Jump to content


Slusalice do 50 eur


Dzek

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

AKG 141 MKII 13700 premasuje budzet.Polovnih trenutno nema po oglasima.Koliko sam googlao sve prednosti po zvuku ima SR60 uglavnom se zale na ne udobnost, sto po meni nije neki veliki nedostatak.Ali razlika u ceni je 50 eura i 40 eura u odnosu na AKG. Da li se to i cuje?

Link to comment
Share on other sites

Promenio sam desetak slualica od onih jeftinih pa sve do 100e .Ukocen vrat i bol u usima posle nekih 30 min me je nateralo da sve to rasprodam i uzmem slusalice od 5e , koje imaju i mokrofon i zavrsavaju mi posao,Naravno da zvuk nije isti kad slusas na one od 5e i od 100e ali ako planiras duze slusanje muzike na slusalicama imaces taj problem .Ako neko zna de ima da se kupe takve slusalice a da nemaju tu manu dajte i ja da ih kupim.

Link to comment
Share on other sites

Promenio sam desetak slualica od onih jeftinih pa sve do 100e .Ukocen vrat i bol u usima posle nekih 30 min me je nateralo da sve to rasprodam i uzmem slusalice od 5e , koje imaju i mokrofon i zavrsavaju mi posao,Naravno da zvuk nije isti kad slusas na one od 5e i od 100e ali ako planiras duze slusanje muzike na slusalicama imaces taj problem .Ako neko zna de ima da se kupe takve slusalice a da nemaju tu manu dajte i ja da ih kupim.

http://www.ebay.com/itm/Beyerdynamic-DT-770-Pro-Headphones-/190609875118?pt=DJ_Gear_Lighting&hash=item2c613be0ae

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je AKG K-77 jer za sumu koju sam ih platio nisam cuo solidnije sluske. Kupio sam ih prije 7 dana u Mtros M. za 3800 RSD. Slusalice imaju sasvim korektan zvuk cak i vise ali ne treba ocekivati cuda ovo je tek uplovljavanje u kvalitetan zvuk. Za mene su definitivno bolji izbor od Sennheiser-a iste klase ne ulazeci u visu klasu. Jedina zamerka je krckavi nosaci za slusalice ali nista strasno izdrzljive su. Sto se reprodukcije tice imaju pun i za nijansu nagsen bas ali u dozama normalnog. Ako se u cijenu uklapaju pogledaj svakako i jaci model K-99 ali ne verujem da je preterana razlika. Pozdrav i sretan lov na sluske :wave2:listen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pre neki dan sam pazario Sennheiser HD-202 za 35 evra nove u kutiji,i mogu reći da sam zaista zadovoljan.Nisam imao priliku da isprobam AKG,ali vidim neki kažu da su malo "oštrije".Treba proveriti sopstvenim ušima.

HD-202 su preko 25 evra,a kako rekoÅ¡e za njih u jednom poznatom Äasopisu-jedan od boljih naÄina da se potroÅ¡i ta suma novca.

Link to comment
Share on other sites

Traži malo po oglasima,ako ti nije žurba i saÄekaj.Ja sam pre 30-tak dana na Kupujem/Prodajem naiÅ¡ao na Sennheiser HD 25 SP,deÄko ih je prodavao nove sa papirima u kutiji za 90 evra,na kraju mi ih je dao za 75 evra,nove u radnji idu preko 200 evra.

I ja sa njima nemam problem da ih nosim ceo dan na glavi,Äak je iste uzeo i moj prijatelj koji radi kao tonac na RTS-u,svaki dan su mu po 8 sati na glavi,kaže da ih ne oseća.Zvuk im je fenomenalan.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi bilo tesko pa sam otisao da probam slusalice, sennheiser HD 435. Utisci nisu bili zadovoljavajuci po nekom mom vidjenju, posto se ukusi razlikuju. Ovako, bass mi se cinio suvise prenaglasen, najvise se prenaglasenost pokazala u filmovima, takodje nedostatak srednjeg spektra, koji su jos i nekako nejasni, tako da sam odustao od ovog modela.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi sta je omiljeno u tvojoj kolekicji ? ako je to nesto sto vuce na rock onda Grado sr60, ako hoces malo izbalansiraniji zvuk sa dobrim niskim sennheser px 100 II to kod nas mozes da nadjes novo za od prilike te pare. Kada bi zabo nesto polovno bilo bi dobro da bude akg k240 i realno imas najvece sanse da ih nadjes ovde.

Nije mi bilo tesko pa sam otisao da probam slusalice, sennheiser HD 435. Utisci nisu bili zadovoljavajuci po nekom mom vidjenju, posto se ukusi razlikuju. Ovako, bass mi se cinio suvise prenaglasen, najvise se prenaglasenost pokazala u filmovima, takodje nedostatak srednjeg spektra, koji su jos i nekako nejasni, tako da sam odustao od ovog modela.

To sto si ti uzeo su hd 25 sp, a te od 200 evra su hd 25 1 i razlika je u skroz drugim drajverima, verovatno si pomesao zato sto slicno izgledaju, ali se cuju skroz drugacije. Uzgred, hd 25 1 je kod nas neverovatno precenjen, kosta preko 200 a inace im se krece cena oko 150 samo ne kod nas.....

Traži malo po oglasima,ako ti nije žurba i saÄekaj.Ja sam pre 30-tak dana na Kupujem/Prodajem naiÅ¡ao na Sennheiser HD 25 SP,deÄko ih je prodavao nove sa papirima u kutiji za 90 evra,na kraju mi ih je dao za 75 evra,nove u radnji idu preko 200 evra.

I ja sa njima nemam problem da ih nosim ceo dan na glavi,Äak je iste uzeo i moj prijatelj koji radi kao tonac na RTS-u,svaki dan su mu po 8 sati na glavi,kaže da ih ne oseća.Zvuk im je fenomenalan.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam poslušao više modela slušalica u toj klasi cene, tražio sam nešto 32-omsko za "razne namene". Ono što bih izdvojio po kvalitetu, za namenu kućnog slušanja su ovi modeli:

AKG K77, Beyerdynamic DTX 710 i Audio Technica ATH-T44. Po mom kriterijumu, sve ove sluÅ¡ke vrede viÅ¡e nego Å¡to koÅ¡taju (Äak i ovde u Srbiji), imaju vrlo fin, detaljan i balansiran zvuk. Iskreno, nisam oÄekivao tako visok kvalitet zvuka u ovoj klasi.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi sta je omiljeno u tvojoj kolekicji ? ako je to nesto sto vuce na rock onda Grado sr60, ako hoces malo izbalansiraniji zvuk sa dobrim niskim sennheser px 100 II to kod nas mozes da nadjes novo za od prilike te pare. Kada bi zabo nesto polovno bilo bi dobro da bude akg k240 i realno imas najvece sanse da ih nadjes ovde.

To sto si ti uzeo su hd 25 sp, a te od 200 evra su hd 25 1 i razlika je u skroz drugim drajverima, verovatno si pomesao zato sto slicno izgledaju, ali se cuju skroz drugacije. Uzgred, hd 25 1 je kod nas neverovatno precenjen, kosta preko 200 a inace im se krece cena oko 150 samo ne kod nas.....

Evo uzeo sam baš ovaj model :

http://www.sennheise...HD-25-SP-502103

A sluÅ¡am i HD 25 1,koje se istina Äuju bolje ali nije to ne znam kakva razlika.Sve u svemu ja sam prezadovoljan kvalitetom koji sam dobio za 75 evra,sluÅ¡alice imaju Neodymium magnete,ÄeliÄnu žicu u kablu protiv kidanja,a kabl je na principu džeka zaboden u sluÅ¡alice,tako da ako se ikad sjebe odeÅ¡ i kupiÅ¡ novi,sliÅ¡alice su neverovatno lagane i prijatne za noÅ¡enje.

Mogu joÅ¡ da dadam da sam sluÅ¡ao i Senheisser HD 205,ali nisam zadovoljan kako se Äuju.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam poslušao više modela slušalica u toj klasi cene, tražio sam nešto 32-omsko za "razne namene". Ono što bih izdvojio po kvalitetu, za namenu kućnog slušanja su ovi modeli:

AKG K77, Beyerdynamic DTX 710 i Audio Technica ATH-T44. Po mom kriterijumu, sve ove sluÅ¡ke vrede viÅ¡e nego Å¡to koÅ¡taju (Äak i ovde u Srbiji), imaju vrlo fin, detaljan i balansiran zvuk. Iskreno, nisam oÄekivao tako visok kvalitet zvuka u ovoj klasi.

Da li postoji neka veca razlika izmedju AKG K77 i AKG K99 posto je cena K99 nesto visa 5600.00 rsd.i jos da pitam da li je redosled nabrajanja po kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam poslušao više modela slušalica u toj klasi cene, tražio sam nešto 32-omsko za "razne namene". Ono što bih izdvojio po kvalitetu, za namenu kućnog slušanja su ovi modeli:

AKG K77, Beyerdynamic DTX 710 i Audio Technica ATH-T44. Po mom kriterijumu, sve ove sluÅ¡ke vrede viÅ¡e nego Å¡to koÅ¡taju (Äak i ovde u Srbiji), imaju vrlo fin, detaljan i balansiran zvuk. Iskreno, nisam oÄekivao tako visok kvalitet zvuka u ovoj klasi.

Da li postoji neka veca razlika izmedju AKG K77 i AKG K99, i da li je redosled nabrajanja po kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

To sto si ti uzeo su hd 25 sp, a te od 200 evra su hd 25 1 i razlika je u skroz drugim drajverima, verovatno si pomesao zato sto slicno izgledaju, ali se cuju skroz drugacije. Uzgred, hd 25 1 je kod nas neverovatno precenjen, kosta preko 200 a inace im se krece cena oko 150 samo ne kod nas.....

Mozda jesam malo gluv,ali toliko slep nisam

post-10517-0-78930900-1324602414_thumb.j

HD 25 SP

post-10517-0-40646800-1324602472_thumb.j

HD 435

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji neka veca razlika izmedju AKG K77 i AKG K99, i da li je redosled nabrajanja po kvalitetu.

Nisam sluÅ¡ao K99, ali ne verujem da postoji veća razlika u kvalitetu izmeÄ‘u njih i K77, Äak je vrlo moguće da su K99 neÅ¡to bolje jer otvoreni dizajn generalno pruža veću mogućnost za dobar zvuk, pogotovo po pitanju soundstaging-a.

Rekao bih da su sva tri modela koje sam naveo jednako kvalitetna, samo je pitanje za koju namenu: ako želiÅ¡ studijski zvuk, izdvojio bih Beyer-a. ZvuÄi vrlo precizno i kontrolisano, pomalo suvo - bas je odliÄan, ima ga baÅ¡ koliko treba, Äist je i utegnut. Ako želiÅ¡ Hi-Fi zvuk tu je Audio-Technica koja u nekoj meri naglaÅ¡ava prijatne aspekte zvuka; omogućava opuÅ¡teno uživanje u muzici, ali žrtvovano je neÅ¡to preciznosti. AKG bih stavio u zlatnu sredinu izmeÄ‘u ova dva modela, ali bliže prvom nego drugom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...