Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

7 hours ago, sondek said:

Zvuk koji si dosad imao je odlican u onom cemu si najvise tezio,a to je dobar bass sto zaista nije lako postici.Iskreno ti zelim da otkrijes novom igrackom citav novi univerzum u srednjim i visokim tonovima pre svega kvalitetnijim izvorom,ali naravno i ampom. Snagu i kontrolu bass-a si imao i dosad i te prednosti D klase verovatno neces imati izrazene.Tu lezi oko 10%,ostalo je u kvalitetu srednjih tonova,i ajd jos 10% visokih ...ako bih se ja nesto pitao.Dobro si sveo verovatnocu da ti apgrejd bude velik bez probe u svom sistemu,u stilu svoje struke- sto bi se reklo "dobro si se raspitao" i trebalo bi da upali.

Na kraju , svi mi "hifilisti" ćemo  završiti  sa Devialetom , kad samo dovoljno popiZdimo od kablova , upgrade-a i kad malo bolje sračunamo koliko nas sve to košta ....

Devialet nije najbolji ali je svakako jako jako dobar izlaz u HiFi nirvanu i mirno more ....

Za ovih mojih 50+ godina , videh i poslušah svašta koje kude  po belome svetu ali još nikada nisam čuo Devialet da svira loše , tako da nema tu greške ...

Lampe su emotivnije ali ima tu zahebancije na pretek ... sve je kompromis ali je Devialet dobar kompromis 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, sondek said:

Au sta je ovde penzionera koji bi dobar zvuk zrtvovali radi konfora .... :D 

Наводно (анегдотални докази, немам увид у историју) се прелаз са интегрираних уређаја према плејади посебних компоненти, у рано доба хај фаја, десио због обогаћења функционалности истих.

Ја још нисам успео да нађем, ни за 2х цену Devialet-а, phono претпојачало као посебну компоненту, које има те функционалности (*), и које тако свира. 

(*) Почео сам да листам функционалности, али ме Devialet не плаћа толико да идем у такве детаље. :D

Link to comment
Share on other sites

Realno, mislim da u ovom momentu ne postoji bolji kompromis od Devialeta (pre svega u zvucnom smislu), pogotovo ako govorimo o polovnim uredjajima.

Nije bitan ovde Devialet kao proizvodjac, verovatno ce se u dogledno vreme pojaviti neko ko ce ih preteci u tom konceptu. 

Licno nisam poklonik brendova, pogotovo sto je jedan od suvlasnika Devialeta famozni Louis Vuitton.. niti mi se svidja njihov marketinski akcenat na Phantom zvucniku, ali posto smisao obrta kapitala i profita lezi u masovnosti a ne u malim (a skupim) serijama, ovo je sasvim logicno.

Ono sto jeste bitno je novi koncept hifi-ja gde je ocigledno dostignut jako visok kvalitet sa novim tehnologijama, a da pritom ne kosta par desetina hiljada necega.

Ako i postoji nesto bolje, neka neko slobodno napise. Samo da se drzimo fabrickih uredjaja.. A ako i pricamo od DIY uredjajima bilo bi fer da poredimo njihove potencijalno realne maloprodajne cene. Dakle, ne koliko je kostalo nekog zaljubljenika sa viskom slobodnog vremena da napravi + par stotina evra zarade, vec po onoj surovoj matematici "proizvodna cena (gde proizvodjac zaradjuje) pa sve to x3" ;) pa da tu zaradi i distributer (ulozeno vreme, kapital, prostor, reklama, magacin...), pa da eventualno bude i prostora za neki popust.

Da li postoji nesto sto svira bolje od Devialeta?

Pre dve nedelje sam cuo nesto sto je za lepu duzinu nadsviralo Francuza (jos vise boje u instrumentima, jos lepsi prostor, detalj koji nije na ustrb muzikalnosti vec realnosti jednog zivog izvodjenja) ali....To kosta 5x vise od jednog Devialet 220 Pro (i to bez strujnih i interkonekt kablova, pritom nema phono preamp). Svira FENOMENALNO!! 

U pitanju je najmuzikalnija kombinacija koju sam u svem svojem dosadasnjem iskustvu imao priliku da cujem - YPSILON PHAETON (hibridni integralac, na ulazu lampa, na izlazu trandza, high-biased AB klasa) u kombinaciji sa MSB Descrete DAC-om sa dodatnim napajanjem (suvisno je reci, da uz dCS, MSB spada u sam vrh svetske digitalije). Dakle, Grk Demetris Baklavas je pogodio zvuk za sve pare, imaju neki svoj transformatorski atenuator koji daje taj neodoljivi "live" prizvuk koji nedostaje prakticno svim pojacalima koje sam do sada imao prilike da cujem), a MSB DAC mu daje onu cuvenu "zivinu", i tako :D 

Ali s obzirom da usi otpadaju od cene svega toga, da se vratimo u svet realnog :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Филип said:

imaju neki svoj transformatorski atenuator koji daje taj neodoljivi "live" prizvuk koji nedostaje prakticno svim pojacalima koje sam do sada imao prilike da cujem)

:) Eto ljudi pišu na osnovu svojih iskustava, neka su zavidna a neka skromnija....

Delim mišljenje, pisao sam o tome ranije, vezano za trafo atenuatore. Slušao sam ih u cevnom setupu i mogu misliti kako bi ti se tek to dopalo imajući u vidu koliko to dobro prezentuje sam ambijent. Slušao sam i LDR, ladder tipove, black alps... ali ovo je nešto posebno.

Devialet je nesumnjivo sjajan uređaj. Uopšte uzev dopada mi se francuski pristup digitalnoj problematici. Izdvojio bih još jednu francusku  firmu  - Totaldac. Nažalost nisam bio u prilici da poslušam, ali sam slušao jedan R2R ladder DAC domaće proizvodnje i to zaista sjajno radi. Tako da ne dovodim u pitanje mišljenje ljudi koji su se jako pozitivno izjasnili o istom.

Preferiram odvojene komponente upravo iz razloga mogućnosti odabira komponenata na putu signala: potenciometar, selektor, cevi (kojima svakako dajem prednost glede soničnosti)....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Када се прикључи грамофон на неки Девиалет да ли сигнал остаје аналогни или се дигитализује?

Питам због могућности примене субова и како се то решава аналогно.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Delija said:

Svi analogni ulazi se digitalizuju.

 

41 minuta ranije, srdjan_c said:

I to uopšte ne smeta uživanciji u sjajnom zvuku koji dolazi iz ove stajliš makine, bilo da je u pitanju analogni ili digitalni izvor.

Мени то уопште не смета и не сумњам да звучи баш како треба, само ми занимљиво како аналогичари могу после тога да живе сами са собом (не мислим на вас двојицу него уопштено) због крајње јереси. :)

@Срђан_рајо У здравље да се служиш са Девиалетом!
@Амблем КК клуба Чекамо твоје утиске првом приликом :)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ab said:

Ко би направио неку паралелу Devialet/ICEpower уз неки добар цевни преамп?

možda bi ja mogao nešto na tu temu kad onom zvezdašu stigne pojačanje u prelaznom roku :-)

Istina kod mene je dvojac EAR868L i nCore 500 ali to je manje više slično kao ICEpower ....

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

 

Da li postoji nesto sto svira bolje od Devialeta?

 

Postoji.Linn Klimax.Slicna vrlo moderna naprava.Skupa,ali se pominjalo i polovno.Streamer dac i preamp u podjednako malom pakovanju.Ako ćemo o sličnoj tehnologiji.Čak se i snagasi kače na zid ,od tih vaznih funkcija...:D  Svira to dosta bolje,opustenije i prirodnije sa digitalijom koja zvuci kao vrhunski gramofon pa cak i bolje od toga.Nisam se tog jasnog prisustva ''digitalnog zvuka'' nijednog momenta resio uz Devialet,dok sam sa Linn zvukom bio upravo zaprepasćen da nesto tako moze da zvuci,a da nije gramofon na izvoru.Tad i bukvalno nikad posle toga nisam imao taj osecaj.Imaju i analogne ulaze za analog cistunce ali i fono sekcije gde se analogni signal prebacuje u digitalni zbog njihovih dsp opcija(Exact sistema),tj aktivnih zvucnika sa dac-om gde se ceo signal do zvucnika salje digitalno bez gubitaka pa eto mora da se digitalizuje st.Turntablijev signal.

Sviraju bolje i lampe,al je to vec potpuno drugi svet.

Link to comment
Share on other sites

AhahaH, laNpe sviraju bolje. Uhougodno možda da, realno bolje baš i ne. U digitaliji (tačnije D klasi) je novi iskorak opet napravio Bruno Putzeys sa svojim 'Purify 1ET400A' modulima koji se koliko znam za sada ugrađuju u NAD Masters Series M33 kombo uređaj, biće dostupan od Marta 2020 po najavama iz fabrike a po ceni od nekih ~ €5.000. 

 Što se IcePower (1200AS2) modula tiče, mogu ja da svrnem kod Ringeta, čim se vratim iz seoski predeli.

Friško sveže ispod (domatjeg) čekića još ne usvirano:

VAD01_600x1000.thumb.jpg.3b2df724b7bdee7285fb14f94af08a13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...