Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

34 minuta ranije, srdjan_c said:

Na kraju ću da se vratim na Rapsberry Pi  i da završim posao za par črvenih.

Толико избегаваш RPi да ме уопште не би чудело да са тиме завршиш. :D

А јеси ли дефинитивно избацио из разматрања радити "свој" PC базирани стример?

Link to comment
Share on other sites

Ovde se piše o Innuos Zen Mini MK3? Jel može neka paralela po pitanju zvuka izmedju ovog streamera i Coctaila N15D, ko je slušao oba. Naime, kada uporedim cene ovih uredjaja, dolazim do zaključka da je Innuos klasa iznad Coctaila. Ali...radi se uredjaju koji ima ugradjen hard disk od 1tb (za cenu od oko 1000e), CD (ako se ne varam) i onda razmišljam da bi zvučno to trebalo da bude ista klasa uredjaja, jer za Innuos treba, ipak, platiti i ove funkcionalne prednosti. Ako je Innuos superioran po zvuku u odnosu na Coctail, onda je zaista best buy uredjaj. 

Izvinjavam se @srdjan_c zbog ovih pitanja u vezi ova dva streamera, ali možda i njemu to može biti korisno.

Još bih dodao da razmisli, pored Projecta i o streameru Lindemann Limetree. Kada sam razmišljao o kupovini streamera, bio mi je u užem izboru, ali ga tada nije bilo u M kablu. Trebalo bi da je stigao.

Takodje, moje zapažanje oko svih streamera u ovom cenovnom rangu je u vezi aplikacije. Svima su nadjene neke zamerke i aplikacije su loše ocenjene. Negde rade odlično, negde katastrofalno.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, InSides said:

Толико избегаваш RPi да ме уопште не би чудело да са тиме завршиш. :D

А јеси ли дефинитивно избацио из разматрања радити "свој" PC базирани стример?

Ne izbegavam, ali bih ipak gotovo i provereno rešenje, za “sam svoj majstor PC streamer” nemam ni dovoljno znanja, ali ni toliko entuzijazma.

Zen Mini MK3 se polako nameće kao prilično dobro rešenje, ali ne bez probe.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Preddrag said:

Ovde se piše o Innuos Zen Mini MK3? Jel može neka paralela po pitanju zvuka izmedju ovog streamera i Coctaila N15D, ko je slušao oba. Naime, kada uporedim cene ovih uredjaja, dolazim do zaključka da je Innuos klasa iznad Coctaila. Ali...radi se uredjaju koji ima ugradjen hard disk od 1tb (za cenu od oko 1000e), CD (ako se ne varam) i onda razmišljam da bi zvučno to trebalo da bude ista klasa uredjaja, jer za Innuos treba, ipak, platiti i ove funkcionalne prednosti. Ako je Innuos superioran po zvuku u odnosu na Coctail, onda je zaista best buy uredjaj. 

Izvinjavam se @srdjan_c zbog ovih pitanja u vezi ova dva streamera, ali možda i njemu to može biti korisno.

Još bih dodao da razmisli, pored Projecta i o streameru Lindemann Limetree. Kada sam razmišljao o kupovini streamera, bio mi je u užem izboru, ali ga tada nije bilo u M kablu. Trebalo bi da je stigao.

Takodje, moje zapažanje oko svih streamera u ovom cenovnom rangu je u vezi aplikacije. Svima su nadjene neke zamerke i aplikacije su loše ocenjene. Negde rade odlično, negde katastrofalno.

Innuos nema svoju kontrolnu aplikaciju, već može da koristi čitav niz kontrolnih aplikacija drugih proizvođača u zavisnosti od izabranog endpointa, što uključuje i Roon. Ko ne želi da plaća dodatne licence za Roon i LMS mu je sasvim dovoljan, iPeng za iOS, odnosno Orange Squeeze za Android uređaje, rade posao savršeno.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, srdjan_c said:

Ne izbegavam, ali bih ipak gotovo i provereno rešenje, za “sam svoj majstor PC streamer” nemam ni dovoljno znanja, ali ni toliko entuzijazma.

Са ризиком да будем спаљен на ломачи, јел су се размотрили "конфекциски" уређаји?

Рецимо, Yamaha NP-S303 има прилично велик feature set, укључујући и DLNA, AirPlay, MusicCast, као и директна поддршка за Tidal, Qobuz, Deezer и остала боранија... за ~300E.

MusicCast апликација није најбоље нешто што сам видео у животу (једна апликација за све MusicCast уређаје, тестирао сам због рисивера), али поддршка за DLNA доста проширава опције.

EDIT: Колико сам успео да схватим, требало би и да ти дозволи да користиш начин листања библиотеке како ти хоћеш.

Link to comment
Share on other sites

1. Streamer mora da radi, i to besprekorno.

2. Aplikacija mora da radi, i to besprekorno

3. Streamer bi bilo dobro da kao output ima: coax, usb i ako može aes/ebu

4. Aplikacija bi trebalo da ima opciju file browsing, DLNA komunikaciju sa mrežom (ili još bolje, mesto za disk), Tidal

5. Da cena bude do 1K€

 

Eto, nadam se da nisam preterao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, srdjan_c said:

1. Streamer mora da radi, i to besprekorno.

2. Aplikacija mora da radi, i to besprekorno

3. Streamer bi bilo dobro da kao output ima: coax, usb i ako može aes/ebu

4. Aplikacija bi trebalo da ima opciju file browsing, DLNA komunikaciju sa mrežom (ili još bolje, mesto za disk), Tidal

5. Da cena bude do 1K€

Пробај ту Јамаху онда. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, srdjan_c said:

4. Aplikacija bi trebalo da ima opciju file browsing, DLNA komunikaciju sa mrežom (ili još bolje, mesto za disk), Tidal

Pa rekoh ti - bilo koji koji podrzava UPnP radi sa BubbleUPnP aplikacijom koja je odlicna.

File browsing dobijam tako sto sam u Foobar-u podigao UPnP server i serviram kompletnu kolekciju muzike + playlist-e. Meni Foobar radi posao zato sto mi je cela kolekcija u APE + CUE, kao i ISO formatu za SACD DSD rip-ove. Ti mozes da koristis BubbleUPnP server ili MinimServer za istu stvar, ako ti tip kolekcije to dozvoljava.

Link to comment
Share on other sites

bre sad kad iscitam ove zahteve, nekako sam jos zadovoljniji sa ovom dell starudijom od laptopa koji sa OS Volumio koristim ko streamer. U njega ustekan dragonfly i uzivam uz ovo sto nas je tidal castio na 4 meseca... i sve to za sad skoro pa free of charge. Volumio ima neku sitnu godisnju pretplatu za native tidal podrsku ( i to koristim trenutno free try :D ) ako je to pod must, a ako odlucim da se i dalje stekam cak i za to, mconnect radi prilicno super sa tidalom. Volumio ima fajl browsing shareovanog foldera koji mi je na every day kompu. I taj pc i laptop su povezani preko net switcha kablom sa ruterom i to bez ikakvog stucanja svira, pa rekao bih, bas dobro. Mozda nisam pomogao sa ovim postom, al verujem da nisam ni odmogao :D

Link to comment
Share on other sites

Napisah "to MI se sve više doima":P....naravno da i od ultimativnog ima ultimativnije i još ultimativnije, ali ne bih da preterujem.

edit:

Sad pogledah po netu...nema ama baš niko da prodaje ZEN Mini, nijedan oglas. Možda zato što nema potrebe prodavati nešto što radi kako treba, ne znam, samo na glas razmišljam....ali fakat nijedan da se prodaje.

Link to comment
Share on other sites

@srdjan_c

probao sam u svom sistemu :

Auralic Aries Mini sa LPS-om na bazi Teddy Pardo šeme (cca 600€ sve skupa) + Roon (ni meni nije legao ali zbog dsp-a)

Auralic Aries femto full verzija , više memorije , bolji klok , fabrički LPS , veće kućište cca 1.500€ (ima 5 dsp peq-a)

CoctailAudio X50 pro  , na oko preozbiljna spravica sa čudnovatim kućište i prelošim displejom cca 4.000€ 

Najkraće rečeno,  sve skupa nisu to bile razlike para vredne ...

Mali i veliki Aries gotovo da se ne razlikuju po zvuku , koktelčić za nijansu bolji ali preskup.

Tragam dalje i Aries mini čuvam za brata jer ima i DAC na sebi koji nije bog zna šta ali radi pristojno .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...