Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tomin transport radi u oba smera,nosio je dosta sprava vec napolje ljudima koji ne zele da ih ovde neko ucenjuje.Mozes i da oglasis na nekom stranom forumu ili ebay.Ja sam neke svoje dosta specificne stvari vec tako odradio,za koje ne postoji trziste ovde jer se retko koriste.Ovo ovde oglaseno na KP ''vidi'' hifi shark pa i mnoge ovde oglasene stvari vide i kupe ljudi iz inostranstva,nemoj da se zacudis ako te pozove neko i pocne da prica na engleskom kako se desilo jednom mom drugaru i poslao je to tom liku u UK,bila je sprava koju je ovaj englez vec duze jurio bezuspesno.I moji zvucnici su otisli napolje,a i onaj fantastican naim komplet koji je za ''tepsiju ribe'' covek prodavao je na kraju pokupio stranac i zaradio na tome bar 2-3000E.I sad imam zvucnike koje ovde niko nece hteti posteno da plati,a trenutno su superpopularni medju kolekcionarima i postizu se pomalo neverovatne sume za njih,naravno da nisu za ovo nase siromasno trziste i da cu kupca traziti napolju.Taj tvoj burke je bas sprava za koju bi neko mogao da juri preko hifi sharka,tvoje je da mu na tecnom engleskom objasnis da je to hi And :D 

Link to comment
Share on other sites

Suco,

Zao mi je sto je CD morao na prodaju. Ja nisam toliki pesimista - jeste da je ovde trziste siromasno i blesavo (pod tim mislim da ce ti se javiti likovi da ti u zamenu nude dedin skoro nov bicikli ili steonu junicu), ali tebi ovde treba samo jedan dovoljno lud entuzijasta koji trazi CD player. Pre par godina kada sam ja trazio svoj, ja bih ti verovatno bio musterija. Sada uzivam u svojoj Wadia-i i ne bih je menjao...

Sto se tice dogradnje i prosirenja familije, razmisli da neke zidove odradis sa perforiranim rigipsom i ovim http://www.rfacoustics.com/proizvod/anti-noise-hd/ materijalom iza. Dobices super zvucnu izolaciju i odlican bas absorber. Trebace ti ako oni gruvaju gore home theater a ti dole hoces neku tihu muziku. A kad dodje i unuce nece ti dati da slusas muziku jer 'beba spava' :-).....

Pored KP, stavio bih oglas i na Audiogon. Ja tamo ulovih svoj EAR phono stage. Da ti ne kazem da mi je iz Holandije stigao Lastinim autobusom za manje od 24 casa uz cirka troska 1000 dinara.... :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Morao sam da se usitnim  ne bi li brze isprodavao jeftiniju robu i nekako dosao do para     Otisao Burmester u zameni posle mukotrpnih pregovora  , uz sitnu doplatu i dobru hi - fi opremu . Kasete , kablovi , deck, gramofon , itd...

U sistemu ( takodje stigo kroz razmenu ) na kratko Naim dac V - 1 . Cekam da nabavim adaptere ,  xlr na rca jer snagas nema nijedan rca input . Sve sam prepravio u balansero pa sad moram ovako da povezem preko adaptera , da ga  cujem bar kako radi kod mene  i malo se poigram sa njim , mada zadnja instanca je Teac  ud 503 dsd dac sa volume kontrolom   ili neki Opo dac sa takodje volume kontrolom. Nosio sam ga veceras kod kolege Bokioo7 u sistem da ga cujemo i bili smo  vise nego iznenadjeni zvukom

Nije mi jasno da gospoda Englezi za 1.700 eura nisu nasli za pametno :screwy da stave i jednu balansiranu vezu , ali dobro :rolleyes: sta je tu je

 

Link to comment
Share on other sites

Narucen  Teac - a ud 503  , poslata kapara za Hrvatsku generalnom distributeru Audio Cinema Art. Stize oko Nove Godine ako Bog da :)

Obzirom da sam cuo kod sebe u sistemu stari model ud - 501 sa kojim sam bio odusevljen , od ovog novog ocekujem za nijansu jos bolji rezultat . 

http://www.whathifi.com/news/teac-unveils-two-new-high-res-audio-components

http://www.head-fi.org/t/771501/teac-ud-503-dac-2015-new-release-dxd-dsd256

http://www.audiocinema-art.hr/

 

Link to comment
Share on other sites

@suca77

Izgleda da je trebala da se desi "viša sila" pa da se opametiš u vezi nepotrebnog gomilanja Hife.;)

Iskreno, jako mi je žao što si morao da prodaš Burmu, ono što sam ja čuo sa Saletovim monoblokovima i Dynaudio kutijama je nešto fenomenalno, a mislim da je tu pečat dao upravo "Nemac". Ali, ako je moralo, onda je moralo, a i nije bezveze.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5.12.2015. 19.13.38, RingeRaja said:

@suca77

Izgleda da je trebala da se desi "viša sila" pa da se opametiš u vezi nepotrebnog gomilanja Hife.;)

Iskreno, jako mi je žao što si morao da prodaš Burmu, ono što sam ja čuo sa Saletovim monoblokovima i Dynaudio kutijama je nešto fenomenalno, a mislim da je tu pečat dao upravo "Nemac". Ali, ako je moralo, onda je moralo, a i nije bezveze.

 

Ringe Nemac jeste dao pecat  ali je u stvari samo zaokruzio pricu koja  se kako kazes fenomenalno  uklopila. Ja i Sale smo testirali  stariji model Teac - a   ud 501 kod mene u sistemu i to je sa Burmesterom bilo nereseno a vec ako smo pola boda prednosti morali nekom da damo onda je to bio Teac. On  je takodje porucio za sebe  jedan komad,  tako da zajedno cekamo da nam to stigne oko Nove Godine

 

Ston opet ti o pogresnim ljudima , na koga beeee mislis  . Prosvetli me  da znam

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2015 at 10:44, suca77 said:

Ringe Nemac jeste dao pecat  ali je u stvari samo zaokruzio pricu koja  se kako kazes fenomenalno  uklopila. Ja i Sale smo testirali  stariji model Teac - a   ud 501 kod mene u sistemu i to je sa Burmesterom bilo nereseno a vec ako smo pola boda prednosti morali nekom da damo onda je to bio Teac. On  je takodje porucio za sebe  jedan komad,  tako da zajedno cekamo da nam to stigne oko Nove Godine

Ko zna šta ste vi slušali?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...