Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taj Thorens trebao bi da bude odlicna novina u sistemu,mislim da ce bas na njemu umesto Aksisu da zavrsi jedan Ittok kod Gavre.Javljaj utiske.

Evo jos jedne avanture mog mog :) Ortofona Rondo Red . Uz nesebicnu pomoc mog kolege Usera i pomalo Guitar Man - a izvrsena su detaljna testiranja Thorensa td 320 ( bivsi komad kolege Pere 451 ) vs Rega Planar 3

Stvar je i vise nego jasna bila odmah posle prvih taktova . Dobro se drzala Regica ali je morala da ustupi mesto boljem. Ovo je izuzetno ozbiljan gramofon u rangu svoje cene :wave2

Link to comment
Share on other sites

U mojoj HiFi karijeri izmenjao sam mnogo Thorensa, radio razno-razne upgrade-ove i testove i oduvek sam tvrdio da je TD 320 daleko ispred Rege Planar 3, ali mi niko nije verovao, pa ni Suca. Medjutim, sinocnim testom kod Suce, pokazalo se da sam u potpunosti bio u pravu, TD 320 je ubedljivo zavladao u sistemu Hteo bih jos da naglasim da je rucka RB 300 bolja od TP16 Mk.IV, tako da bi se pravi, tj. jos bolji efekat dobio zamenom rucki.

Suco, sad je pravi izazov na tebi.

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedne avanture mog mog :) Ortofona Rondo Red . Uz nesebicnu pomoc mog kolege Usera i pomalo Guitar Man - a izvrsena su detaljna testiranja Thorensa td 320 ( bivsi komad kolege Pere 451 ) vs Rega Planar 3

Stvar je i vise nego jasna bila odmah posle prvih taktova . Dobro se drzala Regica ali je morala da ustupi mesto boljem. Ovo je izuzetno ozbiljan gramofon u rangu svoje cene :wave2

Eto vidiÅ¡ koliko sve to zavisi od sistema. Taj isti Thorens u mom sistemu (Audiolab/Nexus) nije zvuÄao bolje od Technics-a, naprotiv. SluÅ¡ao sam ga sa AT440 i Ortofon MC15.

Drago mi je da se kod tebe pokazao u boljem svetlu. Sad stavi Reginu ruÄku na njega, nabavi rezervne lamele za subÅ¡asiju i baci se na kupovinu ploÄa.

Veselo ti bilo!

Link to comment
Share on other sites

Eto vidiÅ¡ koliko sve to zavisi od sistema. Taj isti Thorens u mom sistemu (Audiolab/Nexus) nije zvuÄao bolje od Technics-a, naprotiv. SluÅ¡ao sam ga sa AT440 i Ortofon MC15.

Drago mi je da se kod tebe pokazao u boljem svetlu. Sad stavi Reginu ruÄku na njega, nabavi rezervne lamele za subÅ¡asiju i baci se na kupovinu ploÄa.

Veselo ti bilo!

Thorens drugaÄije reaguje na okruženje od Rege i Tehniksa. Isprobavali smo ga sa raznim podloÅ¡kama (mermer, drveni Å¡iljci, razne kombinacije) i ispalo je da najbolje svira bez iÄega ispod. Dakle, za razliku od Rege, koja manje-viÅ¡e isto svira gde god da je staviÅ¡, Thorens malo voli da mu se "ugodi" na neki naÄin, makar to bilo odsustvo svih "pomagala". Kad bude zgodne prilike isprobaćemo i savet od cenjenog Stradi-Varija, bez donjeg plastiÄnog poklopca. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Thorens drugaÄije reaguje na okruženje od Rege i Tehniksa. Isprobavali smo ga sa raznim podloÅ¡kama (mermer, drveni Å¡iljci, razne kombinacije) i ispalo je da najbolje svira bez iÄega ispod. Dakle, za razliku od Rege, koja manje-viÅ¡e isto svira gde god da je staviÅ¡, Thorens malo voli da mu se "ugodi" na neki naÄin, makar to bilo odsustvo svih "pomagala". Kad bude zgodne prilike isprobaćemo i savet od cenjenog Stradi-Varija, bez donjeg plastiÄnog poklopca. :thumbsup2

TD320 nema donji plastiÄni već metalni poklopac, osim ukoliko se Mk1 i Mk2 ne razlikuju mnogo viÅ¡e no Å¡to mislim.

TD320 nije u kutiji poput 150/160 i njihovih derivata te i nema problem da mu kutija svira, tako da sa dampiranjem dna kutije ne treba oÄekivati neke bitne pomake.

Osetljiv je na podlogu i to izrazito - treba eksperimentisati za podloÅ¡kama - za poÄetak će prepolovljene (gumene) loptice skoÄice biti sasvim dovoljne (a možda i za kraj :))

Link to comment
Share on other sites

Thorens drugaÄije reaguje na okruženje od Rege i Tehniksa. Isprobavali smo ga sa raznim podloÅ¡kama (mermer, drveni Å¡iljci, razne kombinacije) i ispalo je da najbolje svira bez iÄega ispod. Dakle, za razliku od Rege, koja manje-viÅ¡e isto svira gde god da je staviÅ¡, Thorens malo voli da mu se "ugodi" na neki naÄin, makar to bilo odsustvo svih "pomagala". Kad bude zgodne prilike isprobaćemo i savet od cenjenog Stradi-Varija, bez donjeg plastiÄnog poklopca. :thumbsup2

Ja ne znam o kom plasticnom poklopcu doticni Stradi-Vari prica, TD 320 ima veoma masivano limeno dno koje ne moze da se ukloni jer na njemu lezi oslonac.
Link to comment
Share on other sites

TD320 nema donji plastiÄni već metalni poklopac, osim ukoliko se Mk1 i Mk2 ne razlikuju mnogo viÅ¡e no Å¡to mislim.

TD320 nije u kutiji poput 150/160 i njihovih derivata te i nema problem da mu kutija svira, tako da sa dampiranjem dna kutije ne treba oÄekivati neke bitne pomake.

Osetljiv je na podlogu i to izrazito - treba eksperimentisati za podloÅ¡kama - za poÄetak će prepolovljene (gumene) loptice skoÄice biti sasvim dovoljne (a možda i za kraj :))

Thorens drugaÄije reaguje na okruženje od Rege i Tehniksa. Isprobavali smo ga sa raznim podloÅ¡kama (mermer, drveni Å¡iljci, razne kombinacije) i ispalo je da najbolje svira bez iÄega ispod. Dakle, za razliku od Rege, koja manje-viÅ¡e isto svira gde god da je staviÅ¡, Thorens malo voli da mu se "ugodi" na neki naÄin, makar to bilo odsustvo svih "pomagala". Kad bude zgodne prilike isprobaćemo i savet od cenjenog Stradi-Varija, bez donjeg plastiÄnog poklopca.

Nije StradiVari rekao da je plastiÄni poklopac, već ja. Lupkao ga sa svih strana i ako ono nije plastika dajem glavu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Uh, bestraga mu glava!

Nego, HiFi, Å¡ta misliÅ¡, valja li staviti Reginu ruÄku na tog Thorens-a?

RuÄka je svakako bolja od Thorensove, ali iskreno, ako traži neku budževinu, mislim da je najbolje reÅ¡enje staviti neki bolji gramofon (Kuzma npr...). :thumbsup2

Ako ne traži budženje, u šta sumnjam, onda ćemo probati i tu varijantu.

Link to comment
Share on other sites

RuÄka je svakako bolja od Thorensove, ali iskreno, ako traži neku budževinu, mislim da je najbolje reÅ¡enje staviti neki bolji gramofon (Kuzma npr...). :thumbsup2

Ako ne traži budženje, u šta sumnjam, onda ćemo probati i tu varijantu.

Nije budženje taj gramofon se radio i kao baza TD321 razlika je manje viÅ¡e samo u integrisanom liftu za ruÄku kojui baza nema i naravno treba se pozabaviti oko ugradnje ruÄke
Link to comment
Share on other sites

Uh, bestraga mu glava!

Nego, HiFi, Å¡ta misliÅ¡, valja li staviti Reginu ruÄku na tog Thorens-a?

I mene bi to zanimalo , mada kazu da BOLJE lezi SME 3009 ser II . Uh stvarno je neverovatno da se kod tebe Thorens nije dobro pokazao. JBTE sta ti je ovaj hi - fi , bukvalno je sve od sistema do sistema. Ja moram da postujem ovakve testove pogotovo kad njima prisustvuje User :cheers covek stvarno dobro cuje i registruje promene na pravi nacin. Ostavio ono sto bolje radi tako sam i isao uvek napred ali sad lagano dolazim na neka iskustva dugogodisnjih gramofondzija koji su pre mene sve ovo prosli. Tek sad mogu i da potvrdim ono sto je Babylon rekao za Thorense u odnosu na druge gramofone u slicnom cenovnom razredu. Treba uzeti i u obzir da td 320 spada u bolje i dokazane modele Thorensa i da je u startu bio skuplji od Rege za skoro duplu cenu.

Ovo je privremeno resenje dok ne stigne pravi gramofon. Moj prioritet je Technics sl 1000 mk2, pa redom dalje znate vec sta se sve pominjalo. Evo malo slika JBL - a L - 90 i Thorensa :wave2

post-11928-0-05609200-1352199344_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...