Jump to content


Yamaha NSG 40 Mk2


Guest

Recommended Posts

Ja sam ih sluÅ¡ao pre dve godine, otprilike… I nisam bio oduÅ¡evljen. Jeftini jesu, ali nekako Å¡uplji. Proizvode „neki“ bas, možda oko 100 Hz, ali muljav, mlitav, nedefinisan. Visoki preoÅ¡tri, nemirni… A u sredini - rupa! OÄigledno da su hteli da naprave atraktivan zvuk od jeftinijih drivera. Tada su koÅ¡tali negde oko 190 evra. PoÅ¡to mi je budžet tada bio dosta ograniÄen, Å¡etao sam redom i gledao zvuÄne kutije do nekih 300 evra. I priÄa se svela na kineski KODA model od 200 evra, TANNOY MX-2 ili MX-3 do nekih 260 evra, taj par YAMAHA i B&M Acoustics AP 17. ViÅ¡e sam bio za podnostojeće modele, da ne bih pravio stalke, a trebalo ih je staviti u 15 m2… (raspriÄah se… možda će ti ovo pomoći :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala Denise!

Mogu reci da sam i ocekivao takav odgovor.Stvarno mi je smesno da za taj novac budu dobri.Kopkalo me je,pa sam morao da pitam.Posto je i moja prostorija nekih 16 kvadrata,reci mi bar za koje si se zvucnike tada opredelio?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tada (pre godinu i po) kupio B&M Acoustics AP 17. To sam i vec pominjao na ovom forumu… Firma vise ne postoji, na zalost, ali sam tada kupio taj model „na slepo“. Tj. nisam ga pre nikad cuo! Procitao sam test Dejana V. Veselinovica i pitao prodavca, „razleteo se“ po internetu da nadjem karakteristike drivera… I mislim da nisam pogresio. To su kutije koje odgovaraju zanru jazz, pop, akusticne, ambijentalne ili klasicne muzike... Imaju fine i ciste visoke tonove, definisan bas, ne prenaglasen i srednje tonove prepune detalja. Driveri su modernije konstrukcije (mid/bass je od aerogela), elegantne su sto se tice samog izgleda itd.

Najvise sto mi se svidja kod njih, to je sto mislim da je od datih elemenata izvucen maksimum - 99%! Nema nikakvih prikrivanja nedostataka i sl. A bili su vrlo jefitini…

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalni zvucnici za te pare… :wink:

Posto je dobar deo komercijalnih zvucnika odradjen „skromno“, tj. sa jeftinim delovima u skretnici, vrlo povrsno i sa maksimalnom ustedom u bilo kom pogledu, potrazio sam pomoc prijatelja i ljudi sa nekih foruma oko unapredjenja skretnice. Mislio sam da je i ta skretnica takodje takva... Ali posle konsultacija (a raznim ljudima) shvatili smo da delovi jesu jeftiniji, ali da je projekat skretnice odradjen sasvim adekvatno... Recimo dosta, dosta bolje nego u vecini zvucnika te klase (recimo, do 400-500 evra)… Mozda bi tu bilo nekih sitnih prepravki (oko mesta rezanja), ali smatram da je to stvar ukusa… Ja planiram da promenim kablove i da delove u skretnici zamenim kvalitetnijim (eventualno i rezanje da pomerimo malo na gore) i to je to... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kada sam kupovao Yamaha NSG40 MkII, uporedo sam ih slusao u radnji sa Mission M73 i sta da kazem, odlucio sam se za Yamahu. Nikako ne mislim da su ovo losi,jeftini zvucnici jer da to jesu ne bi se toliko odrzali na trzistu. I na kraju krajeva sve je stvar licnog ukusa. Prema tome dok ne posusas uporedo zvucnike u istim uslovima...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...