Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja lepo napisah u svojoj sobi u celom opsegu sa odstupanjem +- 3 db.

Mislio sam da ću te impresionirati podatkom da mi je odziv sasvim ravan u opsegu gde je uobiÄajeno odstupanje +-10dB, ali si bio srca kamenoga. :D Nemam Äime da merim ostatak, valda će se jednom naći neki dobrovoljac. Ali, ako se oslonim na fabriÄka merenja drajvera, s obzirom da su cut-off frekvencije priliÄno komotno odreÄ‘ene, odnosno, nisu nategnute po granicama izdržljivosti drajvera, procenjujem da je kod mene to, u najgorem sluÄaju, +-2dB. Bez ikakvih peglanja.

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih vas obojicu da prekinete da se peckate kao deca u pesku i da ovde bude zadnja i bez daljeg uzvracanja postova koji nemaju veze sa temom

Ja i neke kolege ( Beatgoeson i Delija ) vec smo razmenjivali misljenja vezana za SW - e i slozili smo se oko mnogih stvari. Generalno i tu su kao i svuda misljenja polarizovana - neki su za a neki protiv

The G One nije cuo sistem ali ima neko svoje vidjenje kad su u pitanju sw i to je njegov uopsten stav i to je ok, Nikstev je obrnuto cuo sistem i takodje ima svoje misljenje i to je takodje ok

Ja opet kao korisnik sw takodje imam svoje misljenje i ono je poznato i vec sam ga izneo vise puta. Sa zadovoljstvom koristim sw i smatram ga bitnim delom sistema tipa koga nema bez njega se moze a kad ga imas i naviknes se tesko ga se odrices bar ja tako posmatram sw. Ako budem imao prilike rado cu udomiti jos jedan potpuno isti Rel Storm i staviti ga iza druge kutije cisto da se poigram jer imam jos jedan output na preampu i mislim da ce se uspostaviti jos bolji balans -, mozda gresim ali vredi probati lako je vratiti se na prethodno stanje

Link to comment
Share on other sites

Ok, necu ulaziti vise u offtopic polemiku.

Ideja ti nije losa za jos jedan sw a postoji sansa da ti BM "pozajmi" jos jedan ako ga imaju. Meni su svojevremeno nudili....

Secam se saveta za postavljanje sw i do 30-35kvm 1 sw radi odlican posao ali preko toga pozeljno je imati 2 i vise.

Link to comment
Share on other sites

Pa eno ti dijagrama u gluvoj sobi - izmerenih oko 18Hz (-3dB), a gore sve ravno. Ali, nije poenta u tih osamnaest herca, već u ravnomernom odzivu. Mnogo veća gre'ota je imati preterane niske, a "rupu" na 50Hz, recimo. Ja zaista verujem da su dobro rešeni basovi suština dobrog sistema. Podrazumeva se da i ostatak mora biti dobar, ali, taj ostatak je mnogo manji problem za rešavanje.

Slazem se uz ogradu da je za dobar zvuk po mom misljenju ipak najvaznija sredina.

Mislio sam da ću te impresionirati podatkom da mi je odziv sasvim ravan u opsegu gde je uobiÄajeno odstupanje +-10dB, ali si bio srca kamenoga. :D Nemam Äime da merim ostatak, valda će se jednom naći neki dobrovoljac. Ali, ako se oslonim na fabriÄka merenja drajvera, s obzirom da su cut-off frekvencije priliÄno komotno odreÄ‘ene, odnosno, nisu nategnute po granicama izdržljivosti drajvera, procenjujem da je kod mene to, u najgorem sluÄaju, +-2dB. Bez ikakvih peglanja.

Video sam rezultate - impresivno. Na zalost spadam u "onu grupu" koja bi zaobisla ovakav nacin ekvilizacije, ali razumem u potpunosti i ovakvo resenje. Fabricko merenje je ok da posluzi kao polazna osnova, a vidim da se slazemo oko cinjenice da je potrebno uraditi pravo merenje na licu mesta i na osnovu dobijenih rezultata raditi optimizaciju. U svakom slucaju mukotrpan, dugotrajan i skup proces, ali ti drajveri zasluzuju da se pomucis.:-D

Pisano sa mobilnog ne zamerite na eventualnim greskama.

Link to comment
Share on other sites

Na zalost spadam u "onu grupu" koja bi zaobisla ovakav nacin ekvilizacije, ali razumem u potpunosti i ovakvo resenje.

MoraÅ¡ se osloboditi ove predrasude, mogao bi imati koristi od toga. ;) Digitaliju bih (za sada) i ja izbegavao u viÅ¡im opsezima, ali je u donjem potpuno nezamenljiva. Insistiranje na "tradicionalnim vrednostima" je, u ovom sluÄaju, gubitniÄka opcija. Naravno, govorim o aktivnom bas-modulu. Izbegavam izraz sub, jer su moji woofer-i seÄeni na 100Hz, pa nisu baÅ¡ klasiÄni subwoofer-i.

Voleo bih da svako ima priliku da proba kod kuće kako zvuÄe ekvilizovani basovi - nikome viÅ¡e ne bi palo na pamet da ih se odrekne. :)

Link to comment
Share on other sites

slaba koncertna sezona,pa neidem u bg,moguce da ovih dana krenem da gadjam nekog Bosh pumpom iz auta,ali nece mi biti do muzike.Btw.konto ovog "engleski pogled" ko god cuje moj sistem kaze da ne lici na engleski zvuk,ali ako treba mogu da se pravim englez.Inace svideo mi se tvoj prikaz i to sto DY rade sa normalnom(za neke malom) snagom,dokazuje da su wati manje bitni od struje.Verujem da bi DY cvrkutao od srece i sa naim nap250,kad se stavi u 70w trafo kao u Lyngdorfovih 200w,no sikiriki sa zahtevnim zvucnicima,vidim da je i kod tebe situacija sa strujom dobra.Kutije kad dodje vreme probaj kod sebe u sobi,ako su teski imaj na umu da ti danas za 100e danas presele celu kucu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo se vratih iz posete kod gosn suce, jos uvek zbiram utiske! Imao sam opasnu zelju da cujem taj sistem o kome svi pricaju i moram da priznam da sam po malo bio skeptican i nisam bas verovao svemu sto je receno za sistem, ali sada mogu samo da se slozim. :thumbsup2

Prva stvar koja se primeti je velicina pozornice, prisutnost zvuka u ogromnoj sobi, neocekivani bas koji odvaljuje sve okolo a opet ne iskace iz celokupne zvucne slike, perfektni vokali i svilenkasti visoki, koji umeju da budu dovoljno metalni kada zatreba! Slusali smo razne zanrove i sve je bilo na veoma visokom nivou. Sve u svemu, ono je zvuk sa kojim bi covek definitivno mogao da zivi, a da pritom nema potrebu za bilo kavim menjanjem. :heat

Domacin je odlican 'lik', slusali muzikicu u krajnje opustenoj atmosveri, popili po neko pivce, izvrteli sve izvore od cda, pca, gramofona pa i deka.. Malo razmenili misljenja, dobio dosta korisnih saveta i otisao sa jednim bogatim iskustvom. Na kraju, mogu samo jos jednom da se zahvalim suci na pozivu i gostoprimstvu! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Upravo se vratih iz posete kod gosn suce, jos uvek zbiram utiske! Imao sam opasnu zelju da cujem taj sistem o kome svi pricaju i moram da priznam da sam po malo bio skeptican i nisam bas verovao svemu sto je receno za sistem, ali sada mogu samo da se slozim. :thumbsup2

Prva stvar koja se primeti je velicina pozornice, prisutnost zvuka u ogromnoj sobi, neocekivani bas koji odvaljuje sve okolo a opet ne iskace iz celokupne zvucne slike, perfektni vokali i svilenkasti visoki, koji umeju da budu dovoljno metalni kada zatreba! Slusali smo razne zanrove i sve je bilo na veoma visokom nivou. Sve u svemu, ono je zvuk sa kojim bi covek definitivno mogao da zivi, a da pritom nema potrebu za bilo kavim menjanjem. :heat

Domacin je odlican 'lik', slusali muzikicu u krajnje opustenoj atmosveri, popili po neko pivce, izvrteli sve izvore od cda, pca, gramofona pa i deka.. Malo razmenili misljenja, dobio dosta korisnih saveta i otisao sa jednim bogatim iskustvom. Na kraju, mogu samo jos jednom da se zahvalim suci na pozivu i gostoprimstvu! :cheers

UUUHHHHHH....sta reci? Prethodni clan foruma je u proslom postu vec sve rekao. Uze mi reci iz usta.

Ja bih samo dodao -gosn. Suca je sjajan, totalno opusten "lik". Slusali smo razne zanrove muzike sa raznih izvora zvuka uz neobavezan razgovor.

A sistem je, po mom misljenju, pre svega neverovatno izbalansiran, neosetljiv na vrstu izvora zvuka (svira odlicno sa svim izvorima), zvuk je detaljan, prirodan, nenapadan, cak i na nivoima jacine "zive svirke", i pri tom napuni onoliku sobu bez ikakvog cujnog naprezanja. Zvucna pozornica je ogromna. A ona soba place za multikanalnim sistemom, premda gledanje filmova i ovako predstavlja poseban dozivljaj ;).

I na kraju, i ja da se jos jednom zahvalim Suci na pozivu i gostoprimstvu! :cheers

Link to comment
Share on other sites

A ona soba place za multikanalnim sistemom, premda gledanje filmova i ovako predstavlja poseban dozivljaj ;).

Predlazem vam da se menjate, sisteme ili stanove svejedno. Suca bi verovatno radije pristao na drugu varijantu. Sala, nemojte zameriti.:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mali pogled na sobu od 80 m2, slikano iz zadnjeg dela sobe sa 11metara daljine - brisani prostor ili ti puskomet ali za Dynaudija maciji kasalj, prosto neverovatno kako tako mala puni toliki prostor

Sta je uradjeno sa zidom na zadnjem dijelu sobe?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sta je uradjeno sa zidom na zadnjem dijelu sobe?

Zadnji zid od sobe je dampiran Azmafonom, desni cosak i sredina bas trap - ovi sa balama umotanim od Azmafona - znaci ukupno 4 kom + ploce koje su naslonjene na zid iza kutija zbog refleksija i jeke a sve to zbog neutralisanja njihovih negativnih uticaja na zvucnu sliku

Uskoro planiram da probam Burmestera direktno u snagas sa njegovim preampom koji poseduje pa cu napisati kako je test prosao , cisto da vidimo kako bi to moglo da zvuci kad zaobidjem svoj Acuu preamp . :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...