Jump to content


Ah! Njoe Tjoeb


anubisgrau

Recommended Posts

to ti je danasnji high-end, prepakivanje japanske konfekcije.

a da li bolje ili gore svira je relativno, narocito kod CD plejera. posto svira isto kao i CD od 500 evra, onda se spakuje u malo luksuzniju kutiju kako bi opravdao cenu od vise hiljada evra. kod ovog se ni toliko nisu potrudili, ali dobro, nije ni toliko skup.

inace, lampaski CD imaju mnogo vise smisla s tranzistorskim sistemima, ako covek ima lampe mislim da to i nije neophodno.

Link to comment
Share on other sites

biznis sa CD plejerima i jeste baziran na koriscenju postojecih transporta i budzenju napajanja, DA konvertora, izlaznog stepena itd. ko jos ima para danas da za potrebe prodaje par stotina komada godisnje razvija sopstvenu tehnologiju transporta.

ah! kao firma iza njoe tjoeb nigde ne pominje rec hi end u svojoj filozofiji. oni su izdanak tweak-pristupa, negde blizu TNT sajta. imaju modifikaciju za marantz 66 pojacalo kao i za neki krell integralac. stoje iza prima luna pojacala koja se uglavnom kopije poznatih 60s cevasa, poboljsanih u skladu sa nasim vremenom, proizvedeni u kini, fino stelovani u holandiji. generalno jesu dobar value for money, narocito ako kupujete dobro ocuvano polovno. ovaj CDP je oko 600e polovan i veliko je pitanje sta moze covek da kupi za te pare sto sigurno svira bolje. naravno, sam kvalitet osnovne sprave je takav da ima limite ali boze moj govorimo o CDPu od 600 a ne od 6000e. cak i da nadjes starog maranza i platis ga 50-100e, stavis mu nov 24/192 konvertor (mislim da je crystal ali nisam siguran), sredis napajanje, u izlaz stavis 2 cevi Siemens E288CC NOS koje kostaju 100 evra komad ako ih nadjes, onda stavis bolje nozice, ukrucenje sasije i sve ostalo, sumnjam da ces se zaustaviti na 600E ne racunajuci neizvestan rezultat sta ces dobiti, nekad bolje a nekad gore.

naravno za nas jadnike odavde najveci problem ostaje to sto ovakve sprave mozes da cujes samo ako ih kupis. ima jos zanimljivih modela slicne cena na s/h trzistu quad CD-P 99, rega jupiter da ne pominjem kineze tipa cayin 17, CEC 5300, eastsound E5.....

zato bi bilo lepo da ako je neko cuo nesto od ovoga prenese utiske. mnogi od ovih naslova su tzv giant killers.

Link to comment
Share on other sites

Cayin CDT 17A sam slusao prosle nedelje na sajmu preko Cayin HA1A pojacala za sluske i Beyerdynamic DT77 slusalica. Dobar sound - za 660 eura (koliko kosta na ornecu) to je nedostizna masina. Sound je ozbiljno HiEnd ... neutralan, muzikalan, detaljan (4 Sovtek lampe na izlazu, dva pozamasna trafoa, odlicna izrada) ... Ova masina nema greske. Evo kako to izgleda unutra:

Inace cena ovog CD playera je u medjuvremenu u Nemackoj skocila sa 2500 eura na 3.000 eura !!!

Inace obratite paznju i na gore pomenuto Cayin pojacalo za sluske. U Nemackoj je cena 950 eura a na Ornecu celih 260 eura !? Solidno, masivno i kvalitetno kuciste, lampe unutra ....

post-277-128510451002_thumb.jpg

post-277-128510451002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

premisljajuci se ocu piskim necu piskim na kraju sam poduvao za skoro novog tjoeba (sto bi reko lik sa hr foruma - trojeba) u reference verziji (znaci najnadrkaniji) za ne vise od 550E, kasno sam reagovao na ebayu - pa se sada agonija nastavlja. mada doduse da budem skroz iskren nesto me ideja nabudzenog jeftinog maranza i nije lozila, pre bih uzeo nesto sto ima bar 10 kila zive vage:), sto jos moze dodatno da se budzi kad zagusti.

elem pitanje za DejanaM, jureci sta ima da se pazari na Ebayu primetih da se pojavljuje SACD player cayin SCD - 50T. da li si imao prilike da notiras kako se kotira ta sprava. mislim da i ona kosta masno kada se kupi nova, mada je kod HK prodavaca u rasponu oko 900-1000$ plus delivery. sumnjam da ce probiti vise od 800e na aukciji.

i uopste taj SACD, ne znam puno o tome, jel to ima smisla kupovati ili ne. jel format vec umro ili je na izdisaju? meni ionako treba uglavnom za obicne diskove.

Link to comment
Share on other sites

Za Cayin pogledaj temu "Cayin - dobar Kinez" u Hi-End forumu. Meni bi ovaj "Kinez" bio sasvim dovoljan da odustanem. Mislim, nisam rasista ali nisam ni daltonista. Svaki narod treba da daje neki svoj doprinos svetu a Kinezi su to vec ucinili sa kiselo-ljutom supom, barutom i papirom tako da nema potrebe da se mesaju u hi-fi.

SACD moras da cujes, to je toliko gramofonski zvuk, meni se cini bolji od DVD-A formata ali o tome smo vec diskutovali. Mislim da ce ga industrija jos neko vreme odrzavati u zivotu.

Link to comment
Share on other sites

Sivi Anubisu,

Nisam slusao tog Cayina, tako da ti ne mogu nista reci o njemu.

Sto se tice SACD formata - to ce izgleda jos dugo postojati ali uglavnom kao niche format. Novih izdanja zapravo ima dosta ali su uglavnom to izdanja klasicne muzike, nesto manje jazz a ostalog ima prilicno malo. Pojedini SACD su snimljeni da se smrznes (u multi-kanal verziji ili stereo) ali su pojedini sasvim prosecni - to se narocito odnosi na remix nekih starih izdanja.

Ja sam krenuo strategijom dve masine - jedna za CD a druga univerzalna (DVD, SACD,...). Lovu upumpavam uglavnom u CD player ali za SACD sam takodje nasao povoljnu a solidnu varijantu: Sony DVP-NS 930. I nju necu skoro menjati ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...