Jump to content


Koje slusalice?


maxbutcher

Recommended Posts

Jedno kratko pitanje za one koje imaju iskustva sa sluskama.

Dali su Sennheiser-ovi wi-fi modeli ok izbor za kucnu upotrebu tipa gledanje filmova u kasnim satima, slusanje muzike i igranje igrica?Znaci nista prezahtevno u smislu visokog kvaliteta zvuka ali necu ni neki krs koji prekida, secka i slicno.

Javila mi se hitna potreba za slusalicama, a kako vidim ima i ok popust za Senn RS 130 ili RS 140 modele za koje ima pristojne reviewe po netu.

Dali ima neko koji je vec imao iskustva sa wireless slusalicama i koje su njihove mane.

Znam da rade na RF talase i kako sto sam napomenuo primarna upotreba bila bi u sobi od 20 m2 bez prepreka.Budget je 150 tak eurova.

Anyone?

Unapred se izvinjavam OP za uskakanje u temu ali kako se vec vodi slicna raspravija ne bi da otvaram bespotrebne teme.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Senheiser je apsolutno upotrebljiv i bez smetnji ako se upotrebljava u istoj prostoriji u kojoj je nakaÄen na izvor. Smetnji ima samo (ali ne obavezno !) ukoliko se upotrebljava u drugoj prostoriji, a izmeÄ‘u vas postoje prepreke od armature i sliÄno. Uglavnom i tad se mogu naći mesta u prostoriji gde rade bez smetnji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko se sećam, a sećam se :) , te sluÅ¡ke se kaÄe na izlaz za zvuÄnike.

Тачно Ñе Ñећаш.

Dobio sam AKG K 1000 slusalice http://www.enjoythem...03/akgk1000.htm ali je neki genije odsekao canon. Gde mogu da kupim neku kvalitetnu bananu? Ah da, citao sam po netu o njima, da li ih je neko slusao?

ИÑкрено ме занима на које појачало би качио K-1000 Ñа бананом - ретка Ñу појачала за Ñлушалице која имају Ñнагу погонити K-1000.

Ја кориÑтим нешто мало моћније.

Link to comment
Share on other sites

Da li mi se isplati da se zezam sa njima?

Чекај, да ли ти то озбиљно питаш? Да ли Ñе K-1000 иÑплате зезати Ñе Ñа њима?

Sluske su inace u drvenoj kutiji, skoro mint stanje...

Јер ако ниÑи озбиљан, ово почиње да личи на оглаÑ.

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan sam... A napisano je jer mi fotoaparat trenutno nije tu stavio bih sliku... Nedavno sam kupio nove AKG K 141 MKII i cekam da stigne pravljeno hi-end pojacalo... Pa zato pitam da li mi se isplati zezanje sa njima jer koliko sam video na ebay samo kenon/banana za njih kosta 100 eur

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan sam... A napisano je jer mi fotoaparat trenutno nije tu stavio bih sliku...

Ма не Ñумњам ја да ти имаш К-1000, то би било неозбиљно од моје Ñтране. Ðије ми јаÑно зашто уопште питаш дали Ñе иÑплати "зезање", ако Ñи прочитао Ð½Ð°Ð¿Ð¸Ñ ÐºÐ¾Ñ˜Ð¸ Ñи линкао радније.

jer koliko sam video na ebay samo kenon/banana za njih kosta 100 eur

Ðе баш. "Кенон", Ñ‚.ј. 4-пинÑки XLR конектор које обично кориÑте кошта неколико евра. Можда миÑлиш на "pigtail". Мада теби то апÑолутно не треба. И Ñам Ñи пиÑао да знаш да Ñе каче директно на звучнике. Па повежи те жице на терминале Ðкаи-а и поÑлушај.

Поређивати K-141 и K-1000 је у најмању руку неозбиљно.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su ti utisci u poređenju K141 Monitor i K141 mk II?

ps.

A „ove u nekoj drvenoj kutiji“, baci to, ništa to ne valja :)

MK II su malo zatvorenijeg zvuka i traze jaci "volume" iz pojacala, ali zato imaju puniji bas... Cekam pojacalo za slusalice pa cu onda biti u stanju da ocenim kako treba...

A ove u drvenoj kutiji, pih... Moram stalno da ih skidam da proverim da li slusam zvucnike ili njih... :)

Link to comment
Share on other sites

Једини проблем код K-1000 је једноÑтавно - како Ñе опоравити кад једном цркну драјвери а нема више замена.

Link to comment
Share on other sites

MK II su malo zatvorenijeg zvuka i traze jaci "volume" iz pojacala, ali zato imaju puniji bas... Cekam pojacalo za slusalice pa cu onda biti u stanju da ocenim kako treba...

A ove u drvenoj kutiji, pih... Moram stalno da ih skidam da proverim da li slusam zvucnike ili njih... :)

Imao sam K-141 Monitor, i vrlo su lepo svirale. Zamenile su ih K-340 kojima izgleda treba, kao i tim K-1000, hidrocentrala da ih probudi :(

Link to comment
Share on other sites

Vala i nuklearka im je malo...

Само ти уживај. Ја Ñам јурио комад у добром Ñтању годинама. То је један од оних комада који Ñе оÑтавља у наÑлеђе.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ove dobio od lika koji pravio prvi radio u gradu pre jedno pola veka, a ove sluske su dobijene uz kompletan studio Studer/AKG iz Nemacke (odakle su i moje stare K 141 Monitor), ali iz nekog razloga nikada nisu koriscene. Neko je nekada pokusao nesto sa njima i odsekao XLR. Od tada stoje u kutiji tako da verujem da sam prvi koji ih je ikada slusao.

Sin je vec pitao za nasledstvo nad njima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Nisam hteo da otvaram novu temu, imam par pitanja...imam AVR Onkyo TX-NR609, i hteo bih da kupim neke sluske, jer trenutno zbog male dece, ne mogu da slusam muziku onako kako bih hteo...e sada, maximalno bih dao do 100 eur, s' tim da bih da ubodem najbolji odnos cena/kvalitet. Treba mi neki predlog sta da gledam..

Poz

Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao dilemu za slusalice do 100-njak eur-a i posle par proba i googlanja se odlucio se za Grado SR-80i. Moje je iskustvo je da za toliko novca nije moglo bolje. Evo posle par meseci sam izuzetno zadovoljan. Ali. vidim da si iz Bgd-a nista te ne kosta da probas, Korato, 4audio, Player.... Grado, Senn, AKG, obidji, slusaj i odluci... :cheers  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...