Jump to content


Yamaha RX 396


Guest

Recommended Posts

E, a sta bi od Denona? Nisi valjda prodao? Ako jesi, i jos pitas za ovu Yamahu...'blago tebi'. DRA-295 je dosta snazniji od RX-396; dugo sam sve to merkao, pa ih znam skoro napamet :lol:

Rajko

P.S. Generalno, svi reviews koje sam citao o Yamahinim pojacalima imaju ono '...obzirom na cenu, moze da prodje...'; za risivere ne znam (valjda slicno).

Sad ce da me kamenuju ovde :) .

Link to comment
Share on other sites

Drugar vec duze vreme ima Yamahu RX496. Mislim da je jedina razlika izmedju nje i 396-ice u tome sto RX496 ima snagu od 2x105W/4ohm (diskutabilno), a model za koji se ti interesujes 2x55W/4ohm.

Inace, on je svojim risiverom veoma zadovoljan, mada nije neki hifi freak. Muziku slusa casual... Meni iskreno taj risiver zvuci onako... Ako nemas vise para, a moras u startu da imas i tuner, OK. Ali, ako bi pricekao sa kupovinom tunera i dodao jos koji evric, mogao bi da pazaris sasvim pristojno pojacalo...

Svakako, prvo poslusaj doticni risiver, pa vidi...

Vidim da te interesuju i Yamahini zvucnici... Inace, pomenuti ortak je uz RX496 uzeo i Yamaha NS G40 MKII zvucnike... Zvuce onoliko dobro(lose) koliko i kostaju... Ipak su to male pare za podnostojece zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, da ne ispadne da sad ocrnjujem jedan, posteno govoreci, solidno napravljen uredjaj (mislim na RX-396).

Moj prijatelj ga ima vec 4 godine i vrlo je zadovoljan. Zena mu je profesor muzike, tako da se kod njega stalno vrti neka klasika (jedan par zvucnika u dnevnoj sobi, a drugi u kuhinji :D , pitanje je koji par ON slusa :wink: ).

Tako da se opet potvrdjuje stara prica: verujte samo svojim usima...

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Uredjaj je veoma pristojan,citao sam o njemu u jednoj novini valjda se zvala MUSIC MAG,mislim da vise ne postoji,ali su o ovom risiveru pisali lepe stvari.Ovo pojacalo je snage 2x55w/4oma izvedeno sa klasicnim bipolarnim tranzistorima(2 po kanalu),zadovoljava potrebe soba manje i srednje velicine,ima mogucnost ukljucivanja i pratecih uredjaja(cd-plejer,kasetdek).

Zvuk je imao blagi loudness karakter,sto znaci da su basovi i visoki vise naglaseni u odnosu na srednjetonsko podrucje,sto veoma pogoduje pop i dance muzici(neznam sta ti slusas).

RX396 bio je testiran sa Yamahinim CDX396,a zvucnici Yamahini NSG40Mk2.

Sve u svemu lep risiver.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...