Jump to content


Pomoc u vezi kupovine kablova


zexoni70

Recommended Posts

  • 1 month later...

E, jel moze i meni pomoc oko izbora kablova,pls, oci mi ispadose vec 2 sata se dvoumim i gledam:

Zvucnicki:

1. NEOTECH neki silver tip ili onaj sto je bila tema o njemu ks11275 hibridni 2.75mm (u Kanibalu )

2. OEHLBAH rattlesnake 3mm, crystal silver star 2.5mm, reference 4mm (u 4Audio)

3. KIMBER kwik16/12, 4PR, 4VS  (u BM-u)

 plus zavrseci neki al to cu vec da vidim

 

Interkonekt (od pc zvucne karte do pojacala):

1. NEOTECH neki iz hi-fi klase, do 4,5hiljada dinara (Kanibal)

2. OEHLBAH NF1 (4Audio)

3. KIMBER GQ mini (BM)

 

Imam Omni-Audio AE88.2 zvucnike, i Yamaha AX-570 pojacalo (takodje i Kenwood 880sd)

 

hvala unapred !

 

p.s. ili neki ako imaju bolje od ovih po vasem misljenju

Link to comment
Share on other sites

E, jel moze i meni pomoc oko izbora kablova,pls, oci mi ispadose vec 2 sata se dvoumim i gledam:

Zvucnicki:

1. NEOTECH neki silver tip ili onaj sto je bila tema o njemu ks11275 hibridni 2.75mm (u Kanibalu )

2. OEHLBAH rattlesnake 3mm, crystal silver star 2.5mm, reference 4mm (u 4Audio)

3. KIMBER kwik16/12, 4PR, 4VS  (u BM-u)

 plus zavrseci neki al to cu vec da vidim

 

Interkonekt (od pc zvucne karte do pojacala):

1. NEOTECH neki iz hi-fi klase, do 4,5hiljada dinara (Kanibal)

2. OEHLBAH NF1 (4Audio)

3. KIMBER GQ mini (BM)

 

Imam Omni-Audio AE88.2 zvucnike, i Yamaha AX-570 pojacalo (takodje i Kenwood 880sd)

 

hvala unapred !

 

p.s. ili neki ako imaju bolje od ovih po vasem misljenju

Oehlbach Reference i Oehlbach NF13 kao interkonekt (ne NF1). 

Link to comment
Share on other sites

E... daj se uozbilji :). Ako ti je izvor soundcard ne trosi pare bez veze; i kinezi rade posao ;)

 

Pozz

sto, mislis da je asus xonar ds losa zvucna ?

inace nov sam u ovom, ali jel vi audiofili slusate muziku preko cd playera, tj morate da rezete (npr flac) pesme svaki put, pa da pustate na cd player ili ima neki uredjaj koji direktno sa racunara moze da pusta na pojacalo zvuk, a da nije zvucna karta ?

Link to comment
Share on other sites

sto, mislis da je asus xonar ds losa zvucna ?

inace nov sam u ovom, ali jel vi audiofili slusate muziku preko cd playera, tj morate da rezete (npr flac) pesme svaki put, pa da pustate na cd player ili ima neki uredjaj koji direktno sa racunara moze da pusta na pojacalo zvuk, a da nije zvucna karta ?

 

Racunar (ukljucujuci i razne externe memorije) se sve vise koriste kao izvor, a uredjaj za koji pitas se zove DAC (digitalno analogni konverter). Izbor je ogroman... :-)

Link to comment
Share on other sites

sto, mislis da je asus xonar ds losa zvucna ?

inace nov sam u ovom, ali jel vi audiofili slusate muziku preko cd playera, tj morate da rezete (npr flac) pesme svaki put, pa da pustate na cd player ili ima neki uredjaj koji direktno sa racunara moze da pusta na pojacalo zvuk, a da nije zvucna karta ?

Pa dobro sad, da ne preterujemo, ASUS Xonar DS sa cenom od četrdesetak evra jeste loša zvučna karta za slušanje muzike. I to ti ne kaže audiofil. Ali jedino je važno da ti možeš da živiš sa tim zvukom. Inače, sa ovom klasom izvora, ne vredi trošiti novac na kablove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...