Jump to content


Burmester 001 Cd - Player


suca77

Recommended Posts

Naravno podrazumeva se da u bilo kojoj ozbiljnijoj spravi postoji vise odvojenih napajanja za osetljive stepene koji indukuju velik sum to se valjda do sada podrazumeva ali naravno to ne znaci da treba trafo od 5000 W i brdo elektrolita .... struje koje tu teku su male, poenta je samo da bude tisina tako da po stagu jedan dobar linearni regulator i eto reseno , ali to vec i imamo u dobrim spravama. Rado bi ugostio u sistem taj Akai cd 79 upgrade - ovani pa da videmo gde je ovo sto je kod mene na izvoru...

PCM - ovi po meni nemaju dovoljnu dozu neutralnosti, osim starih Philipsa ali njima fali rezolucija

Najveca poenta u sistemu je imati transparente i neutralne zvucnike amp i preamp a ja to u velikoj meri vec imam , ostalo je stvar odabira sta kome odgovara a da li ce mi iz zvuka poteci zlatna prasina i nije me briga :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Nekoliko puta sam napominjao da svaka firma ima svoje odlicne strucnjake ali da konacni proizvod proizvod dobija svoj zavrsni izgled tek kad prodje cenzuru na cemu ustedeti. A stede na mnogo cemu. Zbog toga i ostaje mnogo prostora za vlasnike da se poigraju sa izmenom komponenti. Tacno je i da postoje firme koje ne ostavljaju mogucnost popravke zvuka ali tada to i tako kosta. Dosta puta sam cuo od prijatelja koji su menjali nesto u skupom uredjaju i rekli da svira bolje ali kad su vratili na staro ispalo je da je tako prirodnije. Najcesce je ovakav slucaj kod firmi koje godinama rade isti proizvod i u vremenu mu stalno doradjuju zvuk. U takvim situacijama izmena samo jedne komponente napravi promenu ali ne uvek na bolje.

Sto se tice Burmester proizvoda nisam ih imao priliku slusati ali ono sto sam citao po netu je da su savrseno zvucno izbalansirani i da je pravo uzivanje slusati ih. Verujem da je takva situacija i sa ovim cd plejerom.

Link to comment
Share on other sites

Naravno podrazumeva se da u bilo kojoj ozbiljnijoj spravi postoji vise odvojenih napajanja za osetljive stepene koji indukuju velik sum to se valjda do sada podrazumeva ali naravno to ne znaci da treba trafo od 5000 W i brdo elektrolita .... struje koje tu teku su male, poenta je samo da bude tisina tako da po stagu jedan dobar linearni regulator i eto reseno , ali to vec i imamo u dobrim spravama. Rado bi ugostio u sistem taj Akai cd 79 upgrade - ovani pa da videmo gde je ovo sto je kod mene na izvoru...

PCM - ovi po meni nemaju dovoljnu dozu neutralnosti, osim starih Philipsa ali njima fali rezolucija

Najveca poenta u sistemu je imati transparente i neutralne zvucnike amp i preamp a ja to u velikoj meri vec imam , ostalo je stvar odabira sta kome odgovara a da li ce mi iz zvuka poteci zlatna prasina i nije me briga :wave2

Link to comment
Share on other sites

Veoma Äesto pratim pojedine teme na forumu.Dosada se nisam oglaÅ¡avao postovima, ali ovaj post mog poznanika Å uce me je zaintrigirao pa sam reÅ¡io da napiÅ¡em koju reÄ.Kao prvo osetio sam tu potrebu jer sam u temi na DIY forumu na koju nas Å uca upućuje pomenut na indirektan naÄin.Evo kako:Äetiri izvora zvuka koji su koriÅ¡teni na testovima koji se pominju su moji, odnosno tri i jedan vrlo sliÄan.

Naime Aragon i Parasound su moji DAC-ovi i test je raÄ‘en kod mene.TakoÄ‘e imam i Philips CD-880 koji je sliÄan sa CD-960 i nije modifikovan, ali je generalno tip zvuka taj.DAC koji Å uca naziva "moja Lampucera" sa cs4398 nije korišćen na testu već sliÄan model sa istim Äipom ali u jednostavnijoj izvedbi i bez upsamplinga koji je u vlasniÅ¡tvu naÅ¡eg zajedniÄkog prijatelja.tako da direktno poreÄ‘enje Å ucinog DAC-a i mojih nije ni raÄ‘eno.Ali smo nas trojica ranije u Å ucinom sistemu poredili ta dva Kineza i jednoglasno se složili da je mali bolji i to upravo zato Å¡to nema upsampling koji je ubica zvuka.Tog malog kineza imam i ja i to je Äetvrti pomenuti DAC.

Uz uvažavanje Äinjenice da je sluh i muziÄki ukus subjektivna stvar, ne mogu se u potpunosti složiti sa mnogim konstatacijama iz tog posta.PoÅ¡to imam sva tri ureÄ‘aja(odnosno tada sam imao jer je Parasound u meÄ‘uvremenu preÅ¡ao u vlasniÅ¡tvo naÅ¡eg cenjenog kolege i mog prijatelja PataÅ¡ona) nemam nikakav razlog za pristrasnost na testu.To da je Kinez pregazio ova dava DACa jednostavno nije tako.On je zbog savremenije konverzije od 24bita rezolutniji i neÅ¡to bogatiji detaljima, takoÄ‘e mu je dinamika neÅ¡to bolja,ali je po pitanju boje i karaktera zvuka inferioran.Na prvu loptu oduÅ¡evi otvorenošću i detaljima, ali vrlo brzo ustanovite da je oÅ¡tar i naporan za sluÅ¡anje, to poÄinje da zamara i dobijate želju da prekinete sluÅ¡anje.TakoÄ‘e je tanak na basu.Slažem se da je Philips inferioran pogotovo u izvornom obliku, mada stoji i to da je modifikovani drastiÄno bolji

Ovaj mali Kinez je u osnovi dobra sprava, ali ima mane koje sam naveo.Ako uzmemo u obzir njegovu nabavnu cenu, te su mane minorne, ali ako uzmemo u obzir da nam ta sprava treba za dugoroÄno sluÅ¡anje onda je to ozbiljno.Svestan toga poslao sam moj ureÄ‘aj na modifikaciju naÅ¡em kolegi Impulsu koji je doÅ¡ao do skoro identiÄnog zakljuÄka, tako da je modifikaciaj u toku, a rezultati slede.Biću veoma zadovoljan ako postignemo zvuk makar približno kao pomenuti modifikovani AKAI CD79, tvrdim da je to možda i najbolji digitalni izvor koji sam imao prilike da Äujem, a Äuo sam dosta toga

Link to comment
Share on other sites

Konacno i ti da se ukljucis kolega, to sto je malkice otvoreniji kod tebe ne vazi kod mene jer je u mom sistemu on to ne pokazuje osim svih onih prednosti koje si i naveo sa kojima se slazemo..

Generalno izgleda da sve zavisi od setup - a odnosno okruzenja u kojem dac radi, kod mene si ga cuo sta je uradio Klasse - u koji je jako ozbiljan cd onako upgrade - ovan

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolega Å uco na dobrodoÅ¡lici, ja sam odavno ukljuÄen samo sam kao svaka vrhunska komponenta neosetan u sistemu(ha ha mala Å¡ala).Moja tj. naÅ¡a ocena nije bila "malkice otvoreniji" već da je oÅ¡tar i da zamaraI Ito se nije osetilo samo tada već u raznim sistemima kod joÅ¡ nekih ljudi i u raznim postavkama sistema kod mene.Ovog malog Kineza smo mi joÅ¡ nekoliko puta testirali bez tvog prisustva, kao Å¡to si ti tvog velikog Kineza nebrojeno puta testirao bez nas.To Å¡to se donekle mimoilazimo u stavu je tema za sebe,ali niÅ¡ta starÅ¡no, kao Å¡to napisah ovo je subjektivna disciplina.TakoÄ‘e ponavljam da su ovo dobre sprave ali treba poraditi na njima.Uostalom brojni su primeri daleko skupljih ureÄ‘aja koji su nedoraÄ‘eni, ali ovde ima posebna tema za tu pojavu.

Ono na Å¡ta ti i joÅ¡ mnogi gledate sa nevericom je taj pomenuti,famozni AKAI CD-79 a la Impuls.U to je teÅ¡ko poverovati ako nisi imao priliku da ÄujeÅ¡ ili ako jednostavno neko ne želi iz raznoraznih razloga da prihvati tu Äinjenicu.Ima verovatno boljih cd-a, verovatno je i ovaj Burmester bolji.Ali koliko to sve koÅ¡ta i kolika je razlika? Na to pitanje ja ne dajem odgovor.

Mogu da sa sigurnošću tvrdim da je to fantastiÄna maÅ¡ina i da je teÅ¡ko naći neÅ¡to znaÄajno bolje pogotovo za 500tinak eura koliko to na kraju izaÄ‘e.Da li je PCM63 najbolji DAC? To pitanje bolje da ostavimo kompetentnim ljudima, a mi se bavimo rezultatima njihovog rada tj.sluÅ¡anjem muzike i opreme, bez ulaska u materiju koju nedovoljno poznajemo.Ono Å¡to nas ovaj AKAI uÄi je da viÅ¡e bita ne znaÄi nužno bolji zvuk.

Nisam liÄno prisustvovao sesiji kod kolege Goluma koju je ZoranZu opisao, ali smo PataÅ¡on i ja letos kod mene radili sluÅ¡ni test.

AKAI, Audio Research VSi 55, Dynaudio Contour 1.4s, Kimber KCAG, Kimber 8TC, to zvuÄno iskustvo ćemo obojica pamtiti jako dugo.Ne znam dali je to HI-FI, HI-AND, HIGH-END ili neÅ¡to peto ali je sviralo straviÄno

Link to comment
Share on other sites

Surokvi - Naprotiv , ja na Akai - ja uopste ne gledam sa nevericom, potajno mu se cak i divim i prizeljkujem od sveg srca da ga cujem u svom sistemu, pa da je tako ne bi u svoj sistem od 10.000 eura stavio svoju lampuceru od 2oo eura

Znas i sam da ja nism nikad bio u podcenjivackom fazonu, samo kazem kako on svira kod mene u sistemu - cuo si ga i znam sta si prokomentarisao za njega u odnosu na Klasse, opet to vazi samo za moj sistem. Mozda taj upseampling nesto bolje radi u odnosu na onaj koji je bio kod tebe i koji je jeftinija i siromasnija verzija sa cs 4398

Dynaudi - ja Contour 1.4 si i kupio kad si cuo kod mene kako radi 3.3. Zamisli da imas Contour 3.4 koji sam ti preporucio :loveface da kupis, on je vec HI - AND zvucnik i zapamti njega ako uzmes dodirnuces zvezde sa tim tvojim Audio Research - om :wave2

Link to comment
Share on other sites

AKAI, Audio Research VSi 55, Dynaudio Contour 1.4s, Kimber KCAG, Kimber 8TC, to zvuÄno iskustvo ćemo obojica pamtiti jako dugo.Ne znam dali je to HI-FI, HI-AND, HIGH-END ili neÅ¡to peto ali je sviralo straviÄno

nije vazno kako se zove,ali potvrdjujem apsolutno gore napisano,fenomenalan zvuk.jedan od mojih sistema peglam da dodjem do tog zvuka i pokusavam da to dobijem i sa malo manje para.ako to postignem ili pridjem blizu,bicu presrecan.blizu sam,blizu...

Link to comment
Share on other sites

AKAI, Audio Research VSi 55, Dynaudio Contour 1.4s, Kimber KCAG, Kimber 8TC, to zvuÄno iskustvo ćemo obojica pamtiti jako dugo.Ne znam dali je to HI-FI, HI-AND, HIGH-END ili neÅ¡to peto ali je sviralo straviÄno

nije vazno kako se zove,ali potvrdjujem apsolutno gore napisano,fenomenalan zvuk.jedan od mojih sistema peglam da dodjem do tog zvuka i pokusavam da to dobijem i sa malo manje para.ako to postignem ili pridjem blizu,bicu presrecan.blizu sam,blizu...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, pre svega pozdrav i postovanje, zeleo bih da vam ukazem na to, da ne pravite IKONE od pojedinih uredjaja. Stara je izeka da: Ciga hvali svoga konja ili sto bi se u nasem jeziku reklo najbolja je komponenta ona koju je imam, ili upgredujem ono sto znam i sto je prosto, a sve sto je novo i nepoznato to ne valja.

Sto se tice da je PCM63 najbolji DAC, verovatno da je tako, tu bi stao razvoj, kad je u pitanju digitalija. Slazem se da je on muzikalan i prijatan za uvo, ali nemoj mo preterivati, ima mnogo boljih, prirodnijih (analognijih), detaljnijih i dinamicnijih DAC-ova i to po prikladnijoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo pre liÄi da su drugi zavidni Å¡to ciga ima dobrog konja.Odakle njemu pravo na to a nije njih pitao za savet?

Nadovezao bih se na PataÅ¡onov post:AKAI nemam niti sam ga imao(ali planiram da nabavim) a druge dve pomenute komponente(ARC i Dynaudio) nisu odavno u mom vlasniÅ¡tvu pa nemam nikav skriveni motiv da ih hvalim sem razlog objektivnosti.Å to je joÅ¡ apsurdnije, jedina komponenta u mom vlasniÅ¡tvu je pomenuti Kinez sa CS4398.ZnaÄi da ja razmiÅ¡ljam kao Å¡to je implicirano, ja bih ga kovao u zvezde, ne bi li ga dobro prodao.Ovakva insinuacija mnogo viÅ¡e govori o onima koji su je izrekli nego o onima kojima je upućena.Umesto da piÅ¡em hvalospeve o sopstvenom DAC-u ja sam pokuÅ¡ao da ga Å¡to realnije pretstavim u maniru korektnog audiofila.Iz tog razloga stojim iza napisanog i zato sam ga i poslao kod Impulsa na doradu.Da bih spreÄio zlobne komentare moram da napomenem da Äoveka ne poznajem liÄno(ponekada telefonski pitam za neki savet ,nadam se da ćemo se upoznati u skorije vreme), o njegovom radu imam visoko miÅ¡ljenje samo na osnovu njegovog rada, tj onoga Å¡to sam imao prilike da Äujem i vidim.

Cela priÄa oko AKAI-ja je bila spontana želja nas nekolicine da ostalima prenesemo jedno pozitivno iskustvo i pretstavimo jednu izvanrednu spravu koja mnogima može biti reÅ¡enje za relativno male pare, a nikako pokuÅ¡aj sticanja materijalne ili neke druge koristi, Å¡to bi bilo krajnje nemoralno.Umesto toga dovodimo sebe u situaciju da se pravdamo za svoju dobru nameru.Zato mislim da treba prekinuti ovu diskusiju.Ko je shvatio, shvatio, ko nije i neće.Uostalom udaljili smo se od teme i Äudi me da nas Moderatori nisu pobrisali ili prebacili u Offtopic.

A da potsetim, tema je, ako se još iko seća: Da li naš prijatelj Šuca da kupi Burmester?

Å uco, prijatelju, ja ti od sveg srca savetujem da, ko ikako smogneÅ¡ snage(prevashodno finansijske), obavezno kupi ta CD.Zato Å¡to ćeÅ¡ dobiti apsolutno referentnu spravu.Da li vredi ili ne, nebitno, svira sigurno beskompromisno, a osećaj posedovanaja neÄeg vrhunskog i nedostižnog nema cenu.ImaćeÅ¡ najboli CD u gradu a i Å¡ire, a imi ostali ćemo moći mufte kod tebe da poredimo naÅ¡e ureÄ‘aje.Uostalom toliko si omasovio svoju dilemu, da viÅ¡e i nemaÅ¡ izbora.Tvoji obožavaoci to oÄekuju od tebe, moraÅ¡ da kupiÅ¡ da ih ne razoÄaraÅ¡.U suprotnom ova tema i svo ovo pisanije postaje uzaludno.Kupi obavezno.Samo stremljenje nedostižnim ciljevima vodi ka napretku!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...