Jump to content


Panasonic TX-P42G30E il' TX-P46G30E?


markoko

Recommended Posts

Pozdrav svima, doslo vreme da zamenim svoju vernu Panasonikovu plazmu TH-P42PV80 i merkam G30. U vreme kad sam je kupio (2008.) vazilo je pravilo da velicina dijagonale ekrana zavisi od velicine sobe, tacnije od daljine sa koje se gleda, cak sam negde uspeo da nadjem i neki kalkulator za to. Posto sam za se to vreme ugojio i izgubio korak sa modernom tehnologijom, najpre sam hteo da kupim neki Samsungov LED TV, ali malo sam srecom prosurfovao po netu i malo se informisao. Drago mi je da je plazma i dalje neprevazidjena za gledanje filmova. E sad, ono sto me buni. Na temi posvecenoj TX-P42G30E modelu vise ljudi rece da je bolje uzeti veci ekran jer su na njemu HD detalji bolji. Uzimajuci u obzir da mi je kauc udaljen samo 2.5m od TV-a, da li i dalje vazi pravilo da se optimalna velicina ekrana odredjuje u odnosu na daljinu sa koje se najcesce gleda? Da li da uzmem 42'' ili da doplatim jos 15K za 46"? S obzirom da vec imam plazmu, znam da gledanje velikog ekrana sa male blizine (iz fotelje npr.) nije bas euforican osecaj, pa ne bih voleo da sa kauca vidim piksele na 46'' modelu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...