Jump to content


Plazma panasonic tx p42s30e ili ilig30e


zikibiker

Recommended Posts

Pomoc, ovih dana bih da kupim tv plazmu . Dilema je trenutno zbog para izmedju ova dva modela jer je akcija u tehnomaniji, prvi je oko 65000 a drugi 88000 din.Daju na 6 rata uz uplatu od 30./. bez kamate sto je ok. Ima li bolje ponude po pitanju cene??? :type

Da, garancija je sada 5 god :facehearts:banana

Razlika je nemala pa me interesuje dali je tolika razlika u slici i opcijama.

Ono sto zelim (sem dobre slike ) je da ima usb ulaz , hdmi da mogu sa kompa pustati od divix do B.R.

i da ima audio out sa (cincevima najbolje) da mogu direktno kvalitetnim interkonektima na pojacalo.

Od dobre slike volim vise samo dobar zvuk....

Hvala na svakom savetu , prilicno je hitno...dok imam zenin blagoslov hahaha

Link to comment
Share on other sites

Procunjao sam po prodavnicama i od ljubaznog prodavca dobio glavnicu odgovora - moj favorit je definitivno G30e. :order:facehearts

Nije mi jos jasno sta mi omogucava internet konekcija u nasim realnim uslovima - napricao covek uopsteno stosta - ali ako sam ga dobro razumeo cita direktno sa externog harda ali moze i da snimi na isti?! Audio izlaz obezbedjen, sto mi je bitno, a mislim da rece da ima i usb ulaz.

Ako neko ima isti i moze da pomogne objasnjenjem ili upucivanjem na dobru cenu aktuelno je danas, mozda i sutra jer bi da kupim sto pre.Cunjacu i sam po netu naravno ali je pomoc dobrodosla.

Najpovoljnije sto trenutno imam je gore napisano 88000 na 6 rata sa ucescem od 30./. :roll:

Link to comment
Share on other sites

sto se tice internet konekcije i S30 moze da ide na youtube i jos neke linkove. Sto se tice G20 snimanja na eksterni hard disk to radi samo sa DVB tunera i za emisije koje nisu zasticene na posebno formatiran hard disk od strane televizora i ne moze da se gleda na nijednom drugom ureisadjaju. Da li je ovo promenjeno na G30 ne znam, trebalo bi proveriti. Oba imaju i USB i SD citac kartica i prepoznaju titlove na eksternom uredjaju. Ja imam S30 a prijatelji G20 i mogu reci da je slika za nijansu bolja na antenskim programima na G20 ali ni na S230 nijednog trenutka pri gledanju antenskih kanala nemate utisak da niste na katodnom ekranu. Sto se tice slike vise resolucije tu nema probl;ema

Link to comment
Share on other sites

http://hdtelevizija.com/2011/04/11/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42g30e-107-cm/8/

mislim da na ovom sajtu ima sve sto nekome treba u vezi tehnickog dela tv, recenzija i uputstva su prilicno detaljna..

Ostao mi je jos ovaj deo sa internetom za prouciti, on je preko LANa izgleda a za bezicno se treba posebno otvoriti hehe.

Ostaje svakako aktuelno pitanje nabavke!!! gde je najpovoljnije :roll:

Link to comment
Share on other sites

sto se tice internet konekcije i S30 moze da ide na youtube i jos neke linkove. Sto se tice G20 snimanja na eksterni hard disk to radi samo sa DVB tunera i za emisije koje nisu zasticene na posebno formatiran hard disk od strane televizora i ne moze da se gleda na nijednom drugom ureisadjaju. Da li je ovo promenjeno na G30 ne znam, trebalo bi proveriti. Oba imaju i USB i SD citac kartica i prepoznaju titlove na eksternom uredjaju. Ja imam S30 a prijatelji G20 i mogu reci da je slika za nijansu bolja na antenskim programima na G20 ali ni na S230 nijednog trenutka pri gledanju antenskih kanala nemate utisak da niste na katodnom ekranu. Sto se tice slike vise resolucije tu nema probl;ema
Link to comment
Share on other sites

Ide preko RJ45 konektora a za bezicnu konekciju treba dokupiti adapter. Evo uputstvo http://www.google.co...gaX1T8Q&cad=rja

Na istom sajtu koji ste naveli ima recenzija i S30 modela http://hdtelevizija.com/2011/05/11/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42s30e-107-cm/ i da budem iskren ja na tv koristim samo crveno dugme da ga ugasim i oteram suprugu spavati. Njen je i bio izbor tv-a dok sam ja bio zadovoljan i sa starim panasonicom 54cm Z7 sasijom

Link to comment
Share on other sites

Ide preko RJ45 konektora a za bezicnu konekciju treba dokupiti adapter. Evo uputstvo http://www.google.co...gaX1T8Q&cad=rja

Na istom sajtu koji ste naveli ima recenzija i S30 modela http://hdtelevizija....p42s30e-107-cm/ i da budem iskren ja na tv koristim samo crveno dugme da ga ugasim i oteram suprugu spavati. Njen je i bio izbor tv-a dok sam ja bio zadovoljan i sa starim panasonicom 54cm Z7 sasijom

Link to comment
Share on other sites

Jos samo jedna stvar me presudno interesuje za izbor - dali model s30 preko usb prikljucka moze reprodukovari filmove sa flasha ili ne, nije mi bas jasno. Voleo bi da mi odgovori neko ko ima isti tv, unapred mnogo hvala. Sutra narucujem tv...

ono sto sam ja nasao govori da moze...

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je koliko ti znaci ta razlika od 200+ evra u ceni.

G30 jeste osetno bolji, ali ako si do sada bio na CRT-u ili slabijem LCD-u i S30 ce ti biti vise nego dobar.

Ja sam imao Samsung 42 B430 iliti njihovu plazmu iz najnize klase, a onda sam presao na Panasonic 50 G30 i razlika jeste velika, nema tu mnogo price, ali nije toliko dramaticna kako se predstavlja u review-ovima iliti za svoju (nisku) cenu je taj Samsung sasvim solidan.

p.s. Inace, ako je prioritet na HD materijalu TV nikad nije dovoljno veliki... :) Sledeci ce mi biti minumum 60" :)

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem svima na pomoci u odsudnom trenutku, bilo je na frku pa je svaka pomoc znacila.

U poslednjem trenutku sam se odlucio za model 42 G-30e :facehearts . Kod mene je dva dana i sad znam sta sam dobio za razliku u ceni. Vredi duplo vise nego sto je razlika rekao bih.TV je iznad mojih ocekivanja. U poredjenju sa onim sto sam imao prilike da vidim sto u prodavnicama a sto kod drugara ovih dana ubedljivo je najbolji a po tehnickim karakteristikama je daleko iznad. Cena 620 e na kucnoj adresi sa 5 god internacionalne garancije je rezultat brzog i efikasnog angazmana. Jednom recju za svaku preporuku :banana .

Nije mi jasno zasto bi neko kupio neki drugi tv haha :thumbsup2 , ako nekoga interesuju detalji koje sada znam iz prve ruke, rado cu pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...