Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • 1 month later...

ÄŒestitke za novu spravu.

Kad se slegnu utisci bilo bi fino da napiÅ¡eÅ¡ par reÄi o poreÄ‘enju sa digitalnim delom sistema.

Zaboravih da odgovorim...

 

Dakle, utisci su se slegli i mogu da kažem da mi je ovo jedan od najboljih poteza od kada sam se vratio Hi-Fi.

Denon jeste odliÄan DAC, ali vinyl je neka nova dimenzija i uopÅ¡te nije za poreÄ‘enje. Meni je izgleda zvuk vinyl-a ipak bliži, s obzirom da od kada sam kupio gramofon DAC nisam ukljuÄio nijednom, osim kad gledam filmove.

Ono Å¡to me malo "nervira" je Å¡to Ortofon glava taÄno pokaže Å¡ta je ono Å¡to joj se ponudi. Dobre ploÄe zvuÄe fenomenalno, ali one koje su loÅ¡e (ne mislim na one koje su oÅ¡tećene, nego na loÅ¡u produkciju) zvuÄe toliko loÅ¡e da mi nije do ponovnog sluÅ¡anja - obiÄno su to "naÅ¡e" licence, iako nisu samo one.

Sad kada sam gramofon "digao" na Å¡iljke + clamp sve zvuÄi za finu nijansu bolje i kako vreme prolazi sve mi je miliji zvuk ploÄa u odnosu na WAV i CD.

Od mene preporuka svakom ko ima bar neÅ¡to ploÄa da kupi neki solidan gramofon, neće se pokajati.

Link to comment
Share on other sites

Od mene preporuka svakom ko ima bar neÅ¡to ploÄa da kupi neki solidan gramofon, neće se pokajati.

 

Tako je. Bez obzira na sav digitalni hajp i mambo-džambo, analogni izvori su i dalje superiorni. I to ne malo - razlika se Äuje iz druge sobe. Naravno, govorimo o sistemima sliÄne klase. Ne samo to - muzika nije samo mala sliÄica na ekranu, folder.jpg, već je materijalna, opipljiva, može da se drži u rukama, razgleda, Äita, istražuje, miriÅ¡e... može da se doživi! Na kraju, ploÄu koju kupiÅ¡ danas, sutra možeÅ¡ da prodaÅ¡ za istu ili veću cenu.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da odgovorim...

Dakle, utisci su se slegli i mogu da kažem da mi je ovo jedan od najboljih poteza od kada sam se vratio Hi-Fi.

Denon jeste odliÄan DAC, ali vinyl je neka nova dimenzija i uopÅ¡te nije za poreÄ‘enje. Meni je izgleda zvuk vinyl-a ipak bliži, s obzirom da od kada sam kupio gramofon DAC nisam ukljuÄio nijednom, osim kad gledam filmove.

Hvala na odgovoru, Ringe. Drago mi je da si našao svoj zvuk, uživaj u muzici :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je izgleda zvuk vinyl-a ipak bliži, s obzirom da od kada sam kupio gramofon DAC nisam ukljuÄio nijednom, osim kad gledam filmove.

Ono Å¡to me malo "nervira" je Å¡to Ortofon glava taÄno pokaže Å¡ta je ono Å¡to joj se ponudi. Dobre ploÄe zvuÄe fenomenalno, ali one koje su loÅ¡e (ne mislim na one koje su oÅ¡tećene, nego na loÅ¡u produkciju) zvuÄe toliko loÅ¡e da mi nije do ponovnog sluÅ¡anja - obiÄno su to "naÅ¡e" licence, iako nisu samo one.

Sad kada sam gramofon "digao" na Å¡iljke + clamp sve zvuÄi za finu nijansu bolje i kako vreme prolazi sve mi je miliji zvuk ploÄa u odnosu na WAV i CD.

 

Prvo,Ringe cestitam sto si nakon duge potrage pronasao sebe sto se zvuka tice.

Drugo,bacas me u bedak,tek sam sklopio kakvu,takvu digitaliju,a vec razmislam o gramofoneu,staroj ljubavi,nikad prezaljenoj.Znam da nije lako naci dobre ploce,ali se trud na kraju isplati u citanju,materijalu,dozivljaju,mirisu,a na kraju mos i neku kintu da zaradis kad je prodas,ako ti se vise ne slusa.Ovo sa siljcima i poboljsanjima ne znam,ali vidim da su neki Drugari dobili znacajno poboljsanje sa betoniranjem gramophonea,pa kad dodje vreme za gramophone,moram ih pitati za odnos cimeta i shljunka i da li stavljaju armaturu,shprajc i ostalo.

Trece,sto se filma tice ja se zgrazavam kad vidim kod Drugara na kompu one zelene,okrugle ikone sa slovom m.Veliki sam fan bioskopa i ovde u lokalu imamo stari bioskop - analogni,pa jos kad mi puste revolvera Hemfrija,crno-belo naravno,ne ovo vestachki bojeno digitalno djubre sav se istopim.U pozadini pucketa analogni zvuk,kao da slusam sa ploce,Ingrid nece na avion u Ameriku,i u tom momentu baap,puce traka i nastavi se sa The End.A meni toplo oko srca,sve mi suze u kokice idu.Takav dozivljaj,miris i pipanje,zbog toga zivot dobije smisao.Smeju mi se sto idem u bioskop ova djeca sto idu u ove fensi-smensi nocne klubove da slusaju ove Di Dzej ove sa .rka,.rka djon napravama i digitalijetinama,slusaju kazu nekaki fank i disko,a ja im u sebi kazem videcete deco kad ostarite,trazicete analogni bioskop da zagrijete stare kosti,ali ga biti nece.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeste,tako je meni pre nekih 8 godina dunulo da malo sluÅ¡am kasete na nekoj Aiwa mini liniji i vidim neÅ¡to neće da se otvaraju i zatvaraju vrata,ja odnesem kod majstora,on ih namesti,ali mi kaže da je unutra naÅ¡ao gomilu toÄkića od autića,a ja se onda setio da mi je sin tada bio u fazi otkidanja toÄkića sa autića,pa je joÅ¡ i video da ja tu neÅ¡to ubacujem ,pa je to uradio onako kako je tada znao i umeo. Ha,ha,ha

Link to comment
Share on other sites

Ljubo, možda izgleda jeftino ta plastika, ali maÅ¡ina je vrhunska, ventilator ima smart kontrolu, ukljuÄuje se samo po potrebi, a hardver i pogotovo softver je posebna priÄa.

Ja bih na tvom mestu uzeo, Synlogy i QNAP su po meni jedine dve ozbiljne firme koje prave NAS uređaje kako treba, a da ne koštaju mnogo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

post-17126-0-81957500-1411813356_thumb.j

post-17126-0-49671300-1411813364_thumb.j

 

Ova glava je tu samo privremeno, s obzirom da je gram došao sa njom, vrlo brzo će je zameniti Ortofon MC 20 Super.

InaÄe...sluÅ¡am ovu Linn K18 glavu i uopÅ¡te ne svira loÅ¡e za jednu MM glavu, iako je u odnosu na gore pomenutu Ortofon tanka u svim segmentima, jedino mi se Äini da može iole da joj parira u dinamici, ovako na prvo sluÅ¡anje. Sve u svemu fina glava, a nisam ni raÄunao da ću je dobiti u paketu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...