Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

Dobri su JBL L90. SluÅ¡ao sam ih, Äesto, kod kolege Alexandra. To je veliki, brz, moćan zvuk. Mis'im, mogao bih da mu nadjem manu, kad bih bio zakeralo, naroÄito od kada kod kuće sluÅ¡am Zeonire. Ipak, mogao bih, bez problema, da vrlo lepo živim sa JBL L90. Kod Alexandra baÅ¡ dobro zvuÄe. Jedva Äekam da ih Äujem s njegovom novom amplifikacijom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobri su JBL L90. SluÅ¡ao sam ih, Äesto, kod kolege Alexandra. To je veliki, brz, moćan zvuk. Mis'im, mogao bih da mu nadjem manu, kad bih bio zakeralo, naroÄito od kada kod kuće sluÅ¡am Zeonire. Ipak, mogao bih, bez problema, da vrlo lepo živim sa JBL L90. Kod Alexandra baÅ¡ dobro zvuÄe. Jedva Äekam da ih Äujem s njegovom novom amplifikacijom.

Da, Å¡teta Å¡to Aleksandar nije predstavio svoj sistem u posebnoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno joÅ¡ neÅ¡to bolje zvuÄe kada se JBL-ima iz L serije uradi skretnica kako treba.

link: http://www.troelsgravesen.dk/JBL_L100.htm

InaÄe, mislim da je oko tih JBL modela prevelika dževa dignuta na forumu, pretpostavljam iz interesa onih koji ih dovoze i prodaju.

Napolju ih praktiÄno bacaju na smeće zbog starosti, dok se kod nas modeli iz 1980. prodaju "polovni, dobro oÄuvani, skoro kao novi", uz blesavo visoku cenu.

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, mislim da je oko tih JBL modela prevelika dževa dignuta na forumu, pretpostavljam iz interesa onih koji ih dovoze i prodaju.

Napolju ih praktiÄno bacaju na smeće zbog starosti, dok se kod nas modeli iz 1980. prodaju "polovni, dobro oÄuvani, skoro kao novi", uz blesavo visoku cenu.

Ово је добро речено :thumbsup2 , ја то зовем конфекција.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Verovatno joÅ¡ neÅ¡to bolje zvuÄe kada se JBL-ima iz L serije uradi skretnica kako treba.

link: http://www.troelsgra...dk/JBL_L100.htm

InaÄe, mislim da je oko tih JBL modela prevelika dževa dignuta na forumu, pretpostavljam iz interesa onih koji ih dovoze i prodaju.

Napolju ih praktiÄno bacaju na smeće zbog starosti, dok se kod nas modeli iz 1980. prodaju "polovni, dobro oÄuvani, skoro kao novi", uz blesavo visoku cenu.

Mislim da gresis - odnosno potpuno sam siguran u to. Pitaj malo Aleksandra, Silver Surfera, Surokvija, Babylona 11 i ostale clanove koji imaju ili su imali JBL L seriju sta misle o ovom sto si napisao ili dodji kod mene pa se licno uveri kako radi ovaj zvucnik od 750 eura u 80 m2 na kablove od 1.000 dinara , Sansuija AU - 519 od 300 eura I Klasse cd player 0d 500 eura = 1500 eura VS sistem DY + Acuu + Burmester + PS Audio PPP sve Ensemble = 12.000 eura pa onda kazi nesto

Da li je blesava cena ne odredjujemo mi vec trziste i ono je to koje na kraju daje zadnju rec da li nesto vredi ili ne. Teras me da ti rusim autoritet na forumu pa da okacim licitacije sa ebay - a sa cenama JBL modela iz 80 - tih godina. Bolje takve stvari nemoj da radis ili pre nego sto napises nesto ovako glupavo prvo debelo proveri pa tek onda uzmi tastaturu :wave2

Link to comment
Share on other sites

A gde sam ja pisao o zvuku tog JBL-a? Samo sam pomenuo da je 30 godina baš mnogo za kartonske membrane i penasta vešanja.

P.S. InaÄe, to sa cenama je malo bez veze. Prodaj taj sistem za 12.000 €, pa onda slobodno reci da toliko vredi. ÄŒak ni u tom sluÄaju, cena nije iskljuÄivo merilo za zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Sorry Stoun , navedi da li je za tebe konfekcija matori JBL ; L - 212, L - 150, L - 222 , L - 300, L - 112, L - 100, Paragon, 4311 , lL - 96 itd, itd

Vala i ti znas da ga odvalis sa ovim gore svojim napisanim .......... Ово је добро речено :thumbsup2 , ја то зовем конфекција. ,, ,, :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za skretnice, membrane i trajanje, ali, u Srbiji je JBL jako popularan, skoro kao Golf. LiÄno, mislim da je precenjen, no, srećom, niko me ne pita.

U svakom sluÄaju, JBL 90 su odliÄni, dobro sviraju, moćno kad treba, solidno fino i detaljno ako je takva svirka, lepo izgledaju, veliki su (svi to vole) a ne zauzimaju mnogo prostora..... malo li je sve to?

Link to comment
Share on other sites

A gde sam ja pisao o zvuku tog JBL-a? Samo sam pomenuo da je 30 godina baš mnogo za kartonske membrane i penasta vešanja.

P.S. InaÄe, to sa cenama je malo bez veze. Prodaj taj sistem za 12.000 €, pa onda slobodno reci da toliko vredi. ÄŒak ni u tom sluÄaju, cena nije iskljuÄivo merilo za zvuk.

A Sistem NIJE na prodaju niti ce biti u skorije vreme. Naravno da cena nije merilo za zvuk zato sam ti i napisao 1500 e vs 12.000 e - ne pratis. Razlika u zvuku nije 8 x koliko je u ceni izmedju ova 2 sistema a kolika je tacna razlika to bi vec morao licno da cujes i da se uveris i to se zove iskustvo koje tebi fali, za sve ostalo ti skidam kapu. Nemoj pogresno da me shvatis, nista nije licno upereno protiv tebe samo caskamo . Jbga nisu nam uvek isti stavovi i to je to - nista drugo . Ja branim svoj stav iz ugla nekog ko je cuo i imao na desetine raznoraznih sistema od 200 e pa do 100.000 eura a ti brani svoje kako znas i umes ali opet ti kazem presaberi se prvo :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vala i ti znas da ga odvalis sa ovim gore svojim napisanim .......... Ово је добро речено :thumbsup2 , ја то зовем конфекција. ,, ,, :cheers

Ðишта Ја не одваљујем Ñамо кажем-пишем.

Чим је велико ÑеријÑка производња Ја то зовем конфекција, и миÑлим да ни мало не грешим. :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bolje takve stvari nemoj da radis ili pre nego sto napises nesto ovako glupavo prvo debelo proveri pa tek onda uzmi tastaturu :wave2

a kolika je tacna razlika to bi vec morao licno da cujes i da se uveris i to se zove iskustvo koje tebi fali,

Nemoj pogresno da me shvatis, nista nije licno upereno protiv tebe samo caskamo . Jbga nisu nam uvek isti stavovi i to je to - nista drugo . Ja branim svoj stav iz ugla nekog ko je cuo i imao na desetine raznoraznih sistema od 200 e pa do 100.000 eura a ti brani svoje kako znas i umes ali opet ti kazem presaberi se prvo :wave2

Ne znam Å¡ta te spopalo. Ako ti kvarim prodaju JBL-a, izvini.

I ja mislim da je 90% toga što si ti napisao na forumu barem smešno, ako ne glupavo, pa te nisam zaskakao nakon svakog takvog smešnog posta.

A za iskustvo....pa imam ga barem 3x više nego ti, jer sam u ovome od 1990. godine BEZ PREKIDA, po sajmovima, prezentacijama, kućama audifila, u stalnim posetama audio dešavanjima, tako da moraš još mnogo toga da obiđeš da bi mogao da se nadaš da si me sustigao. Vidi se da imaš polet jednog "instant audiofila", ali to nije dovoljno. :wave2

Naravno da cena nije merilo za zvuk zato sam ti i napisao 1500 e vs 12.000 e - ne pratis.

U stvari, ti ne pratiš. Lepo sam napisao da prvo prodaš to za 12.000 €. Možda je 1.500 Vs. 4.000 €. Ko bi znao, kada tržište nije odredilo cenu?

P.S. Na KP se prodaje JBL 18 Ti za 350 € par. Na brzinu sam proÅ¡ao strane forume, i nudili su se po oglasima i ebay-u 2005-6. godine za 200 $. InaÄe, ne pratim cene i oglase toliko, jer me to i ne zanima previÅ¡e. Niti kupujem, niti prodajem. Pogledam po netu kolika je cena za neki noviji DAC....

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡ta te spopalo. Ako ti kvarim prodaju JBL-a, izvini.

I ja mislim da je 90% toga što si ti napisao na forumu barem smešno, ako ne glupavo, pa te nisam zaskakao nakon svakog takvog smešnog posta.

A za iskustvo....pa imam ga barem 3x više nego ti, jer sam u ovome od 1990. godine BEZ PREKIDA, po sajmovima, prezentacijama, kućama audifila, u stalnim posetama audio dešavanjima, tako da moraš još mnogo toga da obiđeš da bi mogao da se nadaš da si me sustigao. Vidi se da imaš polet jednog "instant audiofila", ali to nije dovoljno. :wave2

P.S. Na KP se prodaje JBL 18 Ti za 350 € par. Na brzinu sam proÅ¡ao strane forume, i nudili su se po oglasima i ebay-u 2005-6. godine za 200 $. InaÄe, ne pratim cene i oglase, jer me to i ne zanima previÅ¡e. Niti kupujem, niti prodajem.

Ne kvaris mi uopste ni malo prodaju jer su vec verovatno rezervisani a tek su drugi dan na oglasu ,, to je JBL L SERIJA ,, oni se sami prodaju, njima ne treba nikakva reklama, iza njih je dugogodisnja tradicija . Sto se tice cene za model koji si naveo sa oglasa ne bih preterano komentarisao , to je licna stvar kako ce koji vlasnik odrediti cenu za svoj proizvod a da li ce prodati i da li je skup na trzistu je nesto trece. Ako je cena ok prodace ih i obrnuto - to je valjda jasno.

Ajde Boki cuti ne pravdaj mi se , nisam ja nikakav audiofil samo sam stariji od tebe 20 ak i kusur godina i automatski i toliko duze u svemu ovome od tebe i bar mi je to dovoljno ako nista drugo

Link to comment
Share on other sites

Ne kvaris mi uopste ni malo prodaju jer su vec verovatno rezervisani a tek su drugi dan na oglasu

Pa, Äestitam. :thumbsup2

to je JBL L SERIJA ,, oni se sami prodaju, njima ne treba nikakva reklama,

Pa, nije baš da ne treba reklama. Svemu treba reklama, jer su ljudi u suštini lenji, pa im treba prstom pokazati.

Samo što je ta reklama već odrađena. Odradili je prodavci KP-a svojski na forumu u poslednje 2 godine. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Samo što je ta reklama već odrađena. Odradili je prodavci KP-a svojski na forumu u poslednje 2 godine. :lol:

Тачно тако.

И дошли на форум, ал' да их не офирем.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Verovatno joÅ¡ neÅ¡to bolje zvuÄe kada se JBL-ima iz L serije uradi skretnica kako treba.

link: http://www.troelsgra...dk/JBL_L100.htm

InaÄe, mislim da je oko tih JBL modela prevelika dževa dignuta na forumu, pretpostavljam iz interesa onih koji ih dovoze i prodaju.

Napolju ih praktiÄno bacaju na smeće zbog starosti, dok se kod nas modeli iz 1980. prodaju "polovni, dobro oÄuvani, skoro kao novi", uz blesavo visoku cenu.

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha, pa ti covece ne znas gde si.Treba zaista mnogo smelosti, bezobrazluka i neznanja da bi se nesto ovako napisalo.Da li se ti trudis da ovako lupetas ili si za to pohadjao casove?Zaista neverovatno.Suca je bio blag prema tebi veruj mi, a mene boli Q.
Link to comment
Share on other sites

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha, pa ti covece ne znas gde si.Treba zaista mnogo smelosti, bezobrazluka i neznanja da bi se nesto ovako napisalo.Da li se ti trudis da ovako lupetas ili si za to pohadjao casove?Zaista neverovatno.Suca je bio blag prema tebi veruj mi, a mene boli Q.

Jesi li ti beÅ¡e onaj lik Å¡to je na buvljaku kupio ureÄ‘aje, koje je strpao sve sa zvuÄnicima u jedan ćoÅ¡ak sobe ...? Ne bih sa tobom o znanju....

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ti beÅ¡e onaj lik Å¡to je na buvljaku kupio ureÄ‘aje, koje je strpao sve sa zvuÄnicima u jedan ćoÅ¡ak sobe ...? Ne bih sa tobom o znanju....

Da, bas taj sa buvljaka, imam i tezgu tamo , prodajem prirucnike autora pod imenom Boki Vuki Tuki pod nazivom "Kako lupiti i ostati ziv". Svojim postom si upravo pokazao VELIKO NEZNANJE, i naravno da ne mozes sa mnom o znanju!!!
Link to comment
Share on other sites

Da, bas taj sa buvljaka, imam i tezgu tamo , prodajem prirucnike autora pod imenom Boki Vuki Tuki pod nazivom "Kako lupiti i ostati ziv". Svojim postom si upravo pokazao VELIKO NEZNANJE, i naravno da ne mozes sa mnom o znanj ug!!!

budi drugar pa ako bude opet neki Pink triangle do 50 evra uzmi jedan i za mene,treba mi za stare ploce... :-)

BTW.koji vam je andrak samo svadja na forumu.nekad je bilo iznervira te sef na poslu,pa istreses bes na zeni ,sad pravac na forum...jos malo pa ce neki sef da fasuje jer se neko nanervirao na forumu.

Link to comment
Share on other sites

budi drugar pa ako bude opet neki Pink triangle do 50 evra uzmi jedan i za mene,treba mi za stare ploce... :smile:

BTW.koji vam je andrak samo svadja na forumu.nekad je bilo iznervira te sef na poslu,pa istreses bes na zeni ,sad pravac na forum...jos malo pa ce neki sef da fasuje jer se neko nanervirao na forumu.

Babylon se stalno svaÄ‘a. Žulja ga valjda taj ružiÄasti trougao.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Na KP se prodaje JBL 18 Ti za 350 € par. Na brzinu sam proÅ¡ao strane forume, i nudili su se po oglasima i ebay-u 2005-6. godine za 200 $. InaÄe, ne pratim cene i oglase toliko, jer me to i ne zanima previÅ¡e. Niti kupujem, niti prodajem. Pogledam po netu kolika je cena za neki noviji DAC....

Boki Å¡to onda ne kupiÅ¡ na e-bay aki ti to viÅ¡e odgovara... Obožavam ovakve napise,kao da ti živiÅ¡ u zemlji gde se prodaje pomenuta kutija i sve ti je na dohvat. UraÄunaj prevoz,carinu i ostalo i videćeÅ¡ zaÅ¡to je ovde neÅ¡to skuplje nego tamo. Kad živiÅ¡ u kolektivnom zatvoru,neko mora spolja da ti dotura ono Å¡to želiÅ¡, a onda ne pitaÅ¡ za cenu. Valjda je to viÅ¡e svima jasno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...