mi sve sam modele cuo sa Userom kod Mladje  i sve je detaljno analizirano , btw -  sa ovim se i Mladja slaze

Link to comment
Share on other sites

Evo slika

 

Zaboravio sam da kazem da sam u odsustvu  Focusa 360 slusao malene ali veoma drcne i kurcevite Dynaudio Audience 42 . Evo i njih na slikama. Inace Audience 40 je zvucnik koji je dobio Eisa nagradu 2ooo god... a  42 - ka je njen unapredjeni naslednik . Prosto je neverovatno da ova bubuljica od zvucnika svira sa toliko energije  ,  dinamike , detalja i da nekako uspava da popuni  prostor od 80 m2.

post-11928-0-23444200-1398597921_thumb.j

post-11928-0-34256000-1398597949_thumb.j

post-11928-0-31939800-1398597961_thumb.j

post-11928-0-72590700-1398597971_thumb.j

post-11928-0-27970200-1398597987_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima -:) stvarno sam izuzetno zadovoljan odnosom ulozeno - dobijeno. Detaljno sam analizirao Focus seriju , precesljao mnoge Dynaudio forume I zakljucak je da je Novi Focus zestoko uzdrmao prodaju sadasnjih Contoura koji se vode vec kao matori I ne inovativni doc je Focus za kratko vreme imao 2 upgrade - a sa puno inovacija. Napr.. po svim audio casopisima FOcus 380 ima isto bodova ( 80 ) kao 5.4 a Focus 360 ima 79 sto je na nokat blizu. Contour 3.4 debelo losije svira od Focusa 360/380 I ima samo 75 bodova itd...

Generalno bilo je mnogo razmisljanja izmedju 5.4 I F 360 koji sam takodje mogao da dobacim ali sam u principu hteo mladu kutiju ne stariju od 4 - 5 god..sa modernim I unapredjenim zvukom sto sam I dobio. Po Dy forumima se vodi zestoka rasprava Nova Focus linija vs vec matori Contour 1.4 , 3.4 , 5.4 I svi su misljenja da je prodaja Contoura zestoko uzdrmana mladim I inovativnim Focusom koji je pretrpeo mnoge upgrad - e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...