Jump to content


SPECTRAL DMC-15 Studio Standard


Deki VS

Recommended Posts

Spectral su ozbiljne sprave kojih nema puno u Evropi. Zbog toga su i iskustva sa njima relativno ogranicena.

Ja sam slusao Spectral preampove u kombinaciji sa njihovim izlaznim pojacalima. Zvucnici su bili ili Wilson ili Magico. To vec ukazuje na ligu u kojoj ove sprave igraju. Pri tome su Spectral izlazna pojacala na vecoj ceni od njihovih preampova. Na primer, imam utisak da Wilson Sascha ima mnogo bolji balans sa Spectral stereo izlaznim pojacalom (DMA-260) nego sa McIntoshom ili Devialet mono blokovima.

Ako mozes da dobijes tu spravu za 2K eura i ako ti se svidja zvuk - idi po to ... To su kvalitetno uradjeni uredjaji i pravljeni su da traju vecnost.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolegama,sada tek videh ovaj topic pa da iznesem svoje iskustvo vezano za ovaj fantastican uredjaj.

Spectral DMC-15 je najbolji preamp koji sam ikada imao i slusao u svom sistemu.

Kod mene je bio nekih godinu dana u paru sa snagasem Mark Levinson 23.5 i to je bio ubistveni tandem...

Neutralnost i rezolucija (trazi li iko od nas vise) su glavne tonske osobine ovog zaista fantasticnog uredjaja.

Kvalitet izrade ne bih ni pominjao jer je na zaista visokom nivou.

Treba mu ponuditi dobru kablazu i tek onda ce pruziti svoj maksimum(ja sam koristio Shunyata Viper CX strujni i DACT Audio Dual Connect zlato kao interkonekt.

Jedini (uslovni mali) nedostatak koji sam ja imao tokom zaista prijatnog druzenja sa ovim sjajnim uredjajem je nemogucnost daljinskog upravljanja sto je vec na novijem modelu DMC-30 ispravljeno.Sve ostalo u superlativu.

Ne znam kako se upario sa T+A aktivnim kutijama ali ako ikada bude u prilici da zameni aktivne zvucnike pasivnim....

predlazem kolegi Dekiju VS da pokusa pronaci,neki Spectral-ov,kod nas retko vidjen-nudjen,snagas i upari ga sa njim jer mislim da od te kombinacije, retko sta moze bolje zvucati.

Da sam ja uspeo pronaci snagas istog proizvodjaca verovatno bih i dan danas imao istu tu amplifikaciju.

I naravno zelim mu lepo druzenje sa "novom igrackom" (ovo "igrackom" nemoj,ali nemoj nikako bukvalno shvatiti jer je zaista jako ozbiljan uredjaj u pitanju)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li znate ali pokojni Steve Jobs je imao kod kuce 3 Spectral systema ... na sva tri su bili zakaceni razliciti modeli Wilson Audio kutija (X-1, Alexandria i ne znam sta je bio treci par - verovatno neki Watt Puppy ... ). Licno je poznavao i druzio se sa Keith Johnsonom, glavnim konstruktorom Spectral sprava ...

Postoji navodno sada vec legenda da je njega konsultovao kod izbora DACa za iPod, posto je veoma drzao do njegovog misljenja ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...