Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

4 sati ranije, RingeRaja said:

Usput je urađen upgrade, pa sad postoji signalizacija faze, tj. zna se kad su utičnice ubodene fazno ispravno, ne moraju da se ćule ušesa.

Волео бих мало више детаља о тој модификацији, делује веома интересантно.

Link to comment
Share on other sites

Значи, убодеш утикач нпр. појачала снаге у струјну летву , и ако си погодио прави поларитет, сигнална сијалица светли? Препознаје исправно повезан трансформатор унутар уређаја? На ком принципу то ради?

Link to comment
Share on other sites

Ne.

Ja sam to hteo, ali je izgleda suviše komplikovano, pa je implementirana jednostavnija varijanta.

Kad se ubode kabl u letvu, onaj koji ide do zida, LED diode signaliziraju da li je ispravno ubodena faza. Za svaki red šukoa na letvi (dva reda po 7 šukoa) je određena faza tako što je obeleženo na prvom šukou u redu, svi ostali su analogni njemu. Potrebno je znati (ili još bolje obeležiti) na svakom od kablova koji idu do potrošača, gde je faza (kod mene je obeleženo) i nema lutanja - ceo lanac je u fazi, onako kako treba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Analogni izvor: Linn Axis / SME 3009 S2 / Benz Micro Gold / diy SUT / diy pure silver phono cable / FTA power supply cable

Digitalni Izvor:  Hackintosh Mojave 10.4.1

CDP:                   Philips CD207 / diy pure silver interkonekt / diy Furukawa power supply cable                                                         

DAC:                   Chord QuteHD / diy linear power supply / FTA USB Calisto / diy pure silver interkonekt / diy Furukawa power supply cable

Premp:               Classe Audio DR-5 / Chord Chorus interkonekt / FTA power supply cable

Amp:                  Aragon 2004 / FTA zvučnički / FTA power supply cable

Kutije:                Mark & Daniel Topaz / custome made stands by Bata Kemp

Letva:                diy  alu, 2 x 7 schuko, zvezdasta, indikator faze, displej (napon, struja, potrošnja) / FTA power supply cable

Link to comment
Share on other sites

Pošto su mi najsvežiji utisci vezani za digitaliju, a i tu je palo potpuno "renoviranje", evo par redaka...

DAC: kupljen "stari" model, Chord QuteHD, preko pinkfish foruma, mint, stanje, komplet sa kutijom. Kada sam ga priključio sa originalnim napajanjem (veličine i kvaliteta napajanja za mobilni telefon) i običnim USB kablom bio sam u momentu razočaran zvukom. Ništa specijalno, tada je bio u sistemu i dalje Raspberry Pi combo koji je na keca svirao bolje od takvog Chord-a. Pošto sam pretpostavljao da je DAC dobar (u šta sam se na kraju i uverio) prvo što sam odlučio je da mu treba kršteno linijsko napajanje - po forumima retko ko ko ima neki od Chord DAC-ova koristi njegov fabrički i svi savetuju da se obavezno uzme neki linijski. Naravno, ima dosta proizvođača napajanja koja su baš namenjena za Chord QuteHD (i novije iteracije), ali ja sam odlučio da ne kupujem gotovo, već da mi stoN to napravi.

Napajanje za DAC: odlučio sam se za ovaj materijal:

- https://www.ebay.com/itm/LT1084-5A-Voltage-Regulator-Power-Supply-Module-Kits-for-Tube-Amp-Filament-CDROM/201496335443?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.com/itm/DIY-Aluminum-Power-supply-Enclosure-PSU-box-Chassis-140-90-209mm-L6-49/113180135980?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.com/itm/0-28-3-Wire-LED-DC-0-100V-Voltmeter-Digital-Display-Voltage-VOLT-METER-12V-24V/263204136205?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=562198078185&_trksid=p2057872.m2749.l2649

http://www.trafco.rs/torusni.php

Napajanje je sa promenljivim izlazom, 5V/12V (prekidač na prednjoj ploči, sa displejom gde se vidi trenutno izabrani napon), kablove do DAC-a sa sam pravio (military posrebrena žica, pletenica od 4 žice, pamuk, pvc), ostalo stiglo sa kutijom ili kupljeno u Kelcu.

Naravno, kada sam uključio DAC sa ovim napajanjem bila je to potpuno druga pesma. Kao da sam čuo potpuno drugi DAC, blage veze nije imao sa onim zvukom sa početka. Ali...DAC će tek "prodisati punim plućima"...

USB kabl: ovo je posebna priča...u pitanju je FTA Calisto, "mlađi brat" sada već internacionalno čuvenog Zokijevog kabla koji je tukao u uporednim testovima sve živo od po par hiljada evra (na kraju se namerio na boljeg, ali i nenormalno x skupljeg)...ako neko već nije pročitao:

Kabl me je fascinirao kao nijedan do sada, a do sada sam ih probao ihaj. Neverovatan kabl, neverovatan. Ko želi da ga proba najdobronamerniji savet je da ima spremne pare da ga i kupi, jer će ovako samo da se navuče frustracija.

Da ne bude da je bez slika, evo nekoliko...

 

Što se mene tiče, sad ću jedno vreme sigurno ovo da slušam (verovatno duži period), pošto mi je za skok na narednu lestvicu potrebno ozbiljno finansijsko ulaganje. Sad više nisu stotine konvertibilnih u pitanju...

 

 

IMG_3097.JPG

Link to comment
Share on other sites

Unutar SUT-a su koliko znam trafojčići uzeti iz neke Yamahe, pa da se ne bi bacili, spakovani u finu kutiju, sa kvalitetnim konektorima. Bilo komada 2, ima čak i tema na diyaudio.rs.

SUT sam uzeo na probu od Miće, svidelo mi se kako je čučnuo sa Bencom i Classe-om i zadržao ga. Pravio ga je neko od diy-ra iz ZR, ne mogu sad da se setim ko tačno, Eci, zflazar,... nije koštao bubreg, a fino radi posao. To mi jedna od boljih investicija.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...