Jump to content


SPECTRAL DMC-15 Studio Standard


Deki VS

Recommended Posts

Daklem tema iz naslova tj. eventualno, sluÅ¡alaÄka iskustva ovog preampa, i možda sugestije u tom cenovnom rangu (do oko 2K).

Isti je trenutno kod mene na probi sa T+A Solitaire 1000, koje su konaÄno pristigle, i prvi utisak je jako, jako dobar. Meni to zvuÄi vrlo detaljno i precizno (uz ogradu da su moje uÅ¡i naviknute na Korato), Äak bih rado upotrebio g. Žikinu, ako se nevaram, deskripciju za preamp "dosadan", naravno u najboljem smislu te reÄi.

Sajt proizvoÄ‘aÄa http://www.spectralaudio.com/

Prodavci u Nl http://www.moremusic...ral/dmc-15.html

Link to comment
Share on other sites

Da budem precizan, ljubaznošću prodavca, "sprava" je trenutno kod mene na sluÅ¡anju. Moje pitanje proizilazi iz zateÄenošću neutralnosti iste. Prosto, hteo sam da pitam da li je to lažni dojam, i/ili postoje li sliÄna iskustvo sa SPECTRAL-om :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to nekom prilikom slusao, i to je dosta ozbiljan pream ili mozda bolje da kazem jako ozbiljan. nisam ga slusao sa tim kutijama. (Mominim). Samo bih zeleo nesto da kazem a nadam se da nece zvucati kao neko pametovanje vec naj prijateljskije razmisljanje.

Sudeci da si imao Korato zvuk u kuci (ja ne znam koji Korato pa moram da se ogradim , jer su neki i dobro po meni) ali ti ocigledno nisi zadovoljan sa tim Korato zvukom, sa ovim novim preampom koji je ipak visoka klasa savim je normalno da dobijes transparentnost , znaci detalje, visok nivo neutralnost tj prirodnosti.

Ja bih i da pitam da li imas neka ranija iskustva sa predpojacalima te visoke klase, jer ne bih zeleo da te ovo zaseni, sto moze da se desi ako nemas tog iskustva. Ne zelim da podcenjujem nicije pa ni tvoje slusne sposobnosti, ali moje misljenje je da za te skupe sprave treba imati iskustva ali iskustva bas sa takvima,(da kazem elita uredjajima) da ne bi bilo za godinu dana da pozelis da ga menjas jer se takvi uredjaji uvek menjaju uz solidno veliki gubitak novca.

Ako je pak obrnuto pa imas iskustva sa predpojacalima te visloke i cene i klase bilo bi lepo da napises koja su to pa eventualno da kroz njih dodjemo do objasnjenja kako ovaj Spectrum svira. Ako imas iskustva sa tom klasom uredjaja onda znas da se dosta njih razlikuje po zvuku slobodno mogu da kazem akademski a opet dovoljno da je jedan drugaciji od drugog toliko da je jedan bolji (prirodniji) .

Ja sam imao par promasaja dok nisam shvatio ovo o iskustvu dovoljno dobro jer sam imao neka tvrdoglava razmisljanja (koja su kostala) pa sam samo hteo dobronamerno da se osvrnes na jedan aspekt kupovine skupih uredjaja koji retko ko spominje, a mislim da ume da bude presudno za kupovinu na duze staze (akcenat na duze staze).

U svakom slucaju jako , jako ozbuljna liga predpojacala.

On doduse ume da izazove kontaverzna razmisljanja pa sam stoga i ppitao za iskustva. Uporedjuju ga sa Brayston-om i mnogi navijaju za Bray ali ja pak mislim da je Spectrum neutralniji , doduse i malo hladniji ali u pozitivnom smislu, mozda se najbolje oseti kod kamerne muzike jer je tu tesko preneti toplinu instrumenta koja je i uzivo vrlo umerena. ali je isto tako par starih Levinsona transparentnije i mozda i prirodnije, Mcintosh bi takodje bio jako dobar par tim zvucnicima u visokim tonovima posebno ali on pa ima malo puniji donji spektar, onako vise obao, meksi, mozda dublje zvuci , mozda i malo sporije, kod njega bi mogala da zasmeta kombinacija sa magnetofonom i 707-com.,

Da pisem o Accuphase nije u redu jer ga ja imam, to ostavljam nekom drugom. Ono sto sam zeleo je da se ti T+A probaju sa nekim zescim lampaskim preampom jer taj ribon ume da pravi probleme (mogu da budu i slatko problemi ali su problemi) i to uvoparajuce probleme sa Wadiom na pr. Ako slusas magnetofon to verovatno ne dolazi toliko do izrazaja kao i sa 707 com jer i ona to malo na topliju stranu ali zamisli da kupis Exoteric ili Wadia CD player :plakanje onda bi eventualno samo lampaskim predpojacalom moga to sve da svedes na meru, ili nekim izuzetno ravnim tranzistorskim preampom.

Po meni treba malo razmisliti i kakvi su planovi za buducnost za izvor zvuka da se ima vizija pa u skladu sa njom i predpojacalo da biras. Ne moj molim te da ovo shvatis kao neko moje ubedjivanje ili nametanje, ja samo naglas razmisljam jer sam ja u nekoj dugoj potrazi i zeleo sam ovakve poruke na mojoj temi ali ih je bilo malo, mislim ovih sa obrazlozenjem. Meni bi pomoglo kada bi napisao neko prepojacalo te klase sa kojim imas iskustva pa ako sam ga slusao da ga onda nekako uporedimo ali da ponovim, ja sa tvojim zvucnicima taj preamp nisam slusao. :thumbsup2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ima kod Sretenovica jedan Cary preamp (mislim da je 98P model) za slicne novce,jako dobar preamp.Savetujem posetu i slusanje. Mozda ti odobri i dodatni novogodisnji popust. :xmas Ovo savetujem zato sto ako ti na pocetku nesto smeta,kasnije ce ti sigurno jos vise smetati.Potrebno je pazljivo poslusati jer je u pitanju esencijalni deo amplifikacije.

Link to comment
Share on other sites

Ima kod Sretenovica jedan Cary preamp (mislim da je 98P model) za slicne novce,jako dobar preamp.Savetujem posetu i slusanje. Mozda ti odobri i dodatni novogodisnji popust. :xmas Ovo savetujem zato sto ako ti na pocetku nesto smeta,kasnije ce ti sigurno jos vise smetati.Potrebno je pazljivo poslusati jer je u pitanju esencijalni deo amplifikacije.

Link to comment
Share on other sites

Ima kod Sretenovica jedan Cary preamp (mislim da je 98P model) za slicne novce,jako dobar preamp.Savetujem posetu i slusanje. Mozda ti odobri i dodatni novogodisnji popust. :xmas Ovo savetujem zato sto ako ti na pocetku nesto smeta,kasnije ce ti sigurno jos vise smetati.Potrebno je pazljivo poslusati jer je u pitanju esencijalni deo amplifikacije.

Link to comment
Share on other sites

Spectral su ozbiljne sprave kojih nema puno u Evropi. Zbog toga su i iskustva sa njima relativno ogranicena.

Ja sam slusao Spectral preampove u kombinaciji sa njihovim izlaznim pojacalima. Zvucnici su bili ili Wilson ili Magico. To vec ukazuje na ligu u kojoj ove sprave igraju. Pri tome su Spectral izlazna pojacala na vecoj ceni od njihovih preampova. Na primer, imam utisak da Wilson Sascha ima mnogo bolji balans sa Spectral stereo izlaznim pojacalom (DMA-260) nego sa McIntoshom ili Devialet mono blokovima.

Ako mozes da dobijes tu spravu za 2K eura i ako ti se svidja zvuk - idi po to ... To su kvalitetno uradjeni uredjaji i pravljeni su da traju vecnost.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...