Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

Mace, skretnicu od 2k evra je spomenuo jagermeister, woland je pricao o visaton monitor 890, Dynaudio drajveri se ne moze da kupiti novi posebno a i nisu toliko superiorniji od Visatona da se moze porediti kao BMW i Fiat.

 

Sto se tice boljih komponenti na dynaudio ne popravlja uvek zvuk, probao gomilu puta na raznim dynaudio kutijama i uglavnom je bilo da je dynaudio sa losijim komponentama, Solen, maskirao mane a sa boljim, mundorf, zvucnik radi losije

 

A sto se tice fabrickih hi-end kutija, ne znam kojoj vrednost deloiva u skretnici prelazi 200-300 evra.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam niÅ¡ta o ovim zvuÄnicima, ali znam da pogreÅ¡na pozicija može potpuno da uprska stvar.

Vidim da su stavljeni pored onih drugih, nesimetriÄno, verovatno pretpostavljajući da je otprilike i dovoljno dobro ista stvar. Nažalost, par cm pravi razliku, a par desetina revoluciju. Radi se o drugom modelu, koji gotovo sigurno zahteva drugaÄiju postavku, možda mnogo dalje od zidova.

Ovakvo slušanje daje poređenje u tim konkretnim uslovima i daleko je od objektivnog, mada može biti sasvim blizu istini.

Link to comment
Share on other sites

Mace, skretnicu od 2k evra je spomenuo jagermeister, woland je pricao o visaton monitor 890, Dynaudio drajveri se ne moze da kupiti novi posebno a i nisu toliko superiorniji od Visatona da se moze porediti kao BMW i Fiat.

Sto se tice boljih komponenti na dynaudio ne popravlja uvek zvuk, probao gomilu puta na raznim dynaudio kutijama i uglavnom je bilo da je dynaudio sa losijim komponentama, Solen, maskirao mane a sa boljim, mundorf, zvucnik radi losije

A sto se tice fabrickih hi-end kutija, ne znam kojoj vrednost deloiva u skretnici prelazi 200-300 evra.

Nisam nigdje ja spominjao skretnicu od 2k evra ...

Link to comment
Share on other sites

...........

Sto se tice sub w.. sa proslim contourom 3.3 sam jedno vreme koristio Rel - ov sub model Storm i to nije bilo zadovoljavajuce jer sam ga uvek nekako cuo kako ne treba, odnosno nisam uspeo da ga kvalitetno integrisem u sistem. Ne verujem da Dy pravi bolje sub - ove od Rel - a ( licno a mozda i subjektivno misljenje )

 

Taj efekat lose integracije jednog suba, vec sam pominjao na jednoj drugoj temi, cini mi se na Akustika, prostorija…

 

Ponovicu u par recenica. Dodavanjem samo jednog suba, aktiviraju se odnosno pojacavaju vec postojece sobne rezonance. U opsegu do nekih 200Hz to je najcesce 3 do 5 dominantnih pikova inteziteta i preko 20dB sto se obicno cuje kao boomy sound. Dakle, svaki sub ili zvucnik koji reprodukuje niske frek. pravi svoju specificnu mrezu sobnih rezonanci, ciji oblik zavisi najvise od same prostorije I pozicije niskotonskih zvucnika. Btw, identicna stvar se i meni desila pre nekih petnaestak godina, nikako nisam mogao da uklopim jedan sub u sistem.

 

Dodavanjem 2-4 suba, 3 je neki optimum, I njihovim pazljivim pozicioniranjem, u sobi se sada javlja mnogo vise rezonanci zavisnih od pozicije subova, ali su same rezonance po intezitetu mnogo manje za isti spl potrebnog basa. Dobijeni bas je mnogo prijatniji, ravnomerniji, rezonance mnogo manjeg inteziteta, nema boomy sounda.

Link to comment
Share on other sites

Mace, skretnicu od 2k evra je spomenuo jagermeister, woland je pricao o visaton monitor 890, Dynaudio drajveri se ne moze da kupiti novi posebno a i nisu toliko superiorniji od Visatona da se moze porediti kao BMW i Fiat.

 

Sto se tice boljih komponenti na dynaudio ne popravlja uvek zvuk, probao gomilu puta na raznim dynaudio kutijama i uglavnom je bilo da je dynaudio sa losijim komponentama, Solen, maskirao mane a sa boljim, mundorf, zvucnik radi losije

 

A sto se tice fabrickih hi-end kutija, ne znam kojoj vrednost deloiva u skretnici prelazi 200-300 evra.

Mozda i ja previse cenim/postujem fokuse,ali to sam ja.

Iskreno obe preporuke suci su uzaludne,da se operise Dyna je rulet,puno menjamo pa onda kad (obavezno dosadi)se prodaje tesko preparirani da odu bez razlike kolko su poboljsani.Diy-om je strasnije,ulozi se puno pa i da budu utopije bog ne moze da ih proda kada dosade ;-)

Koje si dyna preparirao? svakako nije mundorf sakriveno blago pa ni dynaudio,usvirao li si lepo ,kondovi trebaju mesec dana rada za max!sta si drugo oprobao? zanima me. :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Audience 42, 72, u principu ne menja nista jer su drajveri svud isti. Praksa je pokazzala da prosta zamena za kvalitetnije komponente kod Dynaudia ne radi posao bez dodatnih intervencija. Imam negde merenja 42-ke sa vrhunskim komponentama i to je ocajno toliko da se mora uraditi kompletnio drugi pristup. Narocito ako se zavojnice stave sa manjim otporom.

 

Mundorf supreme je odlican kond i toplo a preporucujem, mada ja kod sebe imam Jantzen Superior i ampohm PF-XAL-AL. Jant\en je u klasi Mundorf Supreme a Ampohm je daleko bolji. I cena mu je takva, 60€ za 6,8uF komad, Supreme i Jantzen su oko 25-30.

Link to comment
Share on other sites

Audience 42, 72, u principu ne menja nista jer su drajveri svud isti. Praksa je pokazzala da prosta zamena za kvalitetnije komponente kod Dynaudia ne radi posao bez dodatnih intervencija. Imam negde merenja 42-ke sa vrhunskim komponentama i to je ocajno toliko da se mora uraditi kompletnio drugi pristup. Narocito ako se zavojnice stave sa manjim otporom.

 

Mundorf supreme je odlican kond i toplo a preporucujem, mada ja kod sebe imam Jantzen Superior i ampohm PF-XAL-AL. Jant\en je u klasi Mundorf Supreme a Ampohm je daleko bolji. I cena mu je takva, 60€ za 6,8uF komad, Supreme i Jantzen su oko 25-30.

Focus ima esotar2 neodymium visokotonac nije bas isti !,cini mi se da je u Audience 42 6db skretnica a opet kazes da si se namucio,sta ce se desiti ako krene nagore sa skretnicama u f360 ,bilo bi pravi pakao ako zahteva promene u vrednostima.Ima tamo bolje i od ampohm-a a kod f360 sigurno je preko 40uf+ za basove(pricam napamet),onda bi jedan ampohm(ili par) kond bio preko 200e

.Ako se pocne razmisljati u tom smeru,bice poboljsanja i to velikih,ali treba se pogoditi kond,svaka izvedba trazi pravog igraca a to kosta,desilo se kod drugara da m-cap gold/oil slabije svira od 3$ AV audio,taman posla da se kupuju vise setova pa da se odabere pravi ali to ce kostati vise od zvucnike :roll: onda dodze ne dzaba ona moja prica 2k$ za skretnice :D  najbolje je da se pronadze neko ko je lomio glavu sa dynom(focus) pa da da savet kako sta.

 

+1 za Jantzen

Link to comment
Share on other sites

Suco verovatno off pitanje - jesi li slusao bese kod sebe one Martene? Koji je odnos cene tog konkretnog Marten-a i sada vec cuvenog C2?

 

Ups - sada videh - vidim da je bio kod tebe u "slusaonici" -> dakle to ti ne ulazi kao jedna od opcija "upgrade-a"?

Link to comment
Share on other sites

ovaj ampohm je vrh sto se tice zvuka. Sto se tice iskustava sa dynaudijem i kondovima ja se ne bih oslonio na pisanja sa neta. potvrda ovog su okupljanja samograditelja poslednje dve godine gde se vidi da svako ima drukciji ukus i svako ima drugi prioritet u muzici, pa ce nekom detalji zvucati smarajuce odvratno a nekom vrhunski a isto tako fluidno i prirodno ce nekom zvucati bezveze neinteresantno.

 

Ja se ne bih bazirao na modifikaciju focusa, ostavio bih ga kakav je a problem hifista ai Sucin sto vole s vrmena na vreme da promene uredjaje. Ako se radi o diy onda ste osudjeni na to do kraja jer se tesko prodaje. Zato se svi uglavnom odlucuju na fabricke varijante jer kad im dosade lako se zamene.

 

Sto se mene tice ja sam se vec davno odlucio za DIY jer nisam jos nasao fabricki uredjaj da vredi svoje pare. Greska, nasao sam jedan, zvucnicki kabl oehlbach XXL series 200, 2x2m je 3000€ i vredi svaki evro. Sto se tice zvucnika i elektronike nisam nasao da valja. Nekidan mi je stigao odlicno ocenjen dac cene preko 1k evra i svirao mi ukupno 30 sekundi a onda sam ga spakovao u kutiju pa ce na oglas. moji kriterijumi u muzici su malo drukciji od kriterijuma proizvodjaca audio opreme koji moraju da zadovolje sto sire trziste.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam niÅ¡ta o ovim zvuÄnicima, ali znam da pogreÅ¡na pozicija može potpuno da uprska stvar.

Vidim da su stavljeni pored onih drugih, nesimetriÄno, verovatno pretpostavljajući da je otprilike i dovoljno dobro ista stvar. Nažalost, par cm pravi razliku, a par desetina revoluciju. Radi se o drugom modelu, koji gotovo sigurno zahteva drugaÄiju postavku, možda mnogo dalje od zidova.

Ovakvo slušanje daje poređenje u tim konkretnim uslovima i daleko je od objektivnog, mada može biti sasvim blizu istini.

 

Vidi sad ti to , shio mu ga Djura , ajd molim te ne vuci me za jezik    ,, citaj ,,  

 

. Turbo uvek si pravio svemirsku stanicu od hi - fi - ja  , lepo je   to  Panta na domacinski nacin  rekao a slazem se sa njim kao i verovatno mnogi ovde .  Ovo sto je on napisao   zapamti ZAUVEK ''  -   DOBAR zvucnik svira DOBRO  i pored bureta kupusa ''  . Ne pratis ni ti temu , soba je akusticki tretirana i dosta stvari je uradjeno prema merenju frekfentnih odziva u sobi pa  su se db metrom pecali problemi u sobi  I RESAVALI PO PROJEKTU STA - GDE - KOLIKO  - velika soba - veliki problemi . 

 

Imam obelezeno na podu  idealno izmereno i  izpozicionirano mesto za zvucnike i C2 je postavljen na to mesto a Focusi su sklonjeni i obrnuto i naglavacke i naopacke  i pored i iza i ispred  '' C 2 JE SVIRAO ONAKO KAKO SMO OPISALI ''   Zadavljeno , bezivotno , mracno sa efektom prevucenog cebeta  , bljutavo , njanjanjavo a naspram njega  F 360 zvucnik pod znacima ''''  2 klase ispod  C2 mu lupa samare , pisa po njemu i na kraju  vadi onu stvar i udara ga u celo  .  To  je rekao moj sin koji je na trnutak prosao  i zadrzao se na 1 minut  iza zvucnika dok je svirao . Zvao me je u tad u sobu da ne bi vlasnik cuo i prepricao mi utisak koji sam preneo u potpunosti i shapnuo mi  ,  Cale neces valjda da kupis ovo njesra  , jel cujes ti kako svira   a ja mu kazem ma ne brini  sine necu  - ne svidja se ni meni  

Link to comment
Share on other sites

Vidi sad ti to , shio mu ga Djura , ajd molim te ne vuci me za jezik    ,, citaj ,,  

 

. Turbo uvek si pravio svemirsku stanicu od hi - fi - ja  , lepo je   to  Panta na domacinski nacin  rekao a slazem se sa njim kao i verovatno mnogi ovde .  Ovo sto je on napisao   zapamti ZAUVEK ''  -   DOBAR zvucnik svira DOBRO  i pored bureta kupusa ''  . Ne pratis ni ti temu , soba je akusticki tretirana i dosta stvari je uradjeno prema merenju frekfentnih odziva u sobi pa  su se db metrom pecali problemi u sobi  I RESAVALI PO PROJEKTU STA - GDE - KOLIKO  - velika soba - veliki problemi . 

 

Imam obelezeno na podu  idealno izmereno i  izpozicionirano mesto za zvucnike i C2 je postavljen na to mesto a Focusi su sklonjeni i obrnuto i naglavacke i naopacke  i pored i iza i ispred  '' C 2 JE SVIRAO ONAKO KAKO SMO OPISALI ''   Zadavljeno , bezivotno , mracno sa efektom prevucenog cebeta  , bljutavo , njanjanjavo a naspram njega  F 360 zvucnik pod znacima ''''  2 klase ispod  C2 mu lupa samare , pisa po njemu i na kraju  vadi onu stvar i udara ga u celo  .  To  je rekao moj sin koji je na trnutak prosao  i zadrzao se na 1 minut  iza zvucnika dok je svirao . Zvao me je u tad u sobu da ne bi vlasnik cuo i prepricao mi utisak koji sam preneo u potpunosti i shapnuo mi  ,  Cale neces valjda da kupis ovo njesra  , jel cujes ti kako svira   a ja mu kazem ma ne brini  sine necu  - ne svidja se ni meni  

 

Svaki zvuÄnik je stvar za sebe. Merenjem si testirao sobu ili interakciju konkretnih zvuÄnika i sobe. Promenio si zvuÄnike i druga varijanta viÅ¡e ne važi. Tako se ne radi ozbiljan test.

NiÅ¡ta nije idealno, a naroÄito ti to neće reći merenja.

Nisam sluÅ¡ao ni jedne ni druge, ne govorim o tome. Poslednja reÄenica iz mog prethodnog posta je jasna.

 

Pantino važi ako prvo namestiš zvuk pa onda staviš bure kupusa. Neće mnogo pokvariti, a može malo i da popravi. Lutrija.

 

Par cm pravi razliku, a 10cm revoluciju samo ako su u plusu u gacama, ostalo su babske price . . . Mozda Suki nije imao odgovarajucu policu :D

 

Nema.

Link to comment
Share on other sites

Vidi sad ti to , shio mu ga Djura , ajd molim te ne vuci me za jezik    ,, citaj ,,  

 

. Turbo uvek si pravio svemirsku stanicu od hi - fi - ja  , lepo je   to  Panta na domacinski nacin  rekao a slazem se sa njim kao i verovatno mnogi ovde .  Ovo sto je on napisao   zapamti ZAUVEK ''  -   DOBAR zvucnik svira DOBRO  i pored bureta kupusa ''  . Ne pratis ni ti temu , soba je akusticki tretirana i dosta stvari je uradjeno prema merenju frekfentnih odziva u sobi pa  su se db metrom pecali problemi u sobi  I RESAVALI PO PROJEKTU STA - GDE - KOLIKO  - velika soba - veliki problemi . 

 

Imam obelezeno na podu  idealno izmereno i  izpozicionirano mesto za zvucnike i C2 je postavljen na to mesto a Focusi su sklonjeni i obrnuto i naglavacke i naopacke  i pored i iza i ispred  '' C 2 JE SVIRAO ONAKO KAKO SMO OPISALI ''   Zadavljeno , bezivotno , mracno sa efektom prevucenog cebeta  , bljutavo , njanjanjavo a naspram njega  F 360 zvucnik pod znacima ''''  2 klase ispod  C2 mu lupa samare , pisa po njemu i na kraju  vadi onu stvar i udara ga u celo  .  To  je rekao moj sin koji je na trnutak prosao  i zadrzao se na 1 minut  iza zvucnika dok je svirao . Zvao me je u tad u sobu da ne bi vlasnik cuo i prepricao mi utisak koji sam preneo u potpunosti i shapnuo mi  ,  Cale neces valjda da kupis ovo njesra  , jel cujes ti kako svira   a ja mu kazem ma ne brini  sine necu  - ne svidja se ni meni  

Ja citirah nocas Pantu i bure sa kupusom,pa mi izbrisase post...da li zbog bureta,ili zbog kupusa...ne znam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...