Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

kolega i dalje mi je krivo sto nisi probo neko lampasko pojacalo na jamo kutijama  :blah

 

a kad se setim 2002god kako sam balavio na cocncert seriju od jama u tehnomarket radnji  :facehearts  eh dobra stara vremena

 

ako se bude para i ako naleti neki lep ocuvan primerak jamo podnostojeci zvucnjak ,velike su sanse da ce mi sviruckati u sobici

Link to comment
Share on other sites

Misliš na D870 :loveface

I tata bi sine, ali za sada ih neÅ¡to ne viÄ‘am po oglasima (Å¡to ne znaÄi da neće da nalete, nikad se ne zna).

A Å¡to se tiÄe lampaÅ¡a, ima vremena... Za sada lampaÅ¡ko pojaÄalo nije bilo u opticaju samo i iskljuÄivo zbog finansija, s obzirom da nisam hteo da uzimam u razmatranje bilo Å¡ta, a ono Å¡to bi moglo da paÅ¡e (a ima lampe na sebi) nije jeftino, pa nisam hteo džaba da se zanosim i probam možda neke ultimativne sprave, a posle da kukam.

Ovaj mali Sugden je za sada (a kako stvari stoje, to sada će biti duži period) ovde i svira za sve pare. Stigao je i Denon CDP koji radi više nego korektno, s obzirom koliko je plaćen, tako da je setup skockan.

Na ovo može da ÄuÄne samo neka analogija, ali otom potom, ne žurim...

Link to comment
Share on other sites

Misliš na D870 :loveface

I tata bi sine, ali za sada ih neÅ¡to ne viÄ‘am po oglasima (Å¡to ne znaÄi da neće da nalete, nikad se ne zna).

A Å¡to se tiÄe lampaÅ¡a, ima vremena... Za sada lampaÅ¡ko pojaÄalo nije bilo u opticaju samo i iskljuÄivo zbog finansija, s obzirom da nisam hteo da uzimam u razmatranje bilo Å¡ta, a ono Å¡to bi moglo da paÅ¡e (a ima lampe na sebi) nije jeftino, pa nisam hteo džaba da se zanosim i probam možda neke ultimativne sprave, a posle da kukam.

Ovaj mali Sugden je za sada (a kako stvari stoje, to sada će biti duži period) ovde i svira za sve pare. Stigao je i Denon CDP koji radi više nego korektno, s obzirom koliko je plaćen, tako da je setup skockan.

Na ovo može da ÄuÄne samo neka analogija, ali otom potom, ne žurim...

 

 

d 870 + concert sabvufer = :loveface  ubitacna kombinacija za stereo i filmove ....koliko sam mazio taj sabvufer u tehnomarketu 2002g sviprodavci su mislili da sam bolestan  :screwy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kablaža je malo promenjena, pa da još jednom objedinim šta je sve prisutno...

 

Izvor: Synology DS212j NAS 4 TB - sve WAV

 

Transport: CDP Denon DCD980 & Squeezbox Touch sa DIY napajanjem by stoN_Cold (tu su takoÄ‘e i BDP LG + Samsung LED SmartTV, oba zakaÄena na DAC)

 

DAC: 24bit Sabre ES9023 DIY by stoN_Cold

 

Amp: Sugden A48 III

 

Kutije: Jamo D830 + custome made stalci by Bata Kemp

 

Kablaža: interkonekti FTA K10, 2 para, jedan iz CDP-a, drugi iz DAC-a u amp; digitalac "Hi-And 75 ohm Kinez", debeo kao palac, iz Squeezbox Touch-a u DAC; zvuÄniÄki 2 x 2,5 m Exposure DMF1/QED Airlock

Link to comment
Share on other sites

Kablaža je malo promenjena, pa da još jednom objedinim šta je sve prisutno...

 

Izvor: Synology DS212j NAS 4 TB - sve WAV

 

Transport: CDP Denon DCD980 & Squeezbox Touch sa DIY napajanjem by stoN_Cold (tu su takoÄ‘e i BDP LG + Samsung LED SmartTV, oba zakaÄena na DAC)

 

DAC: 24bit Sabre ES9023 DIY by stoN_Cold

 

Amp: Sugden A48 III

 

Kutije: Jamo D830 + custome made stalci by Bata Kemp

 

Kablaža: interkonekti FTA K10, 2 para, jedan iz CDP-a, drugi iz DAC-a u amp; digitalac "Hi-And 75 ohm Kinez", debeo kao palac, iz Squeezbox Touch-a u DAC; zvuÄniÄki 2 x 2,5 m Exposure DMF1/QED Airlock

pozdrav jel moze slika hi-and kinez digitalac.hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sad tek videh...

Evo "Hi-And" kineza na slici. Za ono koliko je koštao radi fenomenalno!!!

attachicon.gifdig1.jpg

 

Za par dana (nadam se) biće i velikih promena u sistemu, pošto na probu dolazi jedan izuzetan audio komad.

Neću niÅ¡ta da priÄam, ali evo jedna slika kao mali teaser...

attachicon.gifScreen Shot 2013-07-07 at 11.17.48.png

svaka cast lepo izgleda hi-tech kinez .

Link to comment
Share on other sites

Sugden neće da se menja sigurno, taj Englez toliko dobro radi da prosto ne mogu da verujem.

U pitanju je ureÄ‘aj koji objedinjuje viÅ¡e onih koje imam, a pri tome je, s obzirom na cenu kada je izaÅ¡ao i hvalospeve po internetu (i ne samo po internetu) u pitanju Äist Hi-End koji sam jednostavno morao da uzmem. TakoÄ‘e mi karakter zvuka koji dolazi od strane BurrBrown-a izgleda mnogo viÅ¡e odgovara od ostalih DAC Äipova (a probao sam ih nekoliko), a ovaj ih ima, nekoliko komada:)

Videćemo... Nadam se da ću ovde da se zaustavim, kao sa pojaÄalom koje mi definitivno odgovara, uz Jamo kutije, naravno.

Uređaj dolazi na probu (zahvaljujem se poznatom prodavcu za KP), pa ako bude sve kako treba (a ne vidim nijedan razlog da to i ne bude) predstaviću ga u sklopu sistema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...