Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

47 minuta ranije, R_R said:

@Nixie

Možeš da se najaviš kod zajedničkog drugara kad se budem sa njim dogovorio, s obzirom da hoće da ih čuje sa novim kutijama.

Ako mislimo na istog čoveka, nove kutije su trenutno kod mene na slušanju, a kod njega su neke moje malecke (Wharfedale 11.1). Pala je spontana razmena obzirom na to da samo te male možemo da razmenjujemo, do 15kg. Možeš i to da čuješ, biće kod njega još neko vreme. Zvuče bolje nego kod mene.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Nixie said:

Ja nisam ljubitelj malih kutija, a nemam ni odgovarajuće stalke nego sam nešto improvizovao.

Sve je super kod mini monitora, osim basa, a ja bez basa ne mogu da živim. :heat

M&D imaju bass koliko zelis, mnogo vise nego sto bi se ocekivalo od male kutije

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u tome. Ima malih kutija koje sviraju i dublje i velikih koje sviraju plice - razlika u dinamici je znacajna.

Sa malim kutijama i sub-om koji dopunjuje sa donje strane ces dobiti dubinu i punocu zvuka, ali ne i dinamiku, "udarac" i "grandioznost" zvucne pozornice.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Delija said:

Nije poenta u tome. Ima malih kutija koje sviraju i dublje i velikih koje sviraju plice - razlika u dinamici je znacajna.

Sa malim kutijama i sub-om koji dopunjuje sa donje strane ces dobiti dubinu i punocu zvuka, ali ne i dinamiku, "udarac" i "grandioznost" zvucne pozornice.

O ovome da pricas kad budes cuo M&D. Bilo koje. Sve dotle je Trla baba lan prica. Ovo govorim iz iskustva, kada sam ih cuo prvi put kod drugara u Nemackoj pre 10-12 god, vilica mi je pala do poda.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Delija said:

Nije poenta u tome. Ima malih kutija koje sviraju i dublje i velikih koje sviraju plice - razlika u dinamici je znacajna.

Sa malim kutijama i sub-om koji dopunjuje sa donje strane ces dobiti dubinu i punocu zvuka, ali ne i dinamiku, "udarac" i "grandioznost" zvucne pozornice.

Verovatno nisi nikada cuo M&D AMT :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesam. Prvi put pre vise od 10 godina. Ne komentarisem nesto sto nisam cuo.

Zanimljiv koncept i fino to radi, ali fiziku ne mozes da prevaris. Ima M&D i "malo" vece zvucnike u ponudi ;)

Treba biti realan - ali ovde na forumu se na to bas i ne nailazi na svakom koraku.

Kad mi neko napise za kutije velicine 29.0cm x 17.0cm x 21.3cm, efikasnosti 82.5/85.5 dB sa 5.5” midbass driver-om koje trpe max 60/80W kako "imaju bass koliko zelis", ne mogu, a da ne prokomentarisem... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Apropo price oko dodavanja sub-ova...

Svakako to podrzavam jer ce podici nivo zvuka za par ne malih stepenika, ali treba biti svestan i toga da postoji jako dobar razlog zasto B&W 805 D3 kosta 6k evra, a 800 D3 kosta 30k evra. Isto tako postoji razlog zasto Dynaudio Confidence 20 kosta 10k evra sa sve stalcima, a Confidence 60 kosta 40k evra - iako imaju identican visokotonac i vrlo slican midbass driver - svakako iz iste familije i istog kvaliteta.

Kad bi samo dodavanjem sub-ova mogao od 805 D3 da napravis 800 D3 ili od Confidence 20 da napravis Confidence 60 - gde bi nam bio kraj ;)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

Isto tako postoji razlog zasto Dynaudio Confidence 20 kosta 10k evra sa sve stalcima, a Confidence 60 kosta 40k evra - iako imaju identican visokotonac i vrlo slican midbass driver - svakako iz iste familije i istog kvaliteta.

Your goosebumps will get goosebumps

:order:klanjanje:bounce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...