Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Braćo po oružju hvala vam na lepim željama 🤗,  daće Bog valjda  još lepih trenutaka i druženja u hi-fi ju .

Inače kao što se  vidi audiofilska švajserska zajednica na relaciji  karaburma - surčin je u velikom usponu i razvoju. Rade se u DIY izvedbi jedan na jedan  neke varijante Paas Aleph najačih modela mono blokova XA.5 , XA.8  od 100-200 wati A klase sa strogo selektiranim i odabranim originalnim  delovima  , koji u fabričkim verzijama koštaju od 25000- 40.000 eura 

Po evropi ovi veliki i skupi Pass ampovi  u DIY  izvedbama gotovo i da nema jer  je jako teško doći do odgovarajućih originalnih delova koji su jako skupi , pa na to treba dodati jedno 4 meseca rada , tako da cela priča i u DIY izvedbi  izlazi  pazamašno para.

Ali sve je to ipak na kraju izadje u trećinu cene fabričkih pa se trud i rad u kombinaciji sa vrhunskim sound - om na kraju isplati 

 

Ps

Žena pink ne gasi , ja to inače i ne gledam . Slučajno se zalomilo dok sam slikao ,

Link to comment
Share on other sites

а онда је мрмот замотао пинк чоколаду :rolleyes:😁

поред скупоће треба наћи и ко ће такве мрцине радити

сумњам да када се урачунају радни сати и остане нека пристојна зарада, која је адекватна западним нормативима, јер би се иначе овакав рад изједначио са изворним брендом

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, ab said:

а онда је мрмот замотао пинк чоколаду :rolleyes:😁

поред скупоће треба наћи и ко ће такве мрцине радити

сумњам да када се урачунају радни сати и остане нека пристојна зарада, која је адекватна западним нормативима, јер би се иначе овакав рад изједначио са изворним брендом

Napraviće to Sale bez problema, ionako mu je glavni "drive" sam postupak izrade, kad ih napravi izgustira ih dok kažeš keks.

One prve njegove mono blokove što sam video i čuo kod Šuce pre pitaj Boga koliko godina izgledali su ko da ih je sam Nelson Pass pravio, a terali su Šucine ex-Dynaudio bez po muke.

Link to comment
Share on other sites

Ја  у то не сумњам али чему сада обртање већ изреченог?

Шуца навео ко их је правио (дакле већ познато), ја у пренесеном значењу поставио питање ко осим њега, (не понављајући ко је јер је већ изнето) и можда једва да се нађе ко још, би се ухватио таквог пројекта са идентичним исходом?

Link to comment
Share on other sites

а и не бих рекао да их је Сале изгустирао јер ће их себи поново направити, већ да их се људи после слушања не желе одрећи и купују их по цени за коју Сале то не може да одбије 🙃

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, ab said:

Ја  у то не сумњам али чему сада обртање већ изреченог?

Шуца навео ко их је правио (дакле већ познато), ја у пренесеном значењу поставио питање ко осим њега (не понављајући ко је јер је већ изнето), и можда једва да се нађе ко још, би се ухватио таквог пројекта са идентичним исходом?

Za takve kod nas niko osim njega.

Samo zagriženi DIY "ludak" će uparivati tranzistore na 3. decimalu.

Link to comment
Share on other sites

On 9. 11. 2023. at 12:00, Delija said:

Izdaju DY cu moooozda da ti oprostim, ali kakav je to Pink u pozadini? :D

Pa šta ću 😋

Malo da promenim 

Ionako sam uvek na stanju imao po 2-3 para kutija, medju njima uvek po neki  JBL 

JBL je oduvek moja stara ljubav , kao i Dynaudio

To je isto kad bi  me neko pitao od svoja  dva deteta koje  više volim , pa oba isto. 😊

Problem  po Dy je sasvim slučajno  nastao , i to  kad se u kući   zalomio matori bucko bas  JBL Ti 240 sa 14 - icom  bas drajverom  i vrhunskim 044 ti visokotoncem  , kao B sistem zvučnik pored Dynaudia Focus 360, na 3 takta i posle 1 min slušanja , već je Dy bio na KP .  Beše tu Dragec, Sale Rubaja , Bajlag   kao i mnogi drugi . JBL L 112 ( šatro legenda )   je takodje jako jako loše prošao pored  bucka JBL Ti 240. Beše tu na gomilu  u jednom trenutku i  moj XPL 200. Takodje i on loše prodje pored Ti 240

L112 se tu najviše obrukao od svih zvučnika ( jbga premali je medju tim grdosijama iz  JBL ponude ) pogotovo za moju sobu  . A i  Dy nije za šalu kad mu se nadje na putu manji JBL kao L 112, 4311xxx, itd 

Focus ga je izgrickao baš kao i 240 Focusa 😊

Ovo nije izdaja , nisam ja prodao veru , nego sam otišo u pravu veru ,  ovo je vaskrsenje 😁 Malo sam  bio skrenuo sa puta , sad sam se samo vratio na pravi put 😁😁😁😁

Boki Toki Voki je sve bio u pravu kad je govorio o mojoj  velikoj sobi i SPL -u i priči o velikim membranama ali ja sam slepo zadojen mislio da 2x 18 cm  basovi  mogu da urade ono što može jedna 14 - ica u ovom JBL u ,   u mojih 80m2

Lepo je to bilo , lepa vremena ,  zadovoljan  sam bio zaista.

Uvek bih mogao da se vratim  na taj nivo sounda ,  ali ipak nije za poredjenje , bio sam na prvom spratu , ovo je ipak level iznad , Ti 250 yubilee ,  65 kg zvučnik , 4 way  , titanijum visoki od 1 kg  naspram tekstil - krpa   esotara 2

 

Teško da ću se ikad više vratiti  na platneni visokotonac , mada nikad ne reci nikad . Baš  ako me neka muka natera 🤗

 

Kad smo ja i Sale vadili bas  iz JBLa  da odnesemo da se zameni vešanje  i videli to čudo napolju   sve nam je bilo jasno , bar 10 kg drajver- da se uplašiš , tako i udara

Problem je što ljudi kupe hi- end  zvučnik za relativno normalne pare  a nemajju ampove  u toj klasi snage i struje  da bi ih  čuli 

Moram  da napomenem da  su  moje prošle dve D klase mono blokovi 2x 800w  i preamp u A klasi  bili minimum  za te JBL e da bi svirali zadovoljavajuće ( 2500- 3000 e)  , svašta sam probao  , ni da mrdnu ,   sad imam 50 % više snage i struje  nego što im je potrebno i to je aleluja 

 

Bez problema sad sa ovim ampovima mogu bilo koji zvučnik na planeti da isteram iz gaća , makar to bili Dy Consequence , Temptation , Confidence najači model ,  Focal Utopije ( koje padaju na 1.5 om ),  Infinity Cappa 9 ,  Willson Alexandrije  , Proac response D 100  , bilo , bilo šta  najgore i najzahtevnije od zvučnika  što postoji na tržištu će upitomiti i iskontrolisati ova 2 moćna mono bloka , sa neverovatnih  50 ampera struje , 150 wati  najfluidnije  A klase ,   u super semetričnom dizajnu i sa damping factorom 800 , ali izmerenih na klemama zvučnika - spolja   a ne na unutrašnjoj pločici ampa unutar pojačala kao u starom modifikovanom   Accuphase P 300V

 

Da ne davim previše priču , prezadovoljan sam  .

Bar za sad 😊

 

Screenshot_20231110_191340.jpg

Screenshot_20231110_191215.jpg

Screenshot_20231110_191303.jpg

Screenshot_20231110_192547.jpg

Link to comment
Share on other sites

@suca77

Drago mi je da si dobro, odavno se nismo culi. Sto se zvucnika tice cesto ih slusam kod svog prijatelja. Koncipirani su tako da se slusaju sa nesto vece udaljenosti sto je srecom kod tebe slucaj. I sto se tice basa i sto se tice visokih. Miksuju na nesto vecoj udaljenosti. Jos ako ih pustis nesto glasnije...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14. 11. 2023. at 21:51, prophet said:

@suca77

Drago mi je da si dobro, odavno se nismo culi. Sto se zvucnika tice cesto ih slusam kod svog prijatelja. Koncipirani su tako da se slusaju sa nesto vece udaljenosti sto je srecom kod tebe slucaj. I sto se tice basa i sto se tice visokih. Miksuju na nesto vecoj udaljenosti. Jos ako ih pustis nesto glasnije...

Pozz

Dragi moj dobri i uvaženi druže

Prekjuče izadjoh iz bolnice sa IKVB Dedinje

Drugi put sam radio katetersku ablaciju na srcu zbog absolutne aritmije , prvi put nije uspelo pa se nadam da će ovaj put uspeti - videćemo

Inače čujem da više puta  to ljudi rade sa tim problemom. Sad su mi ovom intervencijim  oborili puls na 55 i trenutno sam u sinusnom ritmu ,  imam vrtoglavice i otiču mi  malo više noge  ali ih lečim A klasom 

Za JBL TI 250 Jubilee nisam znao  da vole da se slušaju sa veće udaljenosti, ja sam svakako kako god da okreneš na većoj udaljenosti , bar 3 m minimum tako da ispunjavam kriterijume 😊

Jesi ti i dalje u Makedoniji _?

Sta se sluša sad 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...