Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

21 minuta ranije, patason said:

to mu je i ogromna mana....ja kao zakleti pobrnik coax spd-ifa......nova generacija streamera i compova optimizovanih za muziku imaju daleko superiorniji usb izlaz od coaxa.

to bi bio i razlog zasto bi taj bluesound eliminisao iz izbora, obratite paznju na firmu Innuos i njihov najmanji model zen mini mk3, jeste skuplji od ovoga ali je strasno dobra sprava i nekako audiofilskija,beskompromisna a bluesound je meni vise life style.

 

Ringe raja tvoj sistem zasluzuje takvu spravu ili neku slicnu, nodi nije na nivou.

Meni je to pogotovo velika mana, sobzirom da sa USB - a vršim konverziju na I2S, tako da mi je SPDIF  degradacija u svakom smislu. Inače Bluesound je vrlo korektna i simpatična sprava i u tom rangu cene dobra kupovina

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za sve prinove! 

Vrlo zanimljiva iskustva. Baš me zanima kolike su razlike između PC-a i Bluesound-a kada se koristi njegov digitalni izlaz a Devialet-ov DAC u oba slučaja.

Inače sam se i sam primio na Node 2i od kada sam shvatio koliko je prosečan PC potrebno doterivati i tjunirati da bi bio zaista dobar izvor.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srdjan_c said:

Šta da se radi, ponela nas dobra atmosfera, pa smo zaboravili na menjažu kablaže.

Sa Devialetom u lancu izgleda da svaka kombinacija na kraju da dobar zvuk.

ma oprošteno , mora da je bila dobra klopa&cuga pa vas ponelo .... a i ako je tako bilo dobro onda je preko full Devialet-a sigurno još  mnogo mnogo bolje , tako da morate ponoviti cugu i sve pride !!!

uživajte !

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, sondek said:

Bar ce duplo da se raduje.Steta sto Devialet nema i streaming opciju,pa da se bas nema potrebe za dodatnim kutijicama.

Ima i ovaj moj opciju za upgrade, tzv. Core....ali em što radi Roon only (a ja sam ga eliminisao kao opciju), em bi me upgrade koštao otprilike koliko sam platio ovaj D200 second hand. Neka hvala, pre bih za te pare uzeo još jedan D200.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno,glupo neke pare davati za takav "apgrejd",vec ako se daje ide na nesto konkretno .Kad sam prvi put slusao Fantome bio mi jedan od prvih streaming dozivljaja pa mi palo napamet da ne mislis o nicem vec samo klikceš pa mi je ovo bilo na tu temu samo na visem nivou.Zaista je konfor kad sam sa par dana linn-a imao sve na klik,preamp streamer,dac internet radio sve na telefonu.Doduse tako je i uz tu dodatnu spravicu na koju se zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, SUROKVL said:

DAC  u Bluesoundu, kao i u većini sličnih uređaja je osrednji po sistemu tek da ima. Tako da to što ste vi testirali je komedija. Ja iskrenoverubem da je Devialetov DAC bar dve tri kategorije iznad. Uprotivnom, džaba ste krečili B)

Tehnicki, slusali su i Devialet DAC :)

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo i dalje tehnicki...

Za 16 bit-a je dinamicki opseg (SNR) 96 dB, a to isporucuje i osrednji DAC. Nadam se da je taj Node bar osrednji DAC. Takav analogni signal ako se sempluje nece se mnogo izgubiti. Ukratko - culi su oni ipak dosta toga sto moze Devialet DAC. Ne sve, naravno. I sigurno da treba da se poslusa kako Bog zapoveda.

Link to comment
Share on other sites

^ dac u Node 2i je stvarno skroman sonicno, vec stari Hegel HD11 ga je oduvao na prve taktove u svakom pogledu.

Kao zakleti protivnik PC-ja u audio lancu, dugo sam lomio na koju stranu. Streamera u rangu 500-800 eur nema koji moze da mu zvucno i funkcionalno parira.

Tehnicki, usb zaista nedostaje ali to je opet stvar potrebe, licnih preferencija i ostatka digitalnog dela.

Link to comment
Share on other sites

Ko je rekao da valja?

Objasnio sam samo da nije bas toliko tragicno kao sto se cini na prvi pogled, kao i zasto bolje zvuci uz ovakvu duplu DA konverziju, nego da Devialet samo pojaca analogni signal dobijen od Node-a - bez dodatne AD+DA konverzije. Ovako i dalje pecat zvuku dobrim delom daje Devialet-ov DAC.

Isti slucaj bi bio i da nije u pitanju Devialet, nego neki drugi AVR, procesor ili DSP, naravno.

Vrlo povrsno citas post-ove. Ili ih ne razumes. Nema trece.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Dubwiser said:

^ dac u Node 2i je stvarno skroman sonicno, vec stari Hegel HD11 ga je oduvao na prve taktove u svakom pogledu.

Kao zakleti protivnik PC-ja u audio lancu, dugo sam lomio na koju stranu. Streamera u rangu 500-800 eur nema koji moze da mu zvucno i funkcionalno parira.

Tehnicki, usb zaista nedostaje ali to je opet stvar potrebe, licnih preferencija i ostatka digitalnog dela.

Tačno, napisah već da je odličan uređaj i da je meni lično nedostatak USB izlaza mana koja ga diskvalifikuje kao izbor. Ko sluša preko coaxa za te pare teško da ima bolje. 

I da zloupotrebim temu da se zahvalim kolegi Branislav81 što je imao entuzijazma i volje da Bluesound donese na probu i tako svi zajedno organizujemo jedno prijatno veče, druženje i slušanje

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Delija said:

Ko je rekao da valja?

Objasnio sam samo da nije bas toliko tragicno kao sto se cini na prvi pogled, kao i zasto bolje zvuci uz ovakvu duplu DA konverziju, nego da Devialet samo pojaca analogni signal dobijen od Node-a - bez dodatne AD+DA konverzije.

Ma razumeli, digitalno i digitalizacija su čarobne reči u zemlji Srbiji. Još u HI FI da uvedemo robote i holograme :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...