Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

On 10/14/2017 at 12:44, RingeRaja said:

Kutija: aluminijum domaćeg porekla, debeo oko 2mm, profili Fisher

Konektori: Neutrik PowerCon original (ima dosta fake-a po eBayu), šuko Vanguard rodijum

Žica: proveren i relativno jeftin Lapp, 3x2,5mm

Šukoi na letvi: kupljeni kod nas, neka nemačka firma, ne sećam se, ali besprekorna izrada, keramika, skoro pa džabe

Iznutrice: nemam pojma, to će morati ovlašćeno lice... ja sam imao puno poverenje u njega i vratilo mi se :)

 

I moram da priznam da mom oduševljenju nema kraja, preslušavam muziku na preskok, uglavnom albume koje češće slušam i ne verujem kako sad zvuk može da bude ovoliko bolji, ali baš, baš mnogo bolji, redno, koji god album da pustim (digitalija je trenutno na repertoaru) to zvuči neuporedivo bolje nego pre.

I da ne bude da ovo pišem sa nekom namerom da spinujem, nudim svakome ko hoće da čuje kako radi letva, u njegovom sistemu. Pa da uz pićence istestiramo na gostujućem terenu. 

mali off gde ima da se kupi suko vanguard rodijum.

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2017 at 18:37, Spachek said:

Pih, lepo si mogao da kazes 150€ a ne ovoliko pisanije bez da je nesto receno

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Ne deluje mi ta cena kao neka astronomska. Ako je pedantno uradjeno, sa kvalitetnim zicama, mislim da vredi...

Meni licno se ne svidja taj displej sa informacijama, ali ako ne smeta - neka ga :-)

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, den!s said:

Ne deluje mi ta cena kao neka astronomska. Ako je pedantno uradjeno, sa kvalitetnim zicama, mislim da vredi...

Meni licno se ne svidja taj displej sa informacijama, ali ako ne smeta - neka ga :-)

Cena nije ta, da ne bude zabune.

Ako se ne računa rad onda i može da se zgotovi za toliko, prostom računicom se može doći do ukupne cifre za materijal.

A što se tiče displeja, slažem se, zavisi od afiniteta, nekome je okay, nekome ne. Iskreno, nisam gledao toliko na izgled, koliko na informativnost oko potrošnje, a veruj mi, jako je zgodno kad možeš da znaš koliko koji potrošač realno vuče struje u radu.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, to je prevashodno determinisano promerom žice kojom je urađeno samo ožičenje i promerom žice u kablu koji ide od letve do utičnice.

Ovaj prvi promer ne znam, može stoN da kaže koji je, znam da je bakar, pun presek, a druga je Lapp 3x2,5, što je dovoljno, ukoliko letva nije full opterećena sa svih 12 mesta na kojima su isto tako uređaji koji vuku dosta struje.

Kod mene potrošnja pri maksimalnom realnom opterećenju ne prelazi 300W, jačinu struje nisam zapamtio tačno, ali nije više od par A.

edit: I(A) = P(W)/V(V)

Što je u konkretnom slučaju ne više od 1,3-1,35A.

Link to comment
Share on other sites

Taman za frižider :D

To sve što si napriključivao ubi zvuk. Stavke 1 do 7 , pomogućstvu i 9 treba odvojiti, na drugu letvu i drugi vod, najbolje na drugu fazu. 

Sa razdvajanjem i sa najgorom letvom bi se dobio bolji efekat nego sa najboljom letvom na svetu kada su svi zajedno!

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da si neozbiljan ja iznosim lično iskustvo.

Ne sumnjam da je zvuk bolji sa boljom letvom, ali je suština problema, a to je digitalno zagađenje struje od neaudiofiaalskih digitalnih uređaja ostala.

Čak i da je isti vod, ista utičnica bolje da su dve letve, jedna za digitaliju sa filterom a druga za audiouređaje

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vrlo jasno i precizno napisao šta i kako bih uradio i kako bih po stavkama rasporedio i to sam probao u praksi i tako i slušam. Ti to možeš da prihvatiš ili ne tvoja stvar, sada da li se sprdaš ili nisi ukapirao nemam pojima, ako imaš šest faza ti tako uradi !:rolleyes: Ja imam samo tri

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, RingeRaja said:

Hoćeš da kažeš da na jednu sa filterom ide solo napajanje za DAC, na drugu ostatak audio uređaja, a na treću, koja je na potpuno šestoj fazi resto?

Ма не секирај се има још три у најави.  :banana

Link to comment
Share on other sites

Ne sprdam se, a ni ti očigledno ne razumeš šta sam napisao.

Na šestoj je bio više kolokvijalan izraz, čime sam hteo da naglasim da je u pitanju potpuno različita od prve dve.

I nema potrebe za tako zajedljivim tonom pisanja, znam da te iritira osoba koja je pravila i koju ne poznaješ, ali ja nemam nikakve veze sa tim, sve što imaš sa onim koga ne poznaješ, reši to bez da mene uplićeš u celu tu papazjaniju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...