Jump to content


najpovoljnija kupovina


rottking

Recommended Posts

MKV moze da ima audio track-ova koliko zelis.

Uglavnom kada skidam koncerte trudim se da pored DTS track-a bude prisutan i LPCM 96/24 stereo track, koji neretko bolje zvuci.

Ali, kada je rec o filmskom materijalu, vrlo retko uopste ima stereo track-a jer nema mnogo smisla da ga bude, a takodje, i kada ga ima on sadrzi frekvencije koje se spustaju ispod 20 Hz.

p.s. Ne znam da li uopste treba da pominjem da mislim na "pravi" sub, a ne na igrackice koje se spustaju jedva do 30 Hz.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, naravno razumeo sam da misliÅ¡ na pravi SUB. SluÅ¡ao sam ih nekoliko, najbolji je bio onaj iz Jamo Digital Cinemaster (svaki drajver ima svoje digitalno pojaÄalo - znaÄi svaki zvuÄnik sa tri-ampingom, na sub-u 800w ali pravih). Da ne pominjem da se ti drajveri i danas ugraÄ‘uju u neke vrlo skupe i dobre HiFi kutije.

Link to comment
Share on other sites

D7 serija je pasivna, sa kojim pogonom si ih slušao? Woofer je aktivan: 15-inch with Motional Feed Back (MFB), and powered it up with a 400 watt Class D amplifier that delivers a peak power output of no less than 700 watts! The D 7SUB reaches all the way down to 20Hz which could cause problems in some rooms, so we have added a Boundary Gain Compensation filter to fine-tune its response.

Evo i merenja:

http://www.hometheater.com/content/jamo-d-7pex-speaker-system-ht-labs-measures

InaÄe Digital Cinemaster je sasvim druga priÄa - neponovljiva.

Link to comment
Share on other sites

Po meni jedini woofer koji od onih koje sam sluÅ¡ao a da je dobro integrisan u zvuÄnu sliku je pomenuti Cinemaster. Sve drugo Å¡to sam sluÅ¡ao nije imalo dobru integraciju.I da dodam, Jamo preporuÄuje upotrebu 2 woofera u seriji D7 za veće sobe, jedan za manje.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da te pozovem kod mene na slusanje sub-a koji uopste nije neka ultra-mega-giga klasa i skoro da ti garantujem da ces se vrlo prijatno iznenaditi (ne bi bio prvi :)).

"Tajna" je u tome da ipak treba malo i premeriti sobu i odziv u istoj, a ne podesavati sistem napamet. Nisu dzabe smisljene te razne spravice za kalibraciju sistema.

Link to comment
Share on other sites

I ja to svima pricam ali uzalud, moj Rel odradjuje posao samo tako. Ljudi ne mogu da provale da li uopste radi ili ne, totalno se integrisao u zvucnu sliku, ali zato kad ga vide onda ga kao cuju a kad precutim da ga imam svima je super kazu do jaja ti je bas u sistemu

Sta to govori _ da ljudi ipak ocima ukljucuju neke delove u mozgu koji je je vezan za to da kad vide woofer u sistemu i ako imaju averziju prema istome automatski ga kao cuju jer toboze kakav je to sistem ako radi Sub u njemu.

Ta prica velikim delom moze da se prenese i na kablove :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da te pozovem kod mene na slusanje sub-a koji uopste nije neka ultra-mega-giga klasa i skoro da ti garantujem da ces se vrlo prijatno iznenaditi (ne bi bio prvi :)).

"Tajna" je u tome da ipak treba malo i premeriti sobu i odziv u istoj, a ne podesavati sistem napamet. Nisu dzabe smisljene te razne spravice za kalibraciju sistema.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo bolje se snalazi nego zvucnici sami bez sub-a jer optimalnim podesavanjem vrlo uspesno "peglam" room mode-ove.

Vec sam kacio ovu sliku izmerenog odziva sa i bez sub-a. "Rupa" na 120 hz deluje na slici u 0-tom trenutku mnogo dramaticnije nego sto je u stvarnosti jer odziv raste vec posle par milisekundi.

221622d1295836691-benefits-integration-subwoofer-into-hi-fi-stereo-system-triangle-svs-integration.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...