Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

2 sati ranije, Krnjevac said:

Odlican amp kao sto sam i rekao za te novce tesko naci nesto bolje....doduse kada sam ja slusao 2004 recimo osetno bolji po meni je bio je Nakamichi pa -7 e ii ...mislim da Pass stoji iza oba amlifikatorea:ph34r:

I meni se cini koliko me secanje sluzi.

Link to comment
Share on other sites

Иза Нака стоји Пасс у ствари топологија Стасис а Арагон гледајући шему ме подсећа уз мале промене на Крел 300И. Наравно само излазни степен.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
29 minuta ranije, Father said:

Koja je preporučena daljina ose ručke od ose tanjira za tu ručku obzirom da je overhanging fiksiran headshellom.

SME se podešava klizanjem baze ručice.

 

18 minuta ranije, RingeRaja said:

U pitanju je SME 3009 S2 Improved, delimično prerađena i poboljšana.

U sitna crevca će neko drugi.

Čestitke, dobro došao u SME klub! :)

Sudeći po slici, u pitanju je verzija sa fiksnim headshell-om?

Ako jeste, super, ona spada u ređu i u određenom krugu ljubitelja traženiju varijantu.

Ipak treba uzeti u obzir da ima izrazito nisku efektivnu masu od samo 6.5g, što je čini dobrim partnerom za MM zvučnice sa visokom komplijansom.

Koja ti je zvučnica trenutno montirana?

Ako je ona Benz Micro Gold, MC sa relativno niskom komplijansom (beše 15?), trebalo bi proveriti kako se ponaša po pitanju rezonantne frekvencije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, 空也 said:

SME se podešava klizanjem baze ručice.

Iz kog centra i na koju udaljenost se postavlja osa rotacije ručke od centra tanjira. SME ima onaj njihov lenjir ali to je skenirano pa strpano u pdf pa onda i odštmpano. 3 mesta za ozbiljan promašaj bazne geometrije.

Da li je koriščćen originlni temlate ili onaj sa VE. Sve što sam štampao sa VE ima za gramofone tragičnu grešku od 0.5mm do 1mm. Nisam jedini ko se u to uverio. Zato pitam koja daljina ili metoda centriranja ručke u odnosu na centar tanjira je korišćena.

Super je to sa klizanjem, ali odakle i dokle i na osnovu kog repera se kliza...

Samo sam znatiželjan. Postoji li neki podatak u milimetrima?

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Father said:

Iz kog centra i na koju udaljenost se postavlja osa rotacije ručke od centra tanjira. SME ima onaj njihov lenjir ali to je skenirano pa strpano u pdf pa onda i odštmpano. 3 mesta za ozbiljan promašaj bazne geometrije.

Da li je koriščćen originlni temlate ili onaj sa VE. Sve što sam štampao sa VE ima za gramofone tragičnu grešku od 0.5mm do 1mm. Nisam kedini ko se u to uverio. Zato pitam koja daljina ili metoda centriranja ručke u odnosu na centar tanjira je korišćena.

Super je to sa klizanjem, ali odakle i dokle i na osnovu kog repera se kliza...

Samo sam znatiželjan. Postoji li neki podatak u milimetrima?

 

Mounting distance (bedplate centre to turntable centre) : 215,4mm

http://www.analogue-classics.com/html/sme_3009___3012.html

Link to comment
Share on other sites

Toooo Kujo brate! Hvala to me je znimalo.

Ta udaljenost od centra tanjira i zaklapanje do max 70 stepeni u odnosi na normalu iz tačke centra ručke upravno ka prednjoj ploči daje povoljnu poziciju za centar ručke.

Super, znači 215.4mm gde je efektivna daljina 233.2mm daje  17.8 fiksnog overhanginga. Što je po njihovim nalazima idealna situacija.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Father said:

Da li je koriščćen originlni temlate ili onaj sa VE. Sve što sam štampao sa VE ima za gramofone tragičnu grešku od 0.5mm do 1mm. Nisam jedini ko se u to uverio. Zato pitam koja daljina ili metoda centriranja ručke u odnosu na centar tanjira je korišćena.

Super je to sa klizanjem, ali odakle i dokle i na osnovu kog repera se kliza...

Samo sam znatiželjan. Postoji li neki podatak u milimetrima?

Korišćen je originalni model za setovanje, pošto sam uz ručicu dobio sve osim kutije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...