Jump to content


Koji HDTV risiver izabrati ?


dr Pavlovic

Recommended Posts

Drugar pozdrav i pomagajte :)

nalazim se u Berlinu i bio sam danas do Saturna da vidim sta sve imaju od HDTV risivera. i naravno, imaju milion modela.

ovako, meni risiver treba da na njega prikacim 2 LNB, Hot Bird i Astra, a inace nisam neki stastveni gledaoc TV-a, dnevno maksimum par sati gledam TV/Satelitsku.

evo spiska sta ima, a vi mi recite sta bi vi uzeli od ovoga :

Model .................. Cena

  • Technisat S1+ .... 199

  • Technisat S1 ......... 170

  • Technisat Easy one .... 150

  • Humax HD Nano ..... .139

  • Humax HD Fox ....... ... 120

  • Technistar S2 ........... 190

  • Logisat 4400 ........ 200 (ovaj model ima i hard disk od 500 gb)

  • Schweiger DSR 6020 ...... 40

  • Avanit ..... SHD5 ......... 70

i naravno .. DreamBox 8000 ... koji kosta 1000 Eura :) ... ali ga naravno necu uzeti.

btw, prodavac mi je rekao da je ovo " + " na satelitu jako bitno, ali ga nisam bas razumeo, jer mumla dok prica, kao da je pijan :)

eto tako .. pozdrav i hvala puno svima unapred na preporukama

Link to comment
Share on other sites

Drugar pozdrav i pomagajte :)

nalazim se u Berlinu i bio sam danas do Saturna da vidim sta sve imaju od HDTV risivera. i naravno, imaju milion modela.

ovako, meni risiver treba da na njega prikacim 2 LNB, Hot Bird i Astra, a inace nisam neki stastveni gledaoc TV-a, dnevno maksimum par sati gledam TV/Satelitsku.

evo spiska sta ima, a vi mi recite sta bi vi uzeli od ovoga :

Model .................. Cena

  • Technisat S1+ .... 199

  • Technisat S1 ......... 170

  • Technisat Easy one .... 150

  • Humax HD Nano ..... .139

  • Humax HD Fox ....... ... 120

  • Technistar S2 ........... 190

  • Logisat 4400 ........ 200 (ovaj model ima i hard disk od 500 gb)

  • Schweiger DSR 6020 ...... 40

  • Avanit ..... SHD5 ......... 70

i naravno .. DreamBox 8000 ... koji kosta 1000 Eura :) ... ali ga naravno necu uzeti.

btw, prodavac mi je rekao da je ovo " + " na satelitu jako bitno, ali ga nisam bas razumeo, jer mumla dok prica, kao da je pijan :)

eto tako .. pozdrav i hvala puno svima unapred na preporukama

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vaso,

Äitao sam juÄe i danas Å¡ta kažu Nemci o ovim risiverima, i pre sat vremena sam kupio : Technisat Technistar S2 .. za 190 eura .. skinće mi 20 eura na Aerodromu, pa će me tako izaći 170 Eura.

Znam da je DreamBox bolji izbor ali nije mi se trenutno davalo više para za risiver, jer ionako ne gledam puno TV.

Link to comment
Share on other sites

Evo kratko prvih utisaka. Risiver je jako brz, radi odlicno ono sto meni treba, a to je gledanje TV-a i slusanje muzike.

trenutno sam nasao 10 free-to-air HD kanala. I odusevljen sam slikom (imam SONY LCD (nije LED) 40", u full HD rezoluciji, star 1 godinu).

Planiram da kupim karticu u Nemackoj, samo jos nisam imao vremena da vidim koju cu uzeti, ali definitivn vredi uloziti u HD opremu, jer kvalitet slike ne moze da se meri sa obicnom slikom.

imam jedno pitanje: u podesavanju risivera, ima opcija kod podesavanja slike : "HDMI resolution" ..treuntno mi stoji na 720 dpi, a ima mogucnost i 1080i, native i auto ...

sta da postavim ? trenutno je na 720 i slika je super.

eto tako .. risiver sam platio 190 eura, i odbio izlaznu taksu 20 eura, tako da sam ovaj risiver dobio za 170 eura.

ako nekoga zanima vise info, slobodno se javite

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Evo jos malo utisaka .. nasao sam 10-ak radio stanica, tako da sada nase radio stanice uopste ne slusam, jer ..... razlika u zvuku koji stize sa satelita, i ovih nasih mp3-stanica je ..NEMERLJIV ... moj uredjaj (ok jeste to krsh sto se tice hi-fija) Panasonic 5.1 sistem sada svira prelepo (i dalje daleko od dobrog hi-fija, ali je zvuk mnooogo bogatiji, odjednom cujem gomile raznih zvukova, efekata, dok slusam pesmu ) .. sve u svemu, siguran sam da za ove nase radio stanice, ne vredi dati vise od 20 eura za tuner ....

pozdrav, svima odoh da uzvima u muzici (p.s. vise slusam muziku, nego sto gledam (HD) TV ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Posted · Hidden by Infidel, March 21, 2012 - No reason given
Hidden by Infidel, March 21, 2012 - No reason given

Прочитах ту да планираш да купиш картицу у Ðемачкој... ИÑкрено, боље да Ñи купио dreambox и узео cs овде код наÑ, јер би те коштало за годину дана колико претплата за ту картицу.

Link to comment
  • 1 month later...
Posted · Hidden by Infidel, March 21, 2012 - No reason given
Hidden by Infidel, March 21, 2012 - No reason given

slazem se sa jablanom, za te pare si mogao kupiti dreambox , i za dodastnu pretplatu od 40e za 6 meseci bi ti bili otvoreni svi vrhunski satelitski paketi - Sky Ita,Sky De,Sky Uk,Digital+..i jos mnogo mnogo toga..imao bi otvorenih po par stotina sportskih,filmskih i muzickih kanala..a naravno i xxx kanala.. :)

Link to comment

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...