Jump to content


Threshold NS10 clone, kona�no skutijan i oži�en


BokiTokiVoki

Recommended Posts

Dakle, i to se ipak nekako na kraju desilo. :) 3 godine nakon popunjavanja svih ploÄica, nabavke trafoa, pota, i isprobavanja rada ureÄ‘aja (na suvo, bez selektora).

Nekako se uvek tu zapne. Jer, izgledao kao da je sve pri kraju, a u stvari ima još dosta posla, a i izdataka da se sve dotera kako treba.

Kutiju je odradio Leonardo (Leo majstore :klanjanje ), a kako drugaÄije ? :lol: he, he,...

Isprobavanje podsklopova (releji, kolo za kaÅ¡njenje,...) povezivanje, ožiÄavanje, pomogao drugar Dalibor. :wave2

Malo po malo, okaÄit' ću po neku slikicu:

- Kao što će se videti, releji su na Pertinaxu, kao i kolo za kašnjenje sa trafoom. Činilo mi se jednostavnije nego da samo za to radim štampe. Jedino ne izgleda tako dobro.

271120112033_2.jpg

271120112035_2.jpg

Sa donje strane, to izgleda ovako :P

271120112034_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zatim ploÄica sa kolom za kaÅ¡njenje i trafoom, koji napaja to kolo, releje i diodu (ko izdrži do kraja, videt će i plavi LED koji svetli na prednjoj ploÄi preampa :P ).

271120112032_2.jpg

A sada slika ove skalamerije sa donje strane. Pošto sam ovo ja genijalno spajao po nekim shemama iz 5 segmenata, na Pertinaxu, point-to-point, onda izgleda ovako. :lol:

271120112030_2.jpg

Tu je i komad plastike izmeÄ‘u trafoa i unutraÅ¡nje AL montažne ploÄe, da sluÄajno u nekoj Marfi ujdurmi ne bi doÅ¡lo do sexanja - trafo--->ploÄa--->naÅ¡i prsti na volume potu :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Hoce li biti predstavljen ceo sistem?

.... i prvi utisci?

Sistem još uvek ne, pošto je više stvari u kretanju. :lol:

Stolarija od zvuÄnika koju radim sam, a nisam baÅ¡ toliko entuzijastiÄan oko drvnopreraÄ‘ivaÄkih radova :P , pa malo traje....i traje...

Par stvari oko izvora, mada je CD player Nakamichi odavno tu i ne mrda. Pravljenje novih zvuÄniÄkih kabela....ima tu kojeÄega....

Dugo imam i integralno pojaÄalo, ali eto... Nisam imao baÅ¡ neki polet za predstavljanje sistema, iako je sve tu...uglavnom, i pre ovog preampa.

Mislim da su neki već pisali o zvuÄnim utiscima NS10, i kod mene se to ne razlikuje mnogo.

Detaljan, autoritativan, velika scena, ali istovremeno mrvu mekÅ¡i zvuk, tako da može duuugo da se sluÅ¡a bez napora. Pravi hedonistiÄki ureÄ‘aj za maratonske uživancije.

Link to comment
Share on other sites

Nema Å¡ta, skockano je za medalju. :klanjanje

Jesi li ga probao ovako skutijanog? Kako radi? Da li si na kraju zadovoljan, pošto pretpostavljam da jedan ovakav projekat nije bio nimalo lak?

Napisao ponešto o zvuku.

Ja sam vrlo zadovoljan, poÅ¡to je to upravo ono Å¡to mi treba i Å¡to sam želeo. Kako se inaÄe zabavljam sa konstrukcijama zvuÄnika, zamiÅ¡ljao sam kao dobru kombinaciju u amplifikaciji jednog ovakvog preampa i kvalitetnog snagaÅ¡a u D klasi, tipa Hypex moduli 2x400 W na 4 Ohma. PoÅ¡to su oni vrlo neutralni, neki kažu i malo hladni, mada je to možda stvar naviknutosti ljudi na neki drugi zvuk, onda to deluje kao vrlo dobra kombinacija. Noviji CD playeri i DAC-ovi srednje i viÅ¡e klase rade sa delta-sigma konvertorima koji u odnosu na one stare R-2-R nekima deluju previÅ¡e analitiÄno, digitalno, nekada i mrvu oÅ¡tro, tako da mi i sa te strane odgovara za neko buduće uklapanje u sistem. Ja preferiram i zvuÄnike (koje pravim) da su otvorenog karaktera sa izraženim detaljima i Å¡to boljom dinamikom. PraktiÄno bi sve komponente u sistemu imale dosta otvoren karakter, pa ova mrva mekoće u zvuku preampa može da uglanca ceo zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Napisao ponešto o zvuku.

Ja sam vrlo zadovoljan, poÅ¡to je to upravo ono Å¡to mi treba i Å¡to sam želeo. Kako se inaÄe zabavljam sa konstrukcijama zvuÄnika, zamiÅ¡ljao sam kao dobru kombinaciju u amplifikaciji jednog ovakvog preampa i kvalitetnog snagaÅ¡a u D klasi, tipa Hypex moduli 2x400 W na 4 Ohma. PoÅ¡to su oni vrlo neutralni, neki kažu i malo hladni, mada je to možda stvar naviknutosti ljudi na neki drugi zvuk, onda to deluje kao vrlo dobra kombinacija. Noviji CD playeri i DAC-ovi srednje i viÅ¡e klase rade sa delta-sigma konvertorima koji u odnosu na one stare R-2-R nekima deluju previÅ¡e analitiÄno, digitalno, nekada i mrvu oÅ¡tro, tako da mi i sa te strane odgovara za neko buduće uklapanje u sistem. Ja preferiram i zvuÄnike (koje pravim) da su otvorenog karaktera sa izraženim detaljima i Å¡to boljom dinamikom. PraktiÄno bi sve komponente u sistemu imale dosta otvoren karakter, pa ova mrva mekoće u zvuku preampa može da uglanca ceo zvuk.

Ne bih ja Hypex. Od sigma-delta samo Wolfson. Ovi ostali su za nerezolutne sisteme gde daju taj lažni osećaj detaljnosti, a u stvari vriÅ¡te i nepodnoÅ¡ljivi su. ÄŒak i najbolji dacovi sa ovim Äipovima imaju "zrno".

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja Hypex. Od sigma-delta samo Wolfson. Ovi ostali su za nerezolutne sisteme gde daju taj lažni osećaj detaljnosti, a u stvari vriÅ¡te i nepodnoÅ¡ljivi su. ÄŒak i najbolji dacovi sa ovim Äipovima imaju "zrno".

Å¡to se tiÄe snagaÅ¡a, imat ću prilike dosta toga da probam, pa ke videmo.

Meni se jako svideo kako zvuÄi C.E.C. TL51XR koji je raÄ‘en oko BB PCM1796. Vrlo detaljan na srednjima i visokima, možda mrvu mekÅ¡i bass, mada solidan. Nisam imao utisak oÅ¡trine i napadnosti, koji neki zovu "predetaljno", poÅ¡to predetaljno po logici ne postoji. Iako vrlo otvoren zvuk, nije naporan, naprotiv.

Playeri oko matorog TDA1541A ili BB PCM56 su suprotnost. MekÅ¡i zvuk, fantastiÄna sredina, solidan do odliÄan bass, zavisno od nivoa kvaliteta implementacije, ali ipak ne toliko prozraÄnosti u kranjim visokim, i vrlo muzikalni. Mnogi pripisuju taj drugaÄiji zvuk starijih DAC Äipova Äije neke osobine ne mogu da se postignu sa novijim upravo Å¡to su se svi sklopovi radili posebno. U DAC Äipovima nije bilo sve integrisano, pa joÅ¡ u sitnom proizvodnom procesu, gde se na manjoj povrÅ¡ini ko zna Å¡ta deÅ¡ava u interakcijama i sa jako malim strujama. R-2-R neki smatraju boljim.

Zato su fantastiÄne vrhunske implementacije sa viÅ¡e komada BB PCM63K-P. Skoro je neko prodavao na head-fi.org Parasound 1100HD i to za 315e (lik iz Portugalije). Pojeo sam se živ Å¡to nisam mogao da ga kupim. Nije ga 2 meseca prodao na tom forumu, pa ga je okaÄio na nemaÄki ebay, i tamo se zatvorio na 350e. Heh!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...