Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

.... tacno je da sam se malo igrao sa dekom, ali nije tacno da je to bilo u toku snjimanja, vec u pauzi izmedju dva snjimanje!

Tako da...

Tako da...taman si pre drugog snimanja (druge kasete) oborio input level, to je Shuca primetio tek kod druge pesme, pa ga vratio. ÄŒuje se na snimku. ÄŒaÄkadžija. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako da...taman si pre drugog snimanja (druge kasete) oborio input level, to je Shuca primetio tek kod druge pesme, pa ga vratio. ÄŒuje se na snimku. ÄŒaÄkadžija. :D

 

Лепо Ја напиÑах да Ñте требали да га вежете за радијатор   :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Sutra - prekosutra . Radim veceras celu noc.

Bili smo popodne da cujemo Sholajinu prezentaciju i vratili se sa vrlo lepim utiscima. Bilo je dosta kolega sa foruma. Sima Sonic , Cceda , Aleksandar 75 , Vladac sa diy foruma , Sir John i jos neki .

Mnogo mi se dopao kako svira integralac sa - 2A3 - 2x3.5w

Link to comment
Share on other sites

Шуцо, где је Ñлика мачка?

 

Evo ga moj mali tigric po imenu  ,, Leo ,,  buduci veliki lovac  -_-  :lol:

 

Problem  :evil:  zbog kojeg je izleteo u hodnik , penje mi se na vrh apsorbera za coskove i cepa parcice azmafona od tabli koji su iza kutija na zidu  i do besvesti se igra sa tim  :cry:

post-11928-0-08051800-1416839130_thumb.j

post-11928-0-72226500-1416839147_thumb.j

post-11928-0-05818100-1416839164_thumb.j

post-11928-0-83356400-1416839187_thumb.j

post-11928-0-53851200-1416839209_thumb.j

post-11928-0-69110400-1416839234_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle vise mesecnog mucenja oko pozicioniranja na uvo novih zvucnika Dynaudio Focus 360 uradjeno novo merenje frekventnih odziva uz pomoc strucne opreme i osoblja i odredjene su pozicije zvucnika u prostoru onako kako nauka i matematicki proracuni nalazu a sve  uz pomoc odgovarajuce merne opreme i odgovarajuceg softwer - a 

 

Problema i dalje ima ali su svedeni na podnosljiv minimum. Problem je i dalje na  frekfenciji od 46 Hz gde ne mogu da se izborim bez odgovarajucih apsorbera , u pitanju je  ravni deo zida sa leve strane koji je potpuno prazan i ne tretiran. Imam i nagli roll off  na 100 Hz. Veoma je tesko izboriti se sa 80 m2 slusnog prostora 

 

Evo malo slika od sinoc

post-11928-0-96889800-1417647907_thumb.j

post-11928-0-47688600-1417647936_thumb.j

post-11928-0-55513400-1417647971_thumb.j

post-11928-0-81563700-1417648002_thumb.j

post-11928-0-31755200-1417648030_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

..............

 

Problema i dalje ima ali su svedeni na podnosljiv minimum. Problem je i dalje na  frekfenciji od 46 Hz gde ne mogu da se izborim bez odgovarajucih apsorbera , u pitanju je  ravni deo zida sa leve strane koji je potpuno prazan i ne tretiran. Imam i nagli roll off  na 100 Hz. Veoma je tesko izboriti se sa 80 m2 slusnog prostora 

 

................

 

Sredjivanje basa je uvek najveci problem. Rupe ili nule obicno nisu jer se ne cuju, iako odmah upadaju u oci kad se pogleda grafik.

 

Pikovi u niskom podrucju, recimo do 200Hz, se resavaju na nekoliko nacina. Prvi, pomeranjem zvucnika u sobi – naravno koliko je moguce, dok se ne dobije najpovoljniji odziv u REW programu. Drugi nacin je primena neke vrste ekvilajzinga. Treci je primena multi subwoofer sistema sto se kod nas jos retko koristi. Cetvrti, dodavanje bass traps, to vidim da je vec radjeno. Najbolji bas u sobi, postize se primenom svega sto je navedeno. Ja sam kod sebe, koristio prve tri metode, za zadnju nisam imao dovoljo mesta.

 

Ako mozes, daj nam generisan waterfall sa REW programa on najbolje prikazuje pravo stanje. A moze i spl, ovo na monitoru se ne vidi bas najbolje. Nisam najsigurniji, ali imam utisak da merenje nije uradjeno dovoljno nisko, treba poceti od 15Hz kao donje granice.

Link to comment
Share on other sites

Sredjivanje basa je uvek najveci problem. Rupe ili nule obicno nisu jer se ne cuju, iako odmah upadaju u oci kad se pogleda grafik.

 

Pikovi u niskom podrucju, recimo do 200Hz, se resavaju na nekoliko nacina. Prvi, pomeranjem zvucnika u sobi – naravno koliko je moguce, dok se ne dobije najpovoljniji odziv u REW programu. Drugi nacin je primena neke vrste ekvilajzinga. Treci je primena multi subwoofer sistema sto se kod nas jos retko koristi. Cetvrti, dodavanje bass traps, to vidim da je vec radjeno. Najbolji bas u sobi, postize se primenom svega sto je navedeno. Ja sam kod sebe, koristio prve tri metode, za zadnju nisam imao dovoljo mesta.

 

Ako mozes, daj nam generisan waterfall sa REW programa on najbolje prikazuje pravo stanje. A moze i spl, ovo na monitoru se ne vidi bas najbolje. Nisam najsigurniji, ali imam utisak da merenje nije uradjeno dovoljno nisko, treba poceti od 15Hz kao donje granice.ad

 

Kolega Damicu  - respect , vidim da ste dosta upuceni u akusticki tretman prostorija. Tacno je sve ovo sto ste naveli i apsolutno se slazem sa vama. Cela ova prica sa idealnim pozicioniranjem  odnosno pomeranjem zvucnika u prostoru  je radjena da bi se kao sto i ti rece dobio najpovoljniji odziv u rew programu i to je odradjeno u meri koliko je to bilo moguce. Od ova 4 nacina koje ste pomenuli ja sam se odlucio za zadnji koji mi je u finansisijskoj konstrukciji bio najpovoljniji a mesta je bilo obzirom na velicinu sobe

 

Poslao sam mail drugaru koji mi je radio sve ovo da mi posalje ako ima sacuvano u kompu generisan  waterfall pa cu ga okaciti ovde ako ga dobijem. Nisam siguran odakle je poceo i sa cime se zavrsilo kad  su pustane  frekfencije  u prostor  - zaboravio sam  mada sam gledao kad je radio , jbga jednotavno nisam obratio paznju

 

ps

 

U mdvrm... sam dobio odgovor . Nema sacuvanog waterfall - ai, inacei i on je prilicno los jer je soba velika i prazna moze da potrosi energiju tako da na mnogim ucestanostima vreme disipacije ono u sekundama. Da bi se to resilo trebaju rezonatori, difuzori i jos absorpcije

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bio juce kod Suce u gostima .

Docekao me je kao najrodjenijeg , klopa&pivo&kafa&kolaci....

Ukratko : veliki sistem ,velikog coveka i istinskog audiofila.

Lepo je kada covek toliko uziva u svom sistemu i kvaliteu reprodukcije koji mu pruza.

@Suco puno pozdrava za tebe i nadam se da cu moci da uzvratim gostoprimstvo.

Uzivaj  :listen .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa bata Weljo cim krenem na jugoistok Vojvodine cu da svrnem na pivce i Vojvodjanske masne cvarke  :cheers

 

Znaci pljeska bila doooobra i veeelika  :1038: nesaam se obruko 

 

Si vido bata wweljko kako kove Dy na sve zanrove muzike i kako menja karakter u zavisnosti od muzike. Od umile mace za njanjavu i nezahtevnu Jezz - ijanu  pa preko Bluesa i pop mjuza  do pre zahtevnog  Disco house - a i  David Guetta - e sto je teren iskljucivo za velike JBL - e 

Link to comment
Share on other sites

Pa bata Weljo cim krenem na jugoistok Vojvodine cu da svrnem na pivce i Vojvodjanske masne cvarke  :cheers

 

Znaci pljeska bila doooobra i veeelika  :1038: nesaam se obruko 

 

Si vido bata wweljko kako kove Dy na sve zanrove muzike i kako menja karakter u zavisnosti od muzike. Od umile mace za njanjavu i nezahtevnu Jezz - ijanu  pa preko Bluesa i pop mjuza  do pre zahtevnog  Disco house - a i  David Guetta - e sto je teren iskljucivo za velike JBL - e 

Ceo sistem je jako ozbiljan i o njemu je svaki komentar izlisan.

Ali da su zvucnici inponzantni , sa svojih 130cm visine , jesu .

Moze na cvarke a moze i na dimljenog sarana pored Dunava , a uz uz ribu , da bolje pliva , spricer  :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...