Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Heheh, apsolutni ubica Thorensa i Rege... ovaj je kandidat za temu "Oglasi..." :lol:

Jesi li Äuo taj gramofon, ili ti je samo duhovit komentar iz oglasa?

Najgora stvar sa tim oglasom što je to što piše uglavnom istina.

Izvinjavam se pokretaÄu teme. Neću viÅ¡e reagovati na proizvoljne i pauÅ¡alne ocene iznete u ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li Äuo taj gramofon, ili ti je samo duhovit komentar iz oglasa?

Najgora stvar sa tim oglasom što je to što piše uglavnom istina.

Izvinjavam se pokretaÄu teme. Neću viÅ¡e reagovati na proizvoljne i pauÅ¡alne ocene iznete u ovoj temi.

Nisam Äuo taj gramofon, ali sam sluÅ¡ao neki drugi Sony koji je mislim bolji model od oglaÅ¡enog. Uglavnom, bez ljutnje, ali jesi li ti sluÅ¡ao sve Thorense i Rege pa da si tako siguran u to Å¡to je napisano u oglasu? I ako uzmemo tako, ko onda daje pauÅ¡alne ocene?

Ipak, bez obzira na to, mislim da je tako nešto napisati u oglasu zaista zabavno. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da izadjem ja na crtu sa ProJect Debut Carbon pa kud puklo da puklo. :)

Moze , ja prihvatam bacenu rukavicu u lice, nisam ja kao ovi iz svetilista kad si ih pozvao na megdan - svi se razbezali . Kod mene u sistemu, ponesi to parce daske u boji i izaberi dan koji ti odgovara. Opklada je u 50e ko izgubi + klopa za drustvo - nije strasna cifra sve preko toga je mnogo jer gubi smisao zabave. Ovo je prilika i za neki 1210 ako neko hoce da ga donese na crtu pored ova dva.

Gosti mogu da secuju izmedju sebe. Ziri mora da bude neutralan i nepristrasanvaljda takvi postoje. Za usera znam da ce da bude iskren, Prophet takodje, Stradivari, i jos vec ko hoce da prisustvuje - dobrodosli su i delovi Zemunskog klana kod njih nema sale oni su dokazani kao opozicija - nepristrasni

Link to comment
Share on other sites

Da izadjem ja na crtu sa ProJect Debut Carbon pa kud puklo da puklo. :)

Nemoj mi zameriti ali ProJect nema sta da trazi u borbi sa TD 320, odgovorno tvrdim kao bivsi vlasnik, (a i sadasnji nekih modela) ProJect Debut Espirit, Thorens TD 320, Thorens TD 146, Technics SL 1200CL, ........i SONY PS-X60. Kod mene je ubedljivo najbolje radio SONY PS-X60 sa Audio Tecnhika OC-5 Dual MC
Link to comment
Share on other sites

Moze , ja prihvatam bacenu rukavicu u lice, nisam ja kao ovi iz svetilista kad si ih pozvao na megdan - svi se razbezali .

Evo kontranapada: Sonik je lukavo izbegao barem dve ponude za clash. Nije ni Äudo kad mu je reklama bila jedini cilj. :P

Nego, jesi li proverio lamele za suspenziju na Thorens-u? Jesu li menjane i ako jesu, kako su menjane?

Nemoj mi zameriti ali ProJect nema sta da trazi u borbi sa TD 320, odgovorno tvrdim kao bivsi vlasnik, (a i sadasnji nekih modela) ProJect Debut Espirit, Thorens TD 320, Thorens TD 146, Technics SL 1200CL, ........i SONY PS-X60. Kod mene je ubedljivo najbolje radio SONY PS-X60 sa Audio Tecnhika OC-5 Dual MC

Je li, jesi li popravio strob i regulaciju brzine na tom Sony-u? Od silnog ubijanja Thorens-a i Regi je poÄeo malo da zavija.

Link to comment
Share on other sites

Evo kontranapada: Sonik je lukavo izbegao barem dve ponude za clash. Nije ni Äudo kad mu je reklama bila jedini cilj. :P

Nego, jesi li proverio lamele za suspenziju na Thorens-u? Jesu li menjane i ako jesu, kako su menjane?

Je li, jesi li popravio strob i regulaciju brzine na tom Sony-u? Od silnog ubijanja Thorens-a i Regi je poÄeo malo da zavija.

A u ruke Mandusica Vuka bit ce svaka puska ubojita,.

Sonyja sam reparirao, zamenio par kondenzatora , strob-lampu, stavio Van den Hull ozicenje i sada radi kao svjcarski sat, ko sme da stane na crtu neka izvoli

Link to comment
Share on other sites

Lepo, lepo, to je bio dobar gramofon, ne bi valjalo da propadne.

A, Å¡to se tiÄe crte, mislio sam da su audiofili posvećenici, ljubitelji dobrog zvuka, fine duÅ¡e koje neguju lepe emocije indukovane kvalitetnom muzikom. Ispade da su audiofili, uglavnom, samo drÄni takmiÄari.

Da nema takmicarskog duha ne bi bilo ni napretka, verovatno bi se jos uvek slusao stari dobri HSR i Tosca
Link to comment
Share on other sites

Nemoj mi zameriti ali ProJect nema sta da trazi u borbi sa TD 320, odgovorno tvrdim kao bivsi vlasnik, (a i sadasnji nekih modela) ProJect Debut Espirit, Thorens TD 320, Thorens TD 146, Technics SL 1200CL, ........i SONY PS-X60. Kod mene je ubedljivo najbolje radio SONY PS-X60 sa Audio Tecnhika OC-5 Dual MC

Ne zameram. :)

Ne gajim iluzije o pobedi, potajno pizeljkujem nereseno... hteo sam da se malo poigramo.

Dogovoricemo susret narednih dana pa da se vidimo kod Suce. Ja nosim jos jedan 2M Red za Thorens-a. FiFi (L)User neka ga nameti . Donsim i protactor i digitalnu vagicu da sve bude po PS-u. Ne pada mi na pamet da upordjujem Thorens sa RondoRed i Carbon sa 2M Red. :screwy

Pre jedno dve godine nudio mi covek taj Sony X60 na bazi "uzmi, ne treba mi..." ja reko : "pali bre budalo, ne treba ni meni... " Kanda sam se malo zahebo? :blush:

Link to comment
Share on other sites

Nije takmiÄarski duh izvor napretka već unutraÅ¡nje izgaranje darovitih ljudi da dodju do istine ili, barem, ostvarenja.

TakmiÄarski duh je, uglavnom, izvor kafanskih tuÄa ili, u težim sluÄajevima, ratova.

za one koje to zanima, nek prouÄe pojam agonistike kod starih Grka.

No, ne bih da oftopiÄarim dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ne zameram. :)

Ne gajim iluzije o pobedi, potajno pizeljkujem nereseno... hteo sam da se malo poigramo.

Dogovoricemo susret narednih dana pa da se vidimo kod Suce. Ja nosim jos jedan 2M Red za Thorens-a. FiFi (L)User neka ga nameti . Donsim i protactor i digitalnu vagicu da sve bude po PS-u. Ne pada mi na pamet da upordjujem Thorens sa RondoRed i Carbon sa 2M Red. :screwy

Pa zar misliÅ¡ da smo amateri? :order Naravno da imam i protraktor i digitalnu vagicu, sve sa tegom za kalibraciju. A imam i test ploÄu bez koje ne mož'. ;)

I naravno da bismo testirali sa istom glavom, dakle Rondo Red i jednom i drugom, pa kom obojci kom opanci, ali lakše je sa dve iste glave, pod uslovom da su jednako (ne)usvirane. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ne zameram. :)

Ne gajim iluzije o pobedi, potajno pizeljkujem nereseno... hteo sam da se malo poigramo.

Dogovoricemo susret narednih dana pa da se vidimo kod Suce. Ja nosim jos jedan 2M Red za Thorens-a. FiFi (L)User neka ga nameti . Donsim i protactor i digitalnu vagicu da sve bude po PS-u. Ne pada mi na pamet da upordjujem Thorens sa RondoRed i Carbon sa 2M Red. :screwy

Pre jedno dve godine nudio mi covek taj Sony X60 na bazi "uzmi, ne treba mi..." ja reko : "pali bre budalo, ne treba ni meni... " Kanda sam se malo zahebo? :blush:

Rado cu doci na test, sto se ProJect-a tice uradjen je OK obzirom na cenu i mislim da je solidna kupovina kiada su NOVI gremofoni u pitanju. Za Sony-a sam i ja imao isti stav, jedva sam se odlucio da ga povezem u sistem i probam, i nasao sam se u cudu kako to radi, detaljno, sa puno dinamike, jasnog donjeg spektra bez farbanja, odlicnog prostora i separacije. U to vreme sam imao ProJecta, Thorensa TD320 i Technicsa.
Link to comment
Share on other sites

Rado cu doci na test, sto se ProJect-a tice uradjen je OK obzirom na cenu i mislim da je solidna kupovina kiada su NOVI gremofoni u pitanju. Za Sony-a sam i ja imao isti stav, jedva sam se odlucio da ga povezem u sistem i probam, i nasao sam se u cudu kako to radi, detaljno, sa puno dinamike, jasnog donjeg spektra bez farbanja, odlicnog prostora i separacije. U to vreme sam imao ProJecta, Thorensa TD320 i Technicsa.

Jel taj tvoj TD320 kod Suce?

Stock model ili "renovran"? :)

Link to comment
Share on other sites

Jel taj tvoj TD320 kod Suce?

Stock model ili "renovran"? :)

Thorens TD320 smo ja i moj drug "zemun-boss" Surokvl pokupili od Pere 451 u jadnom stanju. Surokvl ga je 2 dana cistio i polirao, a bio je prljav samo tako, nakon toga ja sam uradio par sitnih izmena, (pozlaceni interconect cincevi , nov konektor mase, Cardas headshell ozicenje, osvezenje opruga i detaljno podesavanje balansa), tako da je doveden u nesto bolje nego fabricko stanje.
Link to comment
Share on other sites

Odkud tolika prica o Sony-ju? I sto Suca nije uzeo njega, ako je vec mogao da bira? Kada je vec svakako bolji gramofon..

Nego, kada se toliko ispisalo, da dodamo jos nesto.. Kolega Bujodrag i ja smo dva puta isli do Vuleta da pogledamo taj gramofon. Jednom prosle godine, kada je prvi put bio na prodaju po dosta visokoj ceni i jednom letos.. Tada je Vule gramofon, sa AT OC5 zvucnicom cenio 250E, ali je za zvucnicu ostavio komentar da je pri kraju i da joj je ostalo malo radnih sati. Tj, moze se slusati, ali bi trebala da se planira zamena uskoro, ako se pazari gramofon. Na samom gramofonu nije radio prikaz kontrole brzine, ili je gramofon drzao za nijansu nestabilnu brzinu. Nisam bio siguran sta je od ta dva, a prodavac nije hteo da spusti cenu, sto je naravno njegovo legitimno pravo, pa se na kraju nismo ni dogovorili. Sve zbog toga sto online postoji veliki broj korisnika koji su se upravo zalili da ovo moze biti jedan od problema doticnog Sony modela. Takodje, jos jedan potencionalni problem je dobar deo plasticnih delova unutar gramofona koji sluzi za pomeranje putem elektronike, posto je gramofon full automatic. Vule je svojevremeno ima dva komada, jednom je izvadio sve nepotrebno i pretvorio ga je u potpuno manuelni gramofon, i sam je on prokomentarisao da se tako dobije veliko poboljsanje u zvuku. Ne znam da li ga jos uvek poseduje, ali valjalo bi ga pitati za sve te 'rezervne delove' koji bi mogli biti jako korisni, s' obirom na to koliko je gramofon star. A niko nije sporio da je zvucno odlican, da nema svu tu automaticu i neke od potencijalnih problema, mislim da bi vredeo daleko, daleko vise. Ovako, za slicnu cenu ima mozda boljih (ili makar pouzdanijih) DD gramofona.

Kakvo je trenutno prodajno stanje, to vec ne znam. Van den Hull je stavljen kroz rucicu, ili..? I da li se sada vide kockice na strobu, umesto dve pune linije kao sto je bilo?

:wave2

P.S. Zabravih, vizuelno, gramofon je u near-mint stanju.

Link to comment
Share on other sites

Odkud tolika prica o Sony-ju? I sto Suca nije uzeo njega, ako je vec mogao da bira? Kada je vec svakako bolji gramofon..

Nego, kada se toliko ispisalo, da dodamo jos nesto.. Kolega Bujodrag i ja smo dva puta isli do Vuleta da pogledamo taj gramofon. Jednom prosle godine, kada je prvi put bio na prodaju po dosta visokoj ceni i jednom letos.. Tada je Vule gramofon, sa AT OC5 zvucnicom cenio 250E, ali je za zvucnicu ostavio komentar da je pri kraju i da joj je ostalo malo radnih sati. Tj, moze se slusati, ali bi trebala da se planira zamena uskoro, ako se pazari gramofon. Na samom gramofonu nije radio prikaz kontrole brzine, ili je gramofon drzao za nijansu nestabilnu brzinu. Nisam bio siguran sta je od ta dva, a prodavac nije hteo da spusti cenu, sto je naravno njegovo legitimno pravo, pa se na kraju nismo ni dogovorili. Sve zbog toga sto online postoji veliki broj korisnika koji su se upravo zalili da ovo moze biti jedan od problema doticnog Sony modela. Takodje, jos jedan potencionalni problem je dobar deo plasticnih delova unutar gramofona koji sluzi za pomeranje putem elektronike, posto je gramofon full automatic. Vule je svojevremeno ima dva komada, jednom je izvadio sve nepotrebno i pretvorio ga je u potpuno manuelni gramofon, i sam je on prokomentarisao da se tako dobije veliko poboljsanje u zvuku. Ne znam da li ga jos uvek poseduje, ali valjalo bi ga pitati za sve te 'rezervne delove' koji bi mogli biti jako korisni, s' obirom na to koliko je gramofon star. A niko nije sporio da je zvucno odlican, da nema svu tu automaticu i neke od potencijalnih problema, mislim da bi vredeo daleko, daleko vise. Ovako, za slicnu cenu ima mozda boljih (ili makar pouzdanijih) DD gramofona.

Kakvo je trenutno prodajno stanje, to vec ne znam. Van den Hull je stavljen kroz rucicu, ili..? I da li se sada vide kockice na strobu, umesto dve pune linije kao sto je bilo?

:wave2

Dodji i uveri se sve je dovedeno u fabricko stanje, a Van den Hullje stavljen na headshell, ma da sam se dosta dvoumio da ga stavim i kroz rucku, verovatno bi se dobilo jos 15% ako ne i vece poboljsanje u zvuku.
Link to comment
Share on other sites

Thorens TD320 smo ja i moj drug "zemun-boss" Surokvl pokupili od Pere 451 u jadnom stanju. Surokvl ga je 2 dana cistio i polirao, a bio je prljav samo tako, nakon toga ja sam uradio par sitnih izmena, (pozlaceni interconect cincevi , nov konektor mase, Cardas headshell ozicenje, osvezenje opruga i detaljno podesavanje balansa), tako da je doveden u nesto bolje nego fabricko stanje.

Hm, jadno stanje...

Gramofon je stajao na polici 20 godina nekoriscen, tako da je prodat prakticno nov. Prasine na njemu je bilo, ja ga nisam spremao za prodaju, nego je prodat kako je stajao.

Pre prodaje je ga je pregledao i podesio Igor TT uz komentar da je su opruge u njemu u boljem stanju od vecine Thorens-a tog godista sa kojima je radio. Na njemu nikada nije nista radjeno. Ja ga godinama nisam koristio i doveo sam Igora da bih bio siguran da je ono sto prodajem kako treba.

Pre prodaje je jednom iznesen iz kuce - pozajmio sam ga Bujodragu da ga uporedi sa Technics-om. Ni on nije primetio nikakvo jadno stanje.

Sta se posle sa gramofonom desavalo, zasto su opruge uopste i cime menjane - u to ne bih ulazio. Gramofon sam uvek spreman da otkupim za pare za koje je prodat, ako ga prodavac vrati u stanje u kome je iznesen iz kuce.

Toliko o tome.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...