Jump to content


floorstanderi za prostoriju 4x4


Sakisaki

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pavlaka?

Gde si nasao B&W CDM 7 NT

koja je bila cena (ako nije tajna) i kako si dosao do toga

da bas one leze Pioneeru? Kod mene su quadovi mislim oko 82db

pa ih dosta dobro gura. Ja bih samo kutijche sa bass refleksom napred

da dune malo vise masti kroz rupicu. Quad kompresija kao da to nema (ili

sam ja uvrteo sebi u glavu da je tako)

Link to comment
Share on other sites

Pavlaka?

Gde si nasao B&W CDM 7 NT

koja je bila cena (ako nije tajna) i kako si dosao do toga

da bas one leze Pioneeru? Kod mene su quadovi mislim oko 82db

pa ih dosta dobro gura. Ja bih samo kutijche sa bass refleksom napred

da dune malo vise masti kroz rupicu. Quad kompresija kao da to nema (ili

sam ja uvrteo sebi u glavu da je tako)

Kupio sam ih u Kragujevcu za 650€ od coveka koji nije trgovac vec je kupio nove VA kutije

i prodao svoje,realno se prodaju i nude za 850€,ja sam imao srece,i sto sam ih nasao i za cenu.

One imaju 2 bas refleksa,jedan je pozadi a jedan napred,zadnji sam zatvorio sa fabrickim sundjerom sto sam dobio uz kutije a predje sam ostavio

mada i da nisam zatvorio zadnji bas reflex (probao sam) nema nezeljenih zvukova,jer su od bocnih zidova odvojeni oko 70 cm,a

od zadnjih oko 40-ak i to je bilo dovoljno da lepo radi,a sundjere sam stavio vise da ih ne izgubim nego sto su bile potrebne.

A dosao sam do zakljucka da leze pojacalu,prvo mnogo odslusanih kutija,a drugo to pojacalo ima vrhunske komponente

ugradjene unutra,mozda je malo izbirljivije po pitanju zvucnika ali sigurno je da je u pitanju dobar pojacivac sa 300/350 damping faktorom i 2x80w po kanalu u dual mono tehnologiji i kao sto rekoh,

trazi i dobre kutije,kao i same kutije ne rade dobro sa bilo kojim pojacivacem,.u pitanju je u ovom slucaju sem Rotela itd...

ocigledna sinergija izmedju pojacala i zvucnika. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Polako u pricu ulaze Linn kaberi sa oglasa. Kako bi to ferceralo sa 2x80 w po kanalu na 8 oma mog pioneera.

Ima li neko iskustva sa tim famoznim linn-ovima? Ili oni traze iskljucivo njihovu amplifikaciju?

S obzirom na cenu, verovatno nisu ni korišteni od 1990. godine. :lol:

InaÄe bi tvoje pojaÄalo bilo sasvim dovoljno za njih, Å¡to se snage tiÄe. Ostaje pitanje kako bi se zajedno slagali.

Link to comment
Share on other sites

Ma zaboravi na to,em su prezahtevni za pojacalo em su ti izvori totalno van price koja ih zadovoljava.Slusao sam ih,ne pricam napamet.Spremi bar 10000 za izvore (ako racunamo cene novih uredjaja) i zestok amp,sa naglaskom na ovo prvo,inace ces samo cuti los zvuk i nece ti biti jasno odkud im ta cena.Ako ides na polovno imas idealan komplet za njih na KP Linn klout amp i kairn preamp,cena im je bila oko 10000dm,od tada je sve njihovo te klase poskupelo za 200-300% ,cisto da imas orijentaciju. Doduse i ceo komplet odgovarajucih njihovih pojacala i napajanja za njih se prodaje i ovde na forumu zajedno sa Kaberima.Inace njihovi su zvucnici poznati mucitelji pojacala i treba koristiti prakticno njihova ili naim,svakako ona kod kojih padovi impedance nece izazvati problem,uglavnom kod oznake za impedancu imaju po casopisima rec: Any. Konkretno bas taj Kaber voli da proveri prekidac za termoregulaciju pojacala.

Ako bas moras na linn zvucnike,koji btw i jesu odlicni za toliku sobu zbog close to wall principa rada,razmisli o onim keilidh koji su isto na KP(ako su kako treba),jesu za model nizi ,ali su verovatno manje zahtevni prema ostatku sistema.Ako resis da promenis i amp i ceo system imas moj podrsku za Kaber,dresi nocanik i pravac kod forumskog kolege na slusanje-takav all Linn sistem zvuci sjajno za zestokim gramofonom na izvoru,slusao sam ga sa Sondekom koji danas nebi bio ispod 10000 evrica,to mu je mera za izvor.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na cenu, verovatno nisu ni korišteni od 1990. godine. :lol:

InaÄe bi tvoje pojaÄalo bilo sasvim dovoljno za njih, Å¡to se snage tiÄe. Ostaje pitanje kako bi se zajedno slagali.

Boki slazem se da cena nije mala za polovan zvucnik,ali cena novih 1996 godine je bila 5000DM,pa bar kupujes nesto sto je nekad bilo skupo i kvalitetno za razliku od konfekcije koja se danas nudi do 1000E ako gledas novo.

Link to comment
Share on other sites

Treba probati obavezno,to kažem jer sam ja bio zagrejan za te B&W,ali nisu bili SE.To se meni ništa nije svidelo.Mišljenja sam da je za te novce bolje uzeti nove 685,ili još bolje polovne,kad nalete,kad već govorimo o B&W.

Ne moramo se složiti,ali ponavljam-bez probe usvom prostoru teÅ¡ko možeÅ¡ znati na Äemu si(u zvuÄnom smislu).

Link to comment
Share on other sites

Kao vlasnik Kabera slazem se apsolutno sa svim sto je postovani clan Sondek napisao, osim preporuke za Keilidh. Moram naglasiti da sam ih Nazalost posedovao. Oni pre svega nisu pravi trosistemci (vec 2.5 kako to rogobatno nazivaju) , imaju katastrofalno srednjotonsko podrucje,bass driveri su prilicno nesrecni izabrani, a I razlika u ceni poslednjih serija (1999/2000) najbolje govori u prilog tome - Kaber 2450 Gbp, Keilidh 975 Gbp. Jos jednom ponavljam Kaber je za klasu ili dve u visoj kategoriji od svega ovde predlozenog, Ali trazi vrhunsku amplifikaciju ( po mogucstvu tri amping kako ga I vecina koristi 3xlk 100) I bez toga ne dolazi u obzir i razmisljati o njemu- bolje ga preskoci.

Link to comment
Share on other sites

osim preporuke za Keilidh. Moram naglasiti da sam ih Nazalost posedovao. Oni pre svega nisu pravi trosistemci (vec 2.5 kako to rogobatno nazivaju) , imaju katastrofalno srednjotonsko podrucje,bass driveri su prilicno nesrecni izabrani

nisam ziveo sa Keilidh-om.ali mi je u (apsolutno)pozitivnom secanju ostao sa jedne Linn prezentacije,amplifikacija nista spektakularno (Linn LK serija pre-power,pasiva,nikakav bi-amp i sl.) Axis vs LP12 demo...a ni na audioreview nije docekan bas na ostricu noza...naravno,uvek moze da se desi da nesto krene nizbrdo po principu ne lezi vraze :xmas ..no hard feelings,just my 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

..i da dodam,danasnja cena Kabera nebi bila ispod 5-6000E,takve su mu i performanse,ali i zahtevi.U svakom slucaju za 2200-2300E koliko se ceni upareni komplet od prvog vlasnika prosto mi je neverovatno da jos stoji u nasim oglasima.Fali mu jos samo linn CD plejer(karik/numerik) kao moj ili Branin(genki) u forumskim oglasima i jedan sondek za hifi nirvanu.

Keilidh sam i preporucio samo kao zvucnik nize klase i potencijalno nizih zahteva za amp,mada mislim da i on zasluzuje bolji,Kaber sam slusao i snazno zeleo nakon toga,tih ludih '90-tih,bas kao i ovaj SBL koji imam sad,uopste ne sumnjam da je nadsvirao Keiidh za tih 2.5 puta koliko je i skuplji.Ti all Linn kompleti iz tog perioda zvuce zaista sjajno,treba ih cuti pa saznati sta je medjusobna uskladjenost komponenti naspram tumaranja po mraku hifi stranputica koje sjajno prazne novcanik.Jedan forumas me je poslusao i formirao korak po korak jedan takav uparen sistem i prezadovoljan je.E za njega je taj Kaber,nadam se da barem cita jer slabo pise,nema vise vremena-slusa muziku.

Inace jedan dobar uporedni test tri mala floarstandera pogodnih za takvu sobu http://www.roydaudio.com/reviews/royd-apex-rega-ela-hifi-review/ sa Royd sajta koji su napravili fanovi,ima i mnogo alternativa bas kao sto je Rega Ela koju ima moj drugar i prezadovoljan je.

Link to comment
Share on other sites

Nesto primetih,kad neko trazi iskljucivo bookshelf kutije na kraju kupi floarstandere i obrnuto.Dakle ako ako neko misli da koristi pomoc foruma preko search-a nek kuca standmount,book shelf i naci ce sta mu treba od floarstandera i obrnuto kucaj minimonitor za floarstander. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Imas na KP par Mission kutija..737R,770F,782 pogotovo ovaj zadnji dobro podnosi blizinu zadnjeg zida i lakse se apliciraju sa ostalim komponentama (Pioneer 07)..pomenuti Linn-ovi,Royd/Rega Ela ce se dobro ponasati,ali traze jednu sistemsku koncepciju,van toga je to tako malo diskutabilno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...