Jump to content


Koje slusalice?


maxbutcher

Recommended Posts

To "obavezno slušanje pre kupovine" na nekim mestima netje motji ako su slušalice relativno jeftine.

Meni u "Player"-u nisu hteli otvoriti Sennheiser HD228 da bih proverio da li moj portabl mp3-plejer uopšte može da ih "potera" (plejer ima samo 2 x 15 mW maksimalne izlazne snage na 16 oma).

Ne otvaraju za probu slušalice jeftinije od 100 EUR, pa sam odustao od kupovine.

SliÄna situacija je bila i u "4Audio", a u vezi Sennheiser PX200-II sluÅ¡alica, ali sam ih svejedno uzeo "na ćoravo", jer sam bio izuzetno zadovoljan prethodnim modelom PX200 (i nisam se pokajao)...

Link to comment
Share on other sites

biker72 je zainteresovan za slusalice koje kostaju 100-njak eura,, pa mislim da nece imati problema. Grado moze cuti u Koratu sigurno. I SR-60 I SR-80. Ja sam slusao i AKG , ne znam gde bese, i koji model (mislim da je bio neki jeftiniji. Otvorili nove, nije bilo problema. Na kraju krajeva neka izabere neke od onih koje moze da cuje. Ili na "coravo"...  :thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeli,jel imao neko Sennheiser HD 530?Desni zvucnik,ima neki prizvuk,koji se u zavisnosti od materijala koji se slusa,manifestuje tako,kao da je membrana,negde probila.Gledao sam je pod lupom i nigde nema mehanickih ostecenja,u bilo kom obliku.A,primetio sam da sto ih vise slusam,ta anomalija nije prisutna toliko,kao da se razradjuju?!Onda se to opet pojavi,pa opet nestane...Iritantno je.Nove su,nisu radile 7,8god.jer koristim HD,425,glanc novd...Ima li neko ideju sta moze da bude sa desnim zvucnikom?Kabl je ok!

Link to comment
Share on other sites

Loopfreak@-BINGO!!!,NAMESTIO SAM!Jbt,kad bi ti rekao sta je bilo,ne bi verovao!?!?Otvorio sam ponovo unutrasnji deo,i gledam lupom!...a onda mi zapadne za oko namotaji debljine negde oko 2min,i widim pod uglom da nisu u jezgru,da nisu potonuli skroz u leziste!,nego kao da su do pola(cak i malo vise!?),van nego sto bi trebalo!... Blago sa vratio u leziste i sad plivaju izmedju magneta...Ocitava i sve malopre navedene frekvencije ko Leva,i karaktes tona je na sredini...Hvala na odgovoru!...

Link to comment
Share on other sites

Loopfreak@-BINGO!!!,NAMESTIO SAM!Jbt,kad bi ti rekao sta je bilo,ne bi verovao!?!?Otvorio sam ponovo unutrasnji deo,i gledam lupom!...a onda mi zapadne za oko namotaji debljine negde oko 2min,i widim pod uglom da nisu u jezgru,da nisu potonuli skroz u leziste!,nego kao da su do pola(cak i malo vise!?),van nego sto bi trebalo!... Blago sa vratio u leziste i sad plivaju izmedju magneta...Ocitava i sve malopre navedene frekvencije ko Leva,i karaktes tona je na sredini...Hvala na odgovoru!...

 

Izgleda da na drajveru i najsitnije, cesto tesko vidljive promene mogu da deluju kao veci kvar, super da si to sve sam sredio, nema nista lepse.

 

Ako je resenje trajno a nadam se da jeste, ostaje samo da uzivas :hdphones

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tema je vise nego zanimljiva... Koliko sam procitao AKG 141 i Grado SR-80i deluju zanimljivo pa nameravam da ih probam. Odvraca me sto citam da za te slusalice treba posebno pojacalo. Ja imam Luxman L-101 koji ima ulaz za slusalice. On ima 80w po kanalu. Da li to znaci da mi on nije dovoljan za slusalice? Pored njega imam i 2 philipsa preko koga bi slusao modele 960 i 650. 

Sad sam malo u nedoumici ako zbog slusalica budem morao da kupujem phone amp.

Link to comment
Share on other sites

Za Grado SR80i ti ne treba odvojen pojacavac. Osetljivije su i veoma lake za pogon.

AKG K141, obicna verzija (studio) ima otpor 55 oma, dok monitor verzija ima 600 (bez pojacavaca potpuno mrtvo), i njih sam imao. Solidan zvuk, ali ni blizu Grado po zanimljivosti, agilnosti, muzikalnosti…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...