Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

@zveroguster

Kolega sa foruma Ivcha je pre par meseci upgrade-ovao svoje Ruby kutije sa omni-harmonizerom i kaže da je dobitak fenomenalan.

Na kraju, ja sam ove Topaz-e i kupio na osnovu sluÅ¡anja njegovih Ruby kutija koje su praktiÄno identiÄne, osim Å¡to su moje "komercijalnije", tj. lakÅ¡e za pogon sa par dB većom osetljivošću.

Å to se tiÄe povezivanja ne znam kako ide, ja sam na internetu naÅ¡ao sliku gde je povezan preko zvuÄnih kutija, ne ide direktno na amp:

http://www.6moons.com/audioreviews/markdaniel/maximus_2.html

Iako, ne vidim da ne bi mogao i tako kao što ti kažeš. Definitivno bi bilo igrarija sa kablovima.

 

Å to se tiÄe prvih utisaka ja sam prezadovoljan. Upravo presluÅ¡avam ploÄe koje dobro poznajem i ono Å¡to se na prvo sluÅ¡anje Äuje je da je bas mnoooogo stabilniji, nema boomy efekta koji sam imao sa nekim pesmama koje idu neÅ¡to dublje, ovde se to ne Äuje. Drugo, spektar ide neÅ¡to viÅ¡e, tj. Äujem neke visoke tonove koje do sada nisam Äuo, Å¡to sam iskreno i oÄekivao, zato Å¡to je ovaj ribon i na papiru bolji od Seas visokotonca. I na kraju, zvuk je Äistiji, jasniji, kao da je neko skinuo praÅ¡inu.

 

Da Äovek ne poveruje Å¡ta izlazi iz ovih maliÅ¡ana, pogotovo koliko imaju dubok bas, s obzirom na gabarite.

Link to comment
Share on other sites

Koliko su ovo dobre kutije, prosto sam oduševljen zvukom...

 

Kontrola basa je ono Å¡to me je oduÅ¡evilo. Iako su zapreminski mnogo manje od Jamo D830, pa je Äak i midbas za ceo 1" manji, bas je voluminozniji, kontrolisaniji i Ävršći.

Celo jutro slušam numere koje poznajem u prste i svuda je isto:

 

1. U gornjem spektru Äujem tonove koje do sada nisam

2. U donjem spektru sam dobio mnoooogooo kvalitetniji bas.

3. U sredini je otprilike egal, stvar ukusa...možda je ovde ipak Jamo za nijansu prefinjeniji, ali daleko od toga da su Mark&Daniel loÅ¡e i da mi se ne sviÄ‘a kako zvuÄe

 

Biće ovde i malo igranja sa zvuÄniÄkim kablovima, poÅ¡to mi je Ivcha rekao da su priliÄno osetljive na izbor. Za sada su FTA zvuÄniÄki i to ne zvuÄi uopÅ¡te loÅ¡e...ustvari, zvuÄi odliÄno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :thumbsup2

KonaÄno su i zvuÄne kutije "otperjale", najduže sam se opirao ovoj zameni (neopravdano, sad to vidim), a sada mi uopÅ¡te nije žao...da sam se samo ranije nakanio...

 

Evo sad sluÅ¡am Amiru Medunjanin i skoro kao da sluÅ¡am album Amulete prvi put - sve je tu kao i pre, ali i dosta toga Å¡to nikad nisam ni Äuo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima...

 

WAF...ehhh... Supruga bila službeno u NemaÄkoj ove nedelje, vratila se juÄe baÅ¡ kada su otiÅ¡le Jamo kutije i kad je uÅ¡la pita "Gde su zvuÄnici?" Ja joj kažem da sam ih prodao i da dolaze drugi.

Pogled neverice i onda, citiram: "Nadam se samo da neće da budu veće nego što su bile ove." Kad sam joj rekao da su ustvari dosta manje, samo me je pitala "Da nisu one bele?", a kada sam joj rekao da jesu, nije više ništa pitala... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :thumbsup2

KonaÄno su i zvuÄne kutije "otperjale", najduže sam se opirao ovoj zameni (neopravdano, sad to vidim), a sada mi uopÅ¡te nije žao...da sam se samo ranije nakanio...

 

Evo sad sluÅ¡am Amiru Medunjanin i skoro kao da sluÅ¡am album Amulete prvi put - sve je tu kao i pre, ali i dosta toga Å¡to nikad nisam ni Äuo.

 

E, zbog ovakvih trenutaka (nirvane) vredi citav ovaj "hobi".

Uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala... :wave2

 

Da se ne ponavljam, ovako neusvirane (ex demo) su oduvale Jamo D830 iz momenta...

Gornji i donji spektar svira bolje, jedino se sa sredinom Jamo nosi sa M&D, ali je sada kompletna zvuÄna slika neuporedivo bolja.

 

I na kraju sam napravio i eksperiment kako bih potvrdio gore napisano...

 

Naime, kada sam imao Jamo D830 potenciometar je mogao da ide maksimalno do 12h, preko toga dolazilo je do drastiÄne distorzije zvuka.

Sada, sa istim pojaÄalom i na papiru zahtevnijim kutijama može i preko pola bez distorzije.

Link to comment
Share on other sites

У здравље да Ñе Ñлужиш! Кутије делују веома занимљиво. Онај додатак ме подÑећа на долби Ð°Ñ‚Ð¼Ð¾Ñ Ð²Ð°Ñ€Ð¸Ñ˜Ð°Ð½Ñ‚Ñƒ, вероватно је Ñтарији па можда и идеја за нове тзв Ð°Ñ‚Ð¼Ð¾Ñ Ð·Ð²ÑƒÑ‡Ð½Ð¸ÐºÐµ који иду на предње.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

UraÄ‘en upgrade pojaÄala, tako da sada viÅ¡e nije u pitanju Naim NAP140 Clone.

Å ta je, ne znam, ali ovo je za tri koplja bolji zvuk nego Å¡to je bio.

 

PoÅ¡to sam sa novim kutijama imao problema, jer su, jelte priliÄno zahtevne i traže kvalitet, mozgao sam Å¡ta da radim, pa je odraÄ‘en upgrade pojaÄala - naravno, radio je Äovek koji je napravio i prethodno.

PoÅ¡to smo doÅ¡li do zakljuÄka da je ono Å¡to prevashodno pravi problem broj tranzistora po kanalu (2 komada), pala je odluka da se ide na 2x viÅ¡e.

Ja sam napravio izbor Å¡ta ugraditi, a maestro je odradio glavni deo - uz nekoliko modifikacija "uglavio" druge module, a da praktiÄno niÅ¡ta nije promenio (uz modifikovane transformatore i promenjeno ožiÄenje).

 

Rezultat: praktiÄno nov i za klasu bolji amp.

 

Na prvu loptu, ovako neusviran, Äuje se obilje snage i konaÄno ono Å¡to prethodni nije imao - mnooooogoo kontrolisaniji bas i puniji zvuk.

 

Ulaganje se višestruko isplatilo, a majstor je još jednom pokazao da je majstor.

 

 

I za kraj, u pitanju su ovi moduli (koji su delimiÄno modifikovani i neki delovi zamenjeni kvalitetnijim): http://www.ebay.com/itm/EBB-250-Mosfet-Module-Amplificateur-250W-RMS-Acoustique-Disco-PA-Puissance-/361364041368?hash=item5422f9ae98 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...