Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Na ebayu, od proverenog prodavca iz Engleske.

£299 + £15 slanje drugaru u DE, pa kolima u SRB.

U izvanrednom stanju, sve osim originalne kutije. Kablovi su bili za menjanje, kao i ožičenje, ipak je to ručica iz 1979. (stavljeno VdH ožičenje). Morao sam da promenim i konektore za phono (izabrao sam Cardas DIN - uzeo od Tome), buksne (Cardas - iz Engleske, od ovlašćenog Cardas prodavca), “nož” (plastični za mesingani - upgrade - ebay) - vodi računa da na Improved modelu zamena noža nije jednostavna.

Računaj ulaganje još bar oko 150€ za materijal, plus majstor, tako da je okvirni ceh minimum oko 500€ (plus ruke), ako hoćeš tip top.

Ostalo je smislio, napravio i ukomponovao velemajstor za gramofone koji se i javio u temi.

Link to comment
Share on other sites

Баш тако како је речено, гледао сам по нету преправке за употребу других конектора и мени се то ништа није свидело.

Замисао је била да се сачува оригинални изглед иако је то испод горње плоче али нисам могао тек тако да оставим зато је и уследила имплементација у оквиру оригиналног решења.

На жалост немам слике направљеног дела који је на ручици а у функцији је подизања исте. Јесноставно грехота је би била да се оригинални касапи.

2akd738.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

Mada me spopade crv sumnje da si za te pare mogao da kupis,na primer,Grace G707,koja je kudikamo bolja rucka?

Не бих се баш сложио са црвом, 707 је тешко наћи а да је у баш баш добром стању. Наиме хедшел и носач лифта су израђени од пластике и у 95% случајева то је толико крто да се дешава да пукне и онда кукњава.

Ја не нађох у европи ту ручицу а тамо где има за продају или је далеко па је поштарина велика или не шаљу за Србију.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RingeRaja said:

Na ebayu, od proverenog prodavca iz Engleske.

£299 + £15 slanje drugaru u DE, pa kolima u SRB.

U izvanrednom stanju, sve osim originalne kutije. Kablovi su bili za menjanje, kao i ožičenje, ipak je to ručica iz 1979. (stavljeno VdH ožičenje). Morao sam da promenim i konektore za phono (izabrao sam Cardas DIN - uzeo od Tome), buksne (Cardas - iz Engleske, od ovlašćenog Cardas prodavca), “nož” (plastični za mesingani - upgrade - ebay) - vodi računa da na Improved modelu zamena noža nije jednostavna.

Računaj ulaganje još bar oko 150€ za materijal, plus majstor, tako da je okvirni ceh minimum oko 500€ (plus ruke), ako hoćeš tip top.

Ostalo je smislio, napravio i ukomponovao velemajstor za gramofone koji se i javio u temi.

Nije mali ukupan ceh,dosta je sve sto ima veze sa vinilom otislo gore.Do pre par godina se mogao očekivati Ittok za te novce koji bi ti perfektno legao,sećam se da smo ga pominjali.Danas je postao dosta skup.Te vintage poslastice postaju hit po gramofondžijskim internet okupljalistima i dobra su alternativa danasnjim preskupim novim ruckama.Mislim da si napravio solidan apgrejd iovako,a Axis sjajno izgleda kad se malo razbije monotonija srebrnom ruckom.

Uživaj!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, RingeRaja said:

Na ebayu, od proverenog prodavca iz Engleske.

£299 + £15 slanje drugaru u DE, pa kolima u SRB.

Baš rastu cene u poslednje vreme.

Za 400 eur sam kupio ceo gramofon sa tom istom ručicom.

Sećam se kada su se na KP prodavale za 180-200 eur (doduše verzija sa promenljivim šelom).

 

Jedno vreme je SME 3009 Improved bila u nemilosti foruma i audiofila, a sada koliko vidim iz nekog razloga doživljava renesansu.

Isto kao i u modi, gde se trendovi u oblačenju vrte u krug. :)

 

 

1 sat ranije, Aoxomoxoa said:

Dobro,onda obavezno FD200.

50 minuta ranije, alI_Zée said:

Обавезно или не али тај уљни амортизер кошта колико и сама ручка.

Pre nekoliko godina se na KP mesecima vrteo oglas za FD200, komletan u originalnoj kutiji za nekih 40 eur. 

Ja sam ga na kraju kupio, u fazonu leba ne jede. :)

Sada vidim neke sumanute eBay cene.

 

Link to comment
Share on other sites

Честитке за принову. Гајим помало опсесивну љубав према SME 3009/3012. :)

Ја сам своју (SME 3009 S2 Improved / detachable headshell) купио за тачно £75 од Graham's Hifi у Лондону негде 2010те. Добрих 7 година свирала комбинација Denon DL-103 у Sumiko headshell-у на ту ручицу.

Од пре ~6 месеци, конвертирао у 3012. Израдио све екстра делове (тегови, подлога, лежај) од бронзе (C932) док је цев оригинални део од 3012 (www.smetonearms.com):

eA1t8wp.jpg

Ако некад пожелиш конвертирати 3009 у 3012, могу да ти дам цртеже екстра делова.

Link to comment
Share on other sites

Zaista su cene za SME gram. rucice  otisle "u nebesa".  ;)

Dodatno, ova rucica je od pre 20+ godina . . .  pa dodatna ulaganja kako procitasmo ovde. 

Bogu hvala da SME i dalje radi, proizvodi, ima se garancija od 10 god. ( wooow :o), tako da sve ove akrobacije pozdravljam iz vintage ugla, ali  ako bih uzimao SME gram. rucicu, obratio bih se za novu, najblizem dealer-u/distributeru.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Честитке за принову. Гајим помало опсесивну љубав према SME 3009/3012. :)

Ја сам своју (SME 3009 S2 Improved / detachable headshell) купио за тачно £75 од Graham's Hifi у Лондону негде 2010те. Добрих 7 година свирала комбинација Denon DL-103 у Sumiko headshell-у на ту ручицу.

Од пре ~6 месеци, конвертирао у 3012. Израдио све екстра делове (тегови, подлога, лежај) од бронзе (C932) док је цев оригинални део од 3012 (www.smetonearms.com):

eA1t8wp.jpg

Ако некад пожелиш конвертирати 3009 у 3012, могу да ти дам цртеже екстра делова.

Ovo je prelepo...ali baš prelepo...:klanjanje

Ako budem nekada menjao bazu imaću te u vidu, hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, InSides said:

Nije ni taj kompletan! :)

Za ispravno funkcionisanje je potrebna drugačija ručica lifta u odnosu na onu koju na svojoj 3009-ki ima @RingeRaja, kao i držač ručice sa kojeg ista odmah kreće u levo na ploču.

Full komplet (koji ja imam) izgleda ovako:

s-l1600.thumb.jpg.ae39f475671bf5a0413ed2539464ed5c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...