Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

14 minuta ranije, Delija said:

Ko je rekao da valja?

Objasnio sam samo da nije bas toliko tragicno kao sto se cini na prvi pogled, kao i zasto bolje zvuci uz ovakvu duplu DA konverziju, nego da Devialet samo pojaca analogni signal dobijen od Node-a - bez dodatne AD+DA konverzije. Ovako i dalje pecat zvuku dobrim delom daje Devialet-ov DAC.

Isti slucaj bi bio i da nije u pitanju Devialet, nego neki drugi AVR, procesor ili DSP, naravno.

Vrlo povrsno citas post-ove. Ili ih ne razumes. Nema trece.

ipak ima trece moji i tvoji kriterijumi i nacin bavljenja hi fijem se mnogo razlikuju.....i to sto ti kazes da je tako, tragicno ili ni malo ne steti je  smesno. 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dubwiser said:

 

Kao zakleti protivnik PC-ja u audio lancu, dugo sam lomio na koju stranu. Streamera u rangu 500-800 eur nema koji moze da mu zvucno i funkcionalno parira.

 

Allo Digione Signature ili Allo Usb Bridge Signature  + Shanti linearno napajanje .U oba slučaja oko 500eur.

Valjalo bi ih uporediti sa Bluesound Node 2i , a mislim da se ne bi "postideli" ni pored Innous Zenith-a MK3.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Nema li Devialet ulaz u power amp? Tamo treba priključiti Bluesound da se vidi čisto šta on sam ume. Naravno samo ako ima varijabilni out.

Pod pretpostavkom da uslovi za ovaj način povezivanja postoje na oba  navedena uređaja , mislim da bi rezultat bio daleko najlošiji  ili bi , u najboljem slučaju , bio jednako loš kao i korišćenje BN2i internog daca uz analognu vezu sa Devialet-om. Interni dac-ovi i var.out su veoma skromnih mogućnosti i na mnogo skupljim streamer-ima pa je nerealno očekivati nešto više od BN2i . 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Možda je to rešeno nekakvim bypass modom u podešavanjima pa nije očigledno.

Nazalost, jok. Jednostavno, "digitalno" im je filozofija i ceo sistem se na tome zasniva.

Ali ako pogledas Stereoplay tabelu integrisanih pojacala, videces da je i takav "analogni" ulaz kod Devialet-a na vrlo visokom nivou u odnosu na druge integralce - prva kolona kod ocena (druga je streaming, a treca digitalni ulaz). A drugi "dokaz" kvaliteta je phono sekcija koja je uz svo to digitalizovanje vrhunska.

2020-01-11-19-27-36-610-rang-und-namen-s

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Green said:

Allo Digione Signature ili Allo Usb Bridge Signature  + Shanti linearno napajanje

Tacno, cini se kao takodje primamljivo resenje.  Meni licno vise odgovara all in one box solucija, mada se i BN2i moze nadogradjivati u napajackoj sekciji uz dodatni LPS.  

Link to comment
Share on other sites

Od engleskih casopisa samo sam u stereoplay jos manje verovao.Oni broje punkte i ocenju uredjaje dobrim delom na osnovu funkcija i konfora.Razumem da to nekom znaci,ali ja sam iz sasvim suprotne price.Na svakoj njihovoj listi mozes naci daleko bolje zvuceci uredjaj koji je losije poziciiniran zbog nedostatka neke funkcije koja bele veze sa zvukom nema,neke mu cak i odmažu jer su na putu signala i sl.Sa druge strane stvari koje jesu audiofilski bitne ne mogu se kroz punkte izraziti.Meni je dovoljno i da nepotrebne funkcije samo dizu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Bluesound Node 2i otpada, šta god da sam čačkao po setovanjima za mrežu u okviru firmware za ruter, nastavilo se sa dropovima/seckanjem, ređe ili češće.

Sa ovim ne mogu da se pomirim, tako da ga vraćam i idemo dalje, otvoren sam za predloge.

Uslovi:

1. Nativna podrška za Tidal

2. iOS aplikacija za upravljanje

3. Mogućnost file browsing (a ne da mi softver slaže kako on misli da je najbolje)

4. Obavezna proba

5. Budžet: do 1K €

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, srdjan_c said:

Bluesound Node 2i otpada, šta god da sam čačkao po setovanjima za mrežu u okviru firmware za ruter, nastavilo se sa dropovima/seckanjem, ređe ili češće.

Sa ovim ne mogu da se pomirim, tako da ga vraćam i idemo dalje, otvoren sam za predloge.

Uslovi:

1. Nativna podrška za Tidal

2. iOS aplikacija za upravljanje

3. Mogućnost file browsing (a ne da mi softver slaže kako on misli da je najbolje)

4. Obavezna proba

5. Budžet: do 1K €

Isto koristim Node 2i nemam problema sa seckanjem koristim  Tidal i Deezer.Uredjaj je povezan lan kablom i sve je ostalo fabricki podeseno.Jedino sto ja imam staticku IP adresu pa ne znam da li to mozda menja stvar?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Green said:

Allo Digione Signature ili Allo Usb Bridge Signature  + Shanti linearno napajanje .U oba slučaja oko 500eur.

Valjalo bi ih uporediti sa Bluesound Node 2i , a mislim da se ne bi "postideli" ni pored Innous Zenith-a MK3.

Od nedavno koristim Allo USBridge sig. Doduse ne sa shanti_jem vec za AliExpress LPS. Za sada je moodeAudio kao OS (Probao sam nativni Tidal sa Volumio al je UX uzasan). Mozemo da organizujemo poredjenje/slusanje..

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Branislav81 said:

Isto koristim Node 2i nemam problema sa seckanjem koristim  Tidal i Deezer.Uredjaj je povezan lan kablom i sve je ostalo fabricki podeseno.Jedino sto ja imam staticku IP adresu pa ne znam da li to mozda menja stvar?

Šta god da je, ne želim da kupim uređaj za koji ne znam da li kod mene može da radi kako treba uz eventualne izmene. Vreme probe je isteklo, sad mogu samo da ga vratim, na žalost. A simpatičan je uređaj, funkcionalan i ne preterano skup.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...