Jump to content


Pomoc u vezi kupovine kablova


zexoni70

Recommended Posts

Pozz svima i SRECNA NOVA GODINA! :wave2

Imam malu dilemu oko odabira kablova,kako AV/R TX-NR5007 i zvucnike KLIPSCH RF-83 mogu da povezem BI-amp vezom onda me zanima sledeca stvar oko kupovine novih kablova:

Sadasnji zvucnicki kablovi koje imam su Neotech (najeftiniji bakarni - http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012012) ali mi se cini da sistem sa njima svira suvise tamno i da nekako fali visokih tonova!

Da li bih kupovinom OEHLBACH SILVER STREAM 2 x 2.5 mm2 za visoke tonove i OEHLBACH RATTLE SNAKE 6 za donji spektar a povezani BI-amp vezom dobio nesto bolji i svetliji zvuk?Ili ici na nesto drugo sem OEHLBACH-a u tom cenovnom rangu?

Hvala na pomoci!

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka ti je jeftiniji wireworld Luna ili skuplji wireworld Orbit. Oba dva su kablovi za biamp s tim Å¡to orbit ima pored bakrenih krupnih licni i srebrne krupne licne. Tako ja koristim Lunu za bass, a Orbit za srednje i visoke. Kabl je u basu odliÄan i definiran ( Luna ), a u srednjim i visokima je detaljan sa puno mikrodinamike i ima malo svjetliji karakter ( koristim ovu kombinaciju na pojaÄalu marantz 1090 retro 30 god. starom koji ima miran zvuk no sa ovim kablovima svira ekstra brzo, svjetlije i detaljnije ujedno bez iritacije doslovno kabel izvuÄe sve maksimum iz pojaÄala ). Probao sam i na AVR-u Denon 3300 i radi fantastiÄno moja preporuka...

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka ti je jeftiniji wireworld Luna ili skuplji wireworld Orbit. Oba dva su kablovi za biamp s tim Å¡to orbit ima pored bakrenih krupnih licni i srebrne krupne licne. Tako ja koristim Lunu za bass, a Orbit za srednje i visoke. Kabl je u basu odliÄan i definiran ( Luna ), a u srednjim i visokima je detaljan sa puno mikrodinamike i ima malo svjetliji karakter ( koristim ovu kombinaciju na pojaÄalu marantz 1090 retro 30 god. starom koji ima miran zvuk no sa ovim kablovima svira ekstra brzo, svjetlije i detaljnije ujedno bez iritacije doslovno kabel izvuÄe sve maksimum iz pojaÄala ). Probao sam i na AVR-u Denon 3300 i radi fantastiÄno moja preporuka...

Da,ali gde ga poruciti i cuti kada nema ni zastupnika u Srbiji?Jos ranije mi je drug iz USA pricao za WIREWORLD da su dobri kablovi!A gde si ti tvoje kupio?

Link to comment
Share on other sites

Da,ali gde ga poruciti i cuti kada nema ni zastupnika u Srbiji?Jos ranije mi je drug iz USA pricao za WIREWORLD da su dobri kablovi!A gde si ti tvoje kupio?

U Hrvatskoj je zastupnik za Wireworld Audio Centar. Vrlo povoljne cijene, a za model Luna samo rijeÄi pohvale s moje strane..i za zvuk i za izradu (5 zvijezdica u What hifi).

Link to comment
Share on other sites

A neki QED ili Chord? Oba su jako povoljne cene... Ja imam nesto malo Chord kablova u sistemu i jako sam zadovoljan kako rade... Posto ti planiras bi-amp, a ne bi-wire, imas namenski Chord kabl za to, tj. nekoliko njih.

Pa gledao sam Chord,ali s'obzirom na duzinu koja mi sada treba ispada sve preko 250 evra!A to mi je stvarno puno novca,tj dok ne sredim polozaj zvucnika (priblizim ih i malo izvucem napred,ali i to tek kada promenim celokupni namestaj) tako da ne bih se igrao i experimentisao sa skupim kablovima.

Ja sam jedno vreme cak i pucao na 4TC,ali kazem dok ne promenim polozaj zvucnika nista od skupih varijanti jer mi frontovi sada stoje presiroko i u uglovima! :cry:

Zato bih sada isao na neke mnogo jeftinije varijante,pa me zato zanima da li bih sa OEHLBACHOM nesto malkice dobio?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Treba mi pomoć jer su na redu doÅ¡li kablovi za zvuÄnike a izabrao bih odavde :

http://www.kupujemprodajem.com/Oehlbach-zvucnicki-kablovi-7802770-oglas.htm

dužina koja je potrebna je 6 m po zvuÄniku a ono Å¡to je najbitnije je da izaberem neke od ovih svetlijeg karaktera . molim predlog. zvuÄnici su visaton dakle tamnijeg karaktera ...Hvala

Link to comment
Share on other sites

Treba mi pomoć jer su na redu doÅ¡li kablovi za zvuÄnike a izabrao bih odavde :

http://www.kupujemprodajem.com/Oehlbach-zvucnicki-kablovi-7802770-oglas.htm

dužina koja je potrebna je 6 m po zvuÄniku a ono Å¡to je najbitnije je da izaberem neke od ovih svetlijeg karaktera . molim predlog. zvuÄnici su visaton dakle tamnijeg karaktera ...Hvala

 

Ako ipak odluÄiÅ¡ da razmotriÅ¡ i neÅ¡to drugo probaj QED Silver Anniversary, oni jesu svetliji.

Link to comment
Share on other sites

Ako ipak odluÄiÅ¡ da razmotriÅ¡ i neÅ¡to drugo probaj QED Silver Anniversary, oni jesu svetliji.

Nadjoh qed 79 strand , mislim da je presek 2.5 i cena odgovara, mislim da su dobar izbor :

Od kada su  1978  godine, kritika i audiofili sirom sveta, zvucnicki kabal    QED 79  proglasili za ozbiljnu audio komponentu,   QED  kontinuinarno dizajnira i proizvodi kvalitetne zvucnicke kablove, pogodne za upotrebu u sistemima svih kategorija, od skromnijih pa do vrhunskih.

Link to comment
Share on other sites

Spominjao si Kimber 4TC,smatram da je to vrlo dobar kabl i evo ovo sam video na oglasima,i ja sam neÅ¡to tako gledao, dva para 4TC upletena kao 8TC i za ovu lovu to je odliÄna ponuda! (raspleteÅ¡,jedan koristiÅ¡ a drugi prodaÅ¡ :thumbsup2 )

 

http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-zvucnicki-Kimber-dupli-4TC-7730513-oglas.htm?filter_id=

Link to comment
Share on other sites

Spominjao si Kimber 4TC,smatram da je to vrlo dobar kabl i evo ovo sam video na oglasima,i ja sam neÅ¡to tako gledao, dva para 4TC upletena kao 8TC i za ovu lovu to je odliÄna ponuda! (raspleteÅ¡,jedan koristiÅ¡ a drugi prodaÅ¡ :thumbsup2 )

 

http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-zvucnicki-Kimber-dupli-4TC-7730513-oglas.htm?filter_id=

Mislim da neces pogrijesit jer je ovo odlican kabel.

Link to comment
Share on other sites

Za 300din/m ne mozes mnogo da izgubis! :)

 

Ja sam htio za poÄetak da provam sa qed 79 strand ( pristupaÄna cijena) ako se pokaže kao dobar u odnosu na kupovni  no name , idem korak dalje ;) kad nabavim kvalitetnije pojaÄalo... ne bih da koloriÅ¡em zvuk za poÄetak da znam na Äemu sam...

Do tog potencijalnog problema kolorisanja zvuka se upravo ovde doslo, u poredjenju QED79 sa skupljim kablovima...

 

QED79 vs Van den Hul Revelation vs Grover Huffman SX:

http://forums.stevehoffman.tv/threads/exotic-and-not-so-exotic-speaker-cable-shoot-out.258398/

 

Anyway, that whole "grit" thing just didn't sit right with me, so I thought I might experiment with some of the tubes.

I have felt that the RCA 12bh7 black plates have always sounded a bit dirty up top.

So, I replaced them with some Brimars.

Much of the grit is gone, but the QED79 presentation is still not quite as smooth as the VDH, and certainly not as smooth as the Grover.

Still, this makes me wonder if the other cables (VDH & Grover) are a bit more colored than QED79, since the differences in tube swapping don't seem so extreme with them?

Anyone?

Link to comment
Share on other sites

Za 300din/m ne mozes mnogo da izgubis! :)

 

Do tog potencijalnog problema kolorisanja zvuka se upravo ovde doslo, u poredjenju QED79 sa skupljim kablovima...

 

QED79 vs Van den Hul Revelation vs Grover Huffman SX:

http://forums.stevehoffman.tv/threads/exotic-and-not-so-exotic-speaker-cable-shoot-out.258398/

 

Brate kad bi ti ovo preveo ja bih ti bio zahvalan a i većina na forumu... :thumbsup2  može li to u kratkim crtama ? zaboli me glava od google translate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...