Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Odradio sam reset sistema, izvadio SD karticu na kojoj je bilo setovanje od prethodnog vlasnika (uključen SAM za Manger Z1 kutije, preamp, WiFi, ostali ulazi i izlazi popaljeni, bez phono sekcije,...).

Postavio moj setup:

1. Phono: uključen, izabran preset za Benz Micro Gold

2. LAN: uključen

3. Ostalo: sve poisključivao

 

Na prvu loptu....bolje, mnogo bolje zvuči sa digitalijom u odnosu na prethodni setup. Kao da je bio pod loudness-om, sad toga više nema. Preciznija stereo slika, meni pitkiji zvuk. Što se tiče digitalnog dela oduvao je ChordHD DAC potpuno.

Sad malo da se naslušam muzike, pa sledi analogni deo testa.

 

edit: nisam izdržao, prebacih se na phono....utisak:

SPEKTAKL!!! Auuuuu.....kako ovo svira lebac ti ražani.

Ne treba SUT, direkt na MC, uživancija.

 

Rezime: ko je gramofondžija neka uzme Devialet ozbiljno u razmatranje, pogotovo ako fura neku od zvučnica za koje već postoji preset (iako, ko je vičan, može i sam da napravi za neku koja nije već ubačena u softver).


 

Link to comment
Share on other sites

Signal je izvorno analogni, tu nema zbora.

E sad, ko je analogni puritanac, sigurno će mu zamerka biti obrada analognog signala, što se dešava kod Devialeta (uređaj može da radi i AD konverziju, što je super ako neko hoće da ripuje vinile).

Uvek mi je primarno ono što čujem i to da li prija mom uhu, jer, jelte, to upravo ja slušam u 99% slučajeva. A ovde ima detalja kojih nije bilo sa Classe-om, i to pozamašno više. Plus stereo slika veća, plus muzikalnije. Meni dosta.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RingeRaja said:

Ne treba SUT, direkt na MC, uživancija.

Без SUT-a, a? :D

2 sati ranije, Woland said:

^ kako se zna šta je sve presetovano?

  1. https://www.devialet.com/soon/configurator/advanced (ради и без налога, тако да проспективни купци могу да лепо разгледају)
  2. Клик на стрелицу испод назива "Phono 2"
  3. У новом прозору, листа "Phono model"

Ту стоје све звучнице за које постоји preset. Мада, то је само лакоћa конфигурације. Све се остало може подешавати у ситна цревца.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, RingeRaja said:

Signal je izvorno analogni, tu nema zbora.

E sad, ko je analogni puritanac, sigurno će mu zamerka biti obrada analognog signala, što se dešava kod Devialeta (uređaj može da radi i AD konverziju, što je super ako neko hoće da ripuje vinile).

Uvek mi je primarno ono što čujem i to da li prija mom uhu, jer, jelte, to upravo ja slušam u 99% slučajeva. A ovde ima detalja kojih nije bilo sa Classe-om, i to pozamašno više. Plus stereo slika veća, plus muzikalnije. Meni dosta.

da spvas mirno,i ostali sto imaju Devialet,pa koriste phono iz njega..pre par godina ,doduse sa modelom D Premier bejase jedan pokusaj uvaljivanja Conrad Johnson separtane phono sekcije sa lampickama,sto je nov kostao,vise no Devialet..pokusaj uvaljivanja nije uspeo,CJ je vracen u radnju,iako je prisustvovao seansi i sam CJ dealer,inace veliki analogicar,sto ima u kolekciji jedno 25-30000 LP-a..to sto neki ljudi i dalje zive u kosmaru raznoraznih sema, gatanja iz soljice za kafu ,predubedjenjima da stonoga ne mere da svira bolje od lampicke nek im ostane sujetno pravo...

kolko ljudi,tolko cudi...

:beer

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na Devialetu! :D

Slušao sam pre neki dan (u salonu u kojem sam kupio gramofon u Beču) - 2 Devialeta sa Martin Logan hibridnim elektrostaticima - sviraju nesvtatno dobro! Takva prostornost i 3D slika retko gde mogu da se čuju. Igrao sam se i sa Roon-om, radi feonomelano (skoro kao Linn Kazoo :D )... Evo i jedne slike tog sistema, čisto da bude zanimljivije da može i da se vizualizuje, dok ne stignu tvoje slike :D

Slikao sam iz fotelje iz koje sam slušao.

IMG_0384a.thumb.jpg.046420c2bfca902d67adf3025e1c751e.jpg

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...