Jump to content


Snagas polovan oko 1000e tranzistorac,


Mr.

Recommended Posts

<p></p>

<p> </p>

<p>Zaista dobra cena. Evo o Äemu bi trebalo povesti raÄuna:</p>

<p> </p>

<p> </p>

<div> The Stasis 2 and 3 were manufactured concurrently in the early 1980&#39;s. Both used the same output configuration. The Stasis 3 offers 100 W/ch into 8 ohms. The Stasis 2 was rated at 200W/ch. The Stasis 3 is the same dimension as the 400a. The SL 10 pre amp was released to production with this line of products.</div>

<div> </div>

<div> Many of these units had poor thermal tracking ability. Thus, many were biased too cool to fully take advantage of Class A operation. </div>

<div> </div>

<div>Možda bi trebalo modifikovati:</div>

<div> </div>

<div>the bias circuit and replace the main capacitors for improved performance. Also components like: IXYS rectifier diodes, Blackgate caps, Cardas Binding posts, high quality copper power supply wire and Mills resistors for use on the Emitters of the output devices.</div>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Zanima me ako neko moze da me uputi kakvi su Denon snagasi, koji je najbolji, malo o zvuku, na koga eventualno zvucno lice, i tako. Davno sam slusao neke stvari pa rekoh oni koji to danas imaju bi mozda mogli da mi pomognu. Neka paralela sa Mcintosh, ili Levinsonom eventualno. ili necim po vama dobrim.

hvala

Rekao sam ranije da sam slusao onaj manji Jeff Roland i da je veci brat bolji ali za 900 eura ovaj manji od 100w je vise nego dobar a ipak i dosta noviji od nekih drugih (pojacala) koja se nude na KP. Nisam pametan, stvarno sta je tu i bolje ali i pametnija kupovina.

Link to comment
Share on other sites

Da,da, bravo, zaboravio sam ovog Pioneer-a.On radi u pure A class. Citao sam po netu i stvarno ga hvale, mogao bih da odem do Kikija da ga pocujem. ako hoce da proda samo njega,sto znam da ranije nije hteo.

Korato je takodje jako dobar ali mislim da je skuplji., mozda gresim za cenu korata.?

Link to comment
Share on other sites

Kao odgovor na inicijalni post mogu samo reći da toga praktiÄno nema. Za 1k eura se može nabaviti vrlo dobar ureÄ‘aj, možda Äak i jako, jako dobar (ali vrlo teÅ¡ko se tako neÅ¡to nalazi), ali da parira ponajboljem Å¡to se danas može napraviti ... bojim se da neće ići.

Å¡to se nekih dosadaÅ¡njih prijedloga tiÄe Bladelius je integrirac, ne izlaz (i nema Å¡anse da ga se naÄ‘e po zadanoj cijeni), Aragom je malo pretopao i pretrom za moj ukus (i ne samo moj, tako da teÅ¡ko potpada pod pojam referentnog), Korato je vrlo zanimljiv ureÄ‘aj kod kojeg su mi sitnice odluÄile da ga ne uzmem, a kako se (barem ovdje) dao naći za 500-600 eura, a radi se zapravo o recentom ureÄ‘aju, bilo bi ga dobro posluÅ¡ati.

Nedavno je ovdje bilo i AVM M2 monoblokova (mislim da je ta oznaka) isto zanimljivi ureÄ‘aj, no sve u svemu ograniÄen si manje-viÅ¡e na domicilno SH tržiÅ¡te, a kako sam iz HR teÅ¡ko mogu biti od konkretnije pomoći.

Ja sam, recimo, baš nedavno uzeo ovo

classe%203%20in1.JPG

Classe Audio Twenty Five

Cijena je otprilike ta koju ganjaÅ¡, ali tako neÅ¡to se naÄ‘e na ovim prostorima rijetko, jako rijetko. I joÅ¡ nisam siguran kud bih ga strpao zvukom. Dobar jest, ali koliko je dobar, trebat će malo vremena da se poigram s njim. NiÅ¡to sliÄno tome trenutno ne vidim po oglasnicima, ako uzmemo u obzir da se radi o ondaÅ¡njem njihvom top modelu koji je koÅ¡tao nekih 10 000 DEM-a, ima +35 kila, 2x250w, balansirani ustroj, isl.

Osim tako neÄeg, moji prijedlozi bi u većini iÅ¡li u pravcu engleza ;-) , ali ajde ...

Link to comment
Share on other sites

Sten hvala na izuzetno kvalitetnom odgovoru, i ne samo kvalitetnom nego i veoma informativnom i detaljnom. Potpuno se slazem cak i za Aragona a ja se ne slazem sa drugim izjavama 100% bas tako cesto.

bravo

sondek druze, takodje hvala . Ja sam slusao neki classe i meni je to bilo nesto previse ostro i svetlo ali mozda je ceo sistem bio takav, ne znam stvarno. Ne secam se ni koji je model bio jer je cena za mene tada bila astronomska. Pored vas dvojice i neki ljudi privatno me ubedjuju da im dam jos jednu sansu slusanjem. (Classe-u)

hvala ti najlepse na svim predhodnim pa i ovom predlogu

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao taj Classe sa Sonus Faber minima Amator i bilo je tragova toga sto kazes ali samo sa CD-om,Audio alchemy transport+dac sa drugim,analognim izvorom Sota Saphire/Zeta/Sumiko ni traga od toga.Kad sam poslusao taj Dac kod mene jasno mi je bilo da je sva prisutna ostrina bila do njega.Moras poslusati kod sebe da bi znao kako ce da reaguje sa tvojim zvucnicima,ali ti predlazem da odlozis sve promene kad preselis u novi prostor,skupe su promene misljenja i jako je tesko nesto posle prodati bez obzira koliko je povoljno.Inace izbacivao je cesto osigurac i zmirkala su svetla od njega pri ukljucivanju,na kraju se zavrsilo sa posebnim kablom i osiguracem.Odlicna je bila dinamika i prostornost.

Korato sam slusao ovde u Novom Sadu i moj je utisak da je amp mnogo,mnogo bolji od preampa jedan vrhunski DIY jednog naseg forumasa je po meni bukvalno obrisao pod koratovim preampom,po meni drasticna razlika.

Link to comment
Share on other sites

Stradivari, od onoga Å¡to sam ja Äuo od Classea, a to nije neÅ¡to puno + ovog Å¡to imam doma, mogu ti reći da ako si zaljubljenik u cjevni zvuk, pogotovo onaj klasiÄniji, staromodniji, da tako kažemo, da možda Classe ne bi bili tvoj cup-of-tea.

Classe inaÄe nije oÅ¡tar i svjetao, već je rezolutan, a kad mu se prikaÄi neÅ¡to Å¡to ne odiÅ¡e rezolucijom (ispred ili iza njega), onda to zna ispasti suho, oÅ¡tro, bestjelesno, nemuzikalno. Ne kažem da su to savrÅ¡eno neutralni ureÄ‘aji, ali ovaj je neÅ¡to najneutralnije Å¡to sam Äuo. A Äuo sam dosta toga - doma.

No, zaj Classe je tu samo da se vidi Å¡to se može naći za te neke novce (iako, kažem, vrlo rijetko). Negdje prije je bio i jedan stariji Krell 100 (KSA ili KTA, nemam pojma koji toÄno - vrlo brzo otiÅ¡lo), ali sve takve zvijerke su rijetke, pogotovo po tim ciframa.

Link to comment
Share on other sites

Ne nisam zaljubljenik u takav zvuk. Ja sam ti zaljubljenik u sto verniju reprodukciju zivih instrumenata.

Da razjasnim nesto, mene ne interesuje da li je lampas ili tranzistorac ili radi na ugalj, mene interesuje samo zvuk ali eto desilo se da ga nadjem kod lampasa pa zato ja pisem da sam lampa man. Mene ne interesuje nacin nego rezultati i samo rezultati.

Link to comment
Share on other sites

Razumijem te, jer i ja sam otprilike takav, samo što ja uglavnom završim na tranzistorima.

Ali isto tako, na osnovu koliÄine toga Å¡to izmjenih i svojim pragom tolerancije na ureÄ‘aje koji ne zadovoljavaju, mislim da je gotovo nemoguća misija naći 2 praktiÄno istovjetna ureÄ‘aja. Uvijek će se jedan pokazati bolji, pa će onaj drugi biti sve rjeÄ‘e sluÅ¡an, dok ne postane potpuno suviÅ¡an.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡to viÅ¡e pametnog reći, oÄito si dosta toga posluÅ¡ao pa znaÅ¡ kako se stvari kreću ... mislim da ćeÅ¡ sam znati najbolje Å¡to bi otprilike moglo zadovoljiti.

Btw. koji to lampaš traži "godišnji odmor", ako nije tajna? Mora da je nešto high-class, možda i meni baci bubu u uho.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, neko se "pali" Äisto na veliÄinu, kilažu i snagu, pa je samo to dovoljno da je nekome "dobro". Ok, razumjeli smo se.

PoÅ¡to je ureÄ‘aj kod mene nekih mjesec i po dana, i kako je isproban i sa razliÄitim playerom, i preampom, i IC-ima, Äak i sa policom, mislim da bih mogao reći neÅ¡to konkretnije o njemu. Faza usviravanja i prilagoÄ‘avanja je davno proÅ¡la, sad se samo mogu igrati s njegovim okoliÅ¡em, nastojeći mu pružiti Å¡to bolje uvjete za zvuÄnu predstavu. Normalno, uz par starosjedioca u sistemu koji se ne mijenjaju (prije svega jer su njihove karakteristike poznate), i provjereni su nebrojeno puta, i tu su godinama.

Ukratko bih ovog Classea opisao pomalo kao poojaÄalo koji nit smrdi nit miriÅ¡e. To mi je njegova najbolja i najloÅ¡ija karakteristika.

Kako ja volim pomalo karakterna pojaÄala ali all-round tipa (ipak, sa izraženijim osjećajem za ritmiku, mikrodinamiku, općenito tenziju, iako smatram da bi te karakteristike trebalo imati iole bolje pojaÄalo, ali danas se stvarno stvaÅ¡ta proizvodi, a i ... bogme ljudima se svaÅ¡ta zna sviÄ‘ati), ali s druge strane da budu Å¡to neutralnija, timbralno Å¡to uvjerljivija, da ne bude sve samo leading-edges, kako bi englezi rekli (jako lijep termin, teÅ¡ko prevodiv), onda sam pomalo u raskoraku s ovim Classeom.

Jer, barem zasad, on ima i jedno i drugo, ali ne do razine do koje bih želio. Imao sam pojaÄala koja su neke stvari odraÄ‘ivala bolje, ali iako je ovdje generalno sve na viÅ¡oj razini (zato ga i uzeh, u konaÄnici), nije baÅ¡ na vrhuncu. Zapravo, stara priÄa - poželiÅ¡ križati 2 ureÄ‘aja kako bi dobio jedan pravi.

Tako da ... ostaje mi se igrati s njime, sviÄ‘a mi je Å¡to osjetno reagirna na i male tweakove, i Å¡to je zapravo vrlo blizu da bude sve Å¡to zapravo želim od jednog pojaÄala.

Eto, ne bih htio još više naširoko, jer ovo ipak nije moja tema (niti sam imao namjeru "ukrasti" temu), osim ako baš postoji interes, neka daljnja potpitanja, pa neka je moderator preimenuje u zasebnu temu.

Link to comment
Share on other sites

Tema su izlazna pojacala tako da samo napred sto se mene tice, pa to je kao da si mi predlozio da kupim pa mi pises sta je to sto bi ja trebalo da kupim.

Neka pojasnjenja bih molio. Ako je "nit smrdi nit mirise" to se odnosi prevashodno na dinamilu a ako se ne varam to je retka stvar koja ne moze kod pojacala da se ispravi drugim uredjajem jer nijedan uredjaj nije previse dinamican pa cak ni gramofon koji je tu vrh.

Pa bih te molio da malo pojasnis sta ti volis, tenziju (Krell i Levinson) i karakter (Mcintosh, Accuphase, Lavardin, Oktave, Naim) ali kakav karakter, svako pojacalo ima neki svoj karakter ali sigurno je da nije svaki po tvojoj zelji. Imam molbu a to je sledece, ako mozes pusti neku muziku gde ima izrazenog sviranja na koncertnom klaviru i to posebno delova u donjim pa cak i najnizim oktavama pa mi ako mozes prenesi kako ti klavir tu zvuci. Eto malo da dignemo celu temu na neki visi nivo, naravno ako se slazes.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...