Jump to content


floorstanderi za prostoriju 4x4


Sakisaki

Recommended Posts

Znam da je sto put' ponavljano pitanje ali, upomoc!

Budzet oko 800e. Uvrteo sam sebi u glavu, mora da bude floorstander (mada to mozda i nije

za moju sobu 4x4m, najsrecnije resenje) Da samo navedem da sam sobu

akusticki delimicno istretirao sa 4 panelna apsorbera (iz rashodovanog studija) i par akustickih sundjera.

Bocni zidovi bi bili udaljeni oko 70cm od kutija a zadnji zid najvise 50cm.

Tu je pioneer a07 i cambridge dac magic (racunar kao izvor dig. koaksionom vezom)

Nisam u Bg pa moram na slepo da delam. Dajte preporuke sta od dostupnih kutija (kp, mali oglasi foruma..)

dolazi u obzir.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako tražiÅ¡ podnostojeći zvuÄnik (doduÅ¡e malo skuplji), možda da odeÅ¡ i posluÅ¡aÅ¡ Rega RS5 zvuÄnike.

OtiÅ¡ao ja pre neki dan da Äujem kako zvuÄi Linn Majik 109, i sluÅ¡am ja njega tako izvesno vreme, (uopÅ¡te me nije impresionirao, bolje reći da me je razoÄarao) kad iz druge sobe Äujem dolaze neki lepi zvuci. Odem tamo i vidim da se na gramofonu vrti neka ploÄa, zvuk topao, ne znaÅ¡ da li su bolji basovi ili visoki, ma fantastiÄno. Pogledam koji su zvuÄnici, piÅ¡e Rega RS5.

Pogonio ih je maleni Rega Brio R, koji je izgleda samo po dimenzijama mali. Odmah sam zaboravio na Linn, i nastavio da uživam u "Regicama" i dalje ne verujući da tako kvalitetan zvuk dolazi iz kutija koje su cenovno iste klase kao Linn 109.

Istini za volju, Linn Majik 109 je svirao u 3-4x većoj sobi od one u kojoj su svirale Rege, i to je za njega oÄito bio prevelik zalogaj.

Link to comment
Share on other sites

E sad, kad smo kod ribona, imam priliku da odem

kod Ace Ribonca u Zajecar, znamo se pa da mi

on odradi nesto sa ribonom gore a dole sa scan speakom.

Sta mislite o tome?

OÄigledno ti je budžet veći od 800e, jer neÅ¡to sumnjam da ćeÅ¡ za toliko dobiti gotove dvosistemce sa Scan-Speak mid-basom i RAAL visokim.

Link to comment
Share on other sites

Upravo zavrsena proba sa velikim kutijama u mom prostoru.

MA bronze br6. Na sve je licilo samo na dobar zvuk nije.

Gomila tutnjave i basa na sve strane. Uhhh. Pa zapusi prednji i zadnji basrefleks otvor.

Isto, samo sa 5% manje tutnjave.

Znaci ipak manja kutija. Ali sta?

Probaj sa manjim modelom Br5 - Meni svira u prostoriji koja je manja od 20 kvadrata i nema preteranog basa.

Ili sa nekim manjim modelom iz silver serije.

Ja imam br5 i iskreno da kazem da je nocna mora sto se tice razmestanja.

Link to comment
Share on other sites

Spendor s5e su zvuÄnici sa malim jedinicama 2.5 sistemski. Na niskim frekncijama je i niska impedanca, oko 4 Ohma, a pri tome imaju i vrlo nisku efikasnost oko 82,5 dB (merenja Streophile-a).

Prostorija nije velika, tako da je upravo dobra stvar što ima je -3 dB negde na 52 Hz, ali je pitanje da li je A07 sa svojom snagom dovoljan za zahtevniju dinamiku, ako se sluša takva muzika.

Trebalo bi probati....mada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...